Dráma založená na živote futbalového hrdinu Ernieho Davisa, prvého Afroameričana, ktorý získal Heismanovu Trofej. (Tolf)

sirrgulo

První přibližně 80 minut se tváří jako další sportovní film, ve kterém velkou roli hraje rasismus, i když inspirován skutečnými událostmi, dá se říct, že podobných snímků zde bylo už více. Jenže Express není jen o skvělém hráči a jeho trenérovi, o tom jak se prosadí a nakonec prolomí i rasismus přinejmenším ve svém okolí. V tomto směru se jedná o velice solidní snímek. S kvalitními hereckými výkony, hlavně pak Dennise Quaida. Život Ernieho Davise bohužel nebyl jen o úspěších ve fotbale a tom je zbytek snímku, který určitě stojí za shlédnutí. ()

Mr.Lojza

Velmi dobrý sportovní film zachycující nenávistný rasismus v americké společnosti. Hlavní hrdina svým neohroženým chováním se postaví proti a inspiruje tím spoustu dalších a pomůže výraznou měrou v boji proti rasismu vůči Afroameričanům v USA. ()

Blazis34

Hezky natočené sportovní drama o podceňovaném hráči amerického fotbalu. Příběhy outsiderů mám prostě rád a dokáží mě dojmout. Ten Ernieho Davisa není vyjímkou a tvůrci ho zinscenovali velice pečlivě a jemně. Sice se nejedná o žádné převratné či extra originální dílo, ale i toto mi stačilo abych mohl udělit výborné čtyři hvězdy - 85%. ()

generalmagor

Gary svým sportovním dramatem oddělal zbytek konkurence v žánru sport. FUCK YES. Podle mého se jedná o nejlepší film ve svém žánru (sport). Pokud' milujete americký fotbal, filmy v dobách rasismu a celkově sportovní drama, tento snímek si zamilujete. Místy jsem si sám připadal jak černoch, že dokážu s ním tak soucítit a to je co říct. ()

pida123

Nemám slov - The Express mě totálně rozsekal a ač nejsem milovník dramatu a už vůbec ne sportovního, tak tenhle film si získal stoprocetně místo v mém srdci. Nejoblíbenější hláška: "Takhle se chová bílej katolík?" "Ale já jsem žid." Skvělá stěrka od bělocha, kterej se tím zastal svého spoluhráče černocha, což v té době udělal málokdo. Tenhle film ukazuje, nejen sportovní prostředí, ale také to, jak lidé v té době mysleli, jak i přes všechny předsudky se dokázali hráči jednoho týmu semknout a podržet se, nehledě na barvu kůže, a to nejen jako spoluhráči, ale i jako lidé...jako by žádné barvy neexistovali... TO je ta pravá krása tohohle filmu. ()

JacksLFC

Skvělý film, který vypraví skutečný příběh o černošském hráči, který v té době pozná tolik potíží a rasismu, až to není hezké. Doba, ve které žili v jižanských amerických státech černoši, byla opravdu krutá, kort v kolektivním sportu. Je to vynikající příběh, který doporučuji shlédnout, chlapec, který snil o ceně pro nejužitečnějším hráči univerzity se utká nejen o cenu a následný draft do nejpopulárnější NFL, ale také se popere s nemocí, která jej zastihne. ()

Lykr

Kvalitní sportovní drama. Sice je to jako spoustu dalších rasově orientovaných amerických filmů ale co. Americký fotbal má cosi do sebe. Za malé nedostatky 4*. ()

onde

Čekal jsem od tohoto filmu klasické tuctové Béčko, s naivním příběhem o utlačovaném klukovi, podprůměrnými hereckými výkony a pofiderní kamerou. Ovšem opak byl pravdou. Všechno to co jsem očekával se nakonec nevyplnilo a v půlce filmu jsem si říkal, že to je fakt dobrý film, který se týká amerického fotbalu. Nakonec musím říct, že je to docela silný sportovní snímek, který dokázal reflektovat i tehdejší dobu v USA, co se týče rasismu... K tomu postavené na skutečných událostech a vyjímečnosti jednoho hráče... ()

agent00074

at zijou spojene staty bile, at zeje rasova segregace...miluju vas vy "my jsme ty nejlepsi na svete"... ale k pribehu: o tom ze to cerny hrac nemel lehke je zbytecne mluvit... skoda ze zemrel tak mlady mohl toho hodne dokazat...opravdu hezka ukazka americkeho fotbalu.. a zivotniho pribehu uzasneho sportovce... i rezie mi prisla dobra...4* ()

90125

Takyto, alebo velmi podobny pribeh sme videli uz tolko krat a vzdy bol lepsie nakruteny a hlavne lepsie napisany. Tento film je jedno velké predvidatelné melodramaticke klise. Okrem filmu o sportovcovi to zjavne aj chcel byt film o velmi vaznom spolocenskom probleme akym bol a je, rasizmus. Nebol vobec. Toto je len naivna a plocha rozpravka ako od Walta Disneyho, bez akejkolvek dramatizacie, bez toho aby sme sa dozvedeli ako skutocne tazko sa zilo cernochom v Amerike 50-tych rokov. Tu su ludia len dobri, alebo zli. Skutocny zivot je celkom iny. 49% ()

Mazi23

Nic mě již dlouhou dobu nedostalo tak jako tento film. Několik minut po konci jsem ještě seděl a pouze zíral. Film, který reálně zobrazuje dění v USA. Film o přátelství, které je barvoslepé. Film, který si určitě pustím ještě několikrát. ()

Sirenian

Tento športový film mi neprišiel takmer v ničom originálny, práve naopak, príde mi vo všetkých smeroch obyčajný. Filmy o športe mám ale veľmi rád a vždy sa v nich nájde niečo čo ma zaujme, nebodaj inšpiruje. 67 % (01.01.2011). ()

dogstar

Film natočený podle skutečných událostí, ve kterém se střetávají rasové předsudky s touhou jednotlivce dokázat každému, že jít si za svým snem může být někdy tou nejtěžší cestou v našem životě. Líbilo se mi zpracování a hlavně pravdivý příběh nijak nepřikrášlený a nepřeslazený. Síla, dynamičnost a touha zvítězit si zaslouží pět *. ()

Krastom

Americký fotbal mě nějak nebere. Sledoval jsem tento film na dvakrát, protože poprvé jsem u něj usnul. Čekal jsem, že hlavní hrdina jako první získá ten pohár, ale nezískal. Teda možná jo, ale jen pokud jsem zrovna nespal. Viděl jsem samozřejmě i horší filmy, ale s jistotou mohu říct jen to, že se na něj podruhé dívat nebudu. ()