Diamantoví psi

• Česko Diamantoví psi (viac)
všetky plagáty

Skupina lovců pokladů se vydává za dlouho ztraceným pokladem - buddhistickým diamantovým artefaktem nesmírné ceny, který je prý ukryt v mongolských horách. Hledači si jako průvodce najmou dobrodruha, bývalého vojáka americké armády, Ronsona. Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život… (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Snímek 'Lovci poladů' (2004) zaznamenal přijatelný úspěch, čímž si vysloužil volné pokračování a vzniku dalších obdobných počinů, hlavně na nízkorozpočtovém poli, mezi které patří i tento snímek  Dolpha Lundgrena, který se opět postavil jak před kameru, tak i za ní. Dobrodružný žánr o hledání pokladů byl doménou především v osmdesátých letech a tam ohledně současného diváckého ne zrovna vehementnímu nezájmu, kromě výše zmíněného snímku, zůstal. Dolph nepřekvapujíc hraje bývalého vojáka, tentokrát dlužící v Mongolsku peníze a aby si je vydělal, je mu nabídnuta odměna za nalezení určitého buddhistického artefaktu. A tak jde a samozřejmě je mu v patách nějaká parta chtíc totéž. Více než akčně dobrodružná etuda celý koncept spíše cílí na dramatičnost, kde to každou chvilkou někde o něco zaškobrtne. To něco jsou scenáristické podivnosti ve snaze zaujmout, ale jakoby se to vymklo kontrole. Celkově k tomu špatná kamera, podivné dialogy, poměrně nevýrazné akční scény. Nakonec, je to přeci jen nízkorozpočtový počin, takže nic světoborného se z toho už dopředu očekávat ani omylem nedá. Jako z nouze ctnost může posloužit, ale pokud je to možné, je lepší sáhnout po nějaké osmdesátkové klasice, kterých je na výběr více než dost. Jak stejně špatných, tak i těch daleko lepších. ()

Yancl

Na tento film mě nalákalo jméno hlavního herce - D. Lundgren. Zda-li pak ze sebe dokáže tento stárnoucí chlapík vytáhnout působivou akci, jako tomu bylo v dřívějších letech. Bohužel, dočkal jsem se pouze zklamání .. celé tohle přehrávané divadlo postrádá jakoukoli jiskru, zápal akčních scén,zajímavý děj .. zkrátka něco, co by člověka bavilo. Je to jen velmi chudá a odrbaná akční podívaná, která nezaujme vlastné ničím. [28%] ()

BLabaKAn

Ale jo, docela se to dá. Lundgreen co by ve filmu jako Xandera Ronson se potlouká v Mongolsku, dluží kam se podívá a prachy se snaží přividělat nějakou tou pouliční rvačkou ,nějaký ten hazard a tak. Jednou si ho vytipuje jeden dobrodruh co chce získat buddhistický artefekat. Xandera samozřejmě nabídku příjme protože potřebuje prachy a pak, už to jede. . . Xandera největší masér všech maséru jediný dotáhne výpravu dokonce a ani artefakt, údajně tak nesmírne ceny si nenechal, dal ho nějakým buddhistickým týpkům, prostě ať si ho nechají. Lundgreen ve filmu prostě moc nezáří jen se ohání, sem tam někoho sejme, něco málo řekne a přitom to je největší masér, protože samozřejmě jako vždy - nikdo na něj nemá i když vlastně tady měl jednou docela namále. ()

Sandisek

Dolf je další z vyhaslých a totálně vyřízených akčních hrdinů, jediné v čem je momentálně lepší než Segal je to že nemá 140 kilo jako on :)) ()

Kaučuk odpad!

Buď je to amatérský snímek z Lundgrenoic ne moc vydařené dovolené, nebo nějaký švédský žert. Odmítám spekulovat o tom, že by to mohl někdo mínit vážně! ()

Pitryx

Ještě že se Xander občas popral, jinak bych se ukousal nudou. I když ke konci už to spád má. Obyčejné béčko nezasluhující zvláštní pozornosti. ()

johnsnow

Dobrodružný Lundgren s novým účesom a veľmo zaujímavým príbehom. Akčné scény super, prestrelky majú dosť zabitých a bitky sú tiež fajn a krvavé akurát mi vadí, že jak hlavný enemák tak jeho pravá ruka sú vyradený veľmi rýchlo, ale to sú len malé výtky a za 4* silné to je. ()

RedBoryyys odpad!

Nezvládl jsem ani dokoukat,Prima COOL má dar pustit skvělý film,nebo paranoidní propadák,narozdíl od vtipných "B" filmů třeba s Michaelem Dudikoffem,či Ericem Robertsem,tohle vtipné nebylo,celou dobu jsem akorát přemýšlel,zda je Dolph opravdu ožralý,nebo to jen hraje,při druhé reklamě jsem to už vzdal a ovladačem trápení mé mysli ukončil... ()

e-arthworm

Příjemné překvapení. Jedná se sice o klasické "béčko", nicméně děj má "hlavu a patu" a hlavní hrdina se stále drží jakž takž ve formě (stručně řečeno : netloustne). Atmosféru filmu skvěle vystihl Maty85 - "...prostě klídek a plno mrtvol kolem." Několik logických lapsusů by se našlo (záporáci ignorují spící členy výpravy a neomylně zamíří k Lundgrenovi, aby se následně nechali vyřídit bez jediného výstřelu), ale to už k podobným snímkům tak nějak patří. Upřímně přiznávám, že jsem nečekal kompletní vyvraždění expedice, zejména sličná asiatka byla jasným favoritem na celkovou záchranu (zvláště za situace, kdy již zůstala s Lundgrenem jediná), ale i tento fakt hodnotím pozitivně. "Nějaké problémy ? - Ještě ne." ()

KapitanKuraz

Neviem preco sa mi tento film paci, vazne neviem povedat presne. Smrdi podpriemerom, to urcite ano, ale ma nieco do seba a na tie lepsie dve hviezdicky urcite ma. ()

hladovyjelen

Dalo se to dokoukat a stopla jsem to asi jen pětkrát. Culíček jedné z postav a zvuky u akčních scén. Vážně jsem tomu chtěla dát jen jednu hvězdičku, ale ten závěr byl fajnovka. ()

VelkyMrB

Jedna hvězdička ze soucitu pro Dolpha Lundgrena. Dál si film nezaslouží zhola nic. Tenhle film není akční ani dobrodružný. Kdybych se na to nekoukal ráno, tak bych u toho byl schopný i usnout. Akce je málo akční, kamera je mnohdy roztřesená, padouši jsou blbý jak blondýna v SUV, děj není děj, ale sled náhodných událostí a závěr popírá logiku normálního myšlení. Celkově postavy ve filmu se chovají jak nehráčské postavy ve špatné videohře a Dolph v závěrečné bitvě vypadá jak kdyby se před tím někde totálně skouřil. A ti mniši? Naprosto zbytečná existence ve filmu. Proč tam jsou? ()

Angel7 odpad!

SPI vydalo tento film vo filmovom klube, takže by mal mať určitú kvalitu, ktorú ohodnotil aj niekto iný ako tvorcovia, či distribútor filmu. Niekde som čítal, že komentáre k filmom by mali hlavne motivovať ľudí k ich pozretiu. Žiaľ tento film ma nemotivoval takto pozitívne, ale naopak, chcel by som napísať varovanie pred zúfalým amaterizmom v podaní Shimona Dotana a Dolph Lundgrena. Som životný optimista a donedávna som Lungrena považoval za takého posledného akčného hrdinu, ktorý sa v čase recesie svojho žánru, drží zubami nechtami od nekvality a amaterizmu. Hlavná dejová osnova v tomto type filmov nie je vždy tak dôležitá. Poväčšine, keď sa aj nejedná o silný, pútavý príbeh, kvalitný výkon obsadených hercov a kaskadérov, doplní medzeru a dostane film tam, kde ho chcú vidieť všetci zúčastnení. V tomto prípade sa nekonalo ani jedno zo spomenutého. Dejová osnova, primitívna na zaplakanie, bez akejkoľvek dynamiky, že človek už fakt čakal na akciu. Žiaľ ani tej sa nedočkal. Vo väčšine scén sa jednalo o bezkontaktné náznaky kopov, hmatov a iný druh pohybových aktivít, ktorým nechýbala len presvedčivosť, ale tvorcom chýbala aj základná znalosť fyziky. Keď už ten základný materiál je v takomto zúfalom stave, niekedy ešte poslednú záchranu môže urobiť kamera a strih. Kamera vo väčšine akčných scén trepotala vzduchom a na potvoru okrem mizerného umiestnenia, zachytávala pomocný štáb a odhaľovala fakt, že niekoľko scén sa natáčalo na tom istom mieste. Strih, ktorý mohol zachrániť strnulosť s akou sa začínalo niekoľko prelínačiek a zachrániť pokazené zábery kamery, jednoducho neprišiel do práce. Úplne mimovoľne človek zaspomína na socialistické nízkorozpočtové inscenácie. ()