Agenti FBI John Crawford a Tom Lone pri zásahu proti Jakuze mali zlikvidovať aj mafiánskeho zabijaka Sólistu. Ten však prežil a zavraždil nielen Toma, ale aj celú jeho rodinu. O tri roky neskôr John vyšetruje prípad, v ktorom znova figuruje Sólista. Prečo však zaútočil na vlastných kolegov z Jakuzy? Je možné, že zradil svojho šéfa Shira a pracuje pre jeho rivala, mafiána Changa. Získava pre neho drahé sošky koní, ktoré patrili Shirovi. John odhalí, že Sólistovi nešlo o likvidáciu gangstrov, ale o lúpež, pričom mu musela pomáhať polícia. John stretne Sólistu zoči-voči a zistí, že po plastickej operácii zmenil podobu. Do mesta prichádza Shirova dcéra, aby urobila v Jakuze poriadok. Sólista rozpúta vojnu medzi Shirovou Jakuzou a Changovým gangom. Medzi mafiánmi dôjde k veľkej prestrelke, do ktorej sa zapojí aj polícia. John prenasleduje Sólistu, ten však uniká. Teraz je však už jasné, že Sólista stále pracuje pre Shira a má za úlohu úplne zničiť Changovu rodinu. Zlikviduje Changa, ale jeho žena a dcér utečú. Zároveň zabije Shirových mužov, aby o tom nemohli hovoriť. Do mesta prichádza samotný Shiro a John vie, že jedine on môže Sólistu zastaviť. Preto ho informuje o jeho poslednej chybe... (TV JOJ)

GOGAN

Dobrý příběh, hodně zajímavé obsazení, očekávání super akčního nářezu v podání obou hlavních protagonistů, o to větší zklamání, škoda. ()

jack_scott

Průměrné akční béčko, ať si říká kdochce cochce. Mělo to být asi jiné, ale výsledek je žalostný. Příběh špatný, scénař a režie celkem otřesné.....kdo neviděl, neprohloupil. Kdo viděl, asi u toho vydržel,ale to je tak všechno. 50% neboli **+ ()

honzic

Jen průměrná akce či podprůměrná, chybí jasní hrdinové, samí Japončíci a negativní hlavní hrdina si hraje na pozitiva. Navíc nesmrtelný hrdina, které na konci trapně odbouchnou. No to už je i na mne moc. Pokud to byl, ale povedený moc ne. Za občasné pokoukání na rvačky a mlátičky se na to dívat dá, ale jinak nuda a nejasný scénář a zmatečnost tomu nepřidají i s ohledem na divný závěr. Hodnocení: 40 % ()

Pears1

Protože jsem pozitivní člověk tak ty 2 hvězdy,ale musím uznat že tento film je opravdu poloviční propadák Jason mohl mít i na víc. ()

lednik

To hodnocení tady mi přijde moc nízký, tak špatný mi to nepřišlo. Závěrečná pointa je kapku divná, ale zase si myslim, že jí málokdo bude čekat, teda aspoň já sem jí nečekal:) Silnější 3* ()

sirrgulo

Přes hodinu Jet jen likviduje nepřátele pistolí, což rozhodně není to co jsem od něho očekával. Statham má sice skvělý chraplák, ale boj mezi ním a Li prostě nemá šťávu, žádný zajímavý nápad a není ani napínavý. Alespoň něco však nakonec zachrání poslední půl hodinka, kdy Jet konečně začne používat ruce i nohy, v závěru se popere s Jasonem a nachystá nám docela zajímavý konec. Jenže půl hodinka snímek spasit nemůže. Škoda, obsazení bylo víc než lákavé. ()

benny159

čakal som, že Li a Statham predvedú akčnú jazdu, ako sa na nich patrí. No nech robili, čo mohli, film nepotiahli. Nie žeby za to mohli oni. To skôr dobabraný scenár a divoký a neprehľadný strih. Liho aj Stathama mám rád. Ale z tohto námetu šlo určite dostať aj oveľa viac. ()

maxnot

Čekal jsem větší akci dvou ikon akčního filmu, ale kde scénář a režije není ani herci to neutáhnou. Ovšem, mnohem lepší než jejich společný počin ONE. ()

rasto87

Vynikajúci nápad, dať dve akčné hviezdy do jedného filmu. Však dopadlo to omhoho horšie, ako si režisér asi predstavoval. Podľa mňa je to jeden z najslabších filmov či už J. Stathama alebo J. Li. Z dvoch vynikajúcich hercov len tak málo vytažiť a nič v podstate neukázať. ()

NightScene

Pěkně nabitej akčňák. Musím vyzdvihnout střih! Brutálně luxusně udělanej střih kamery :O A konec? No pecka! Tohle jsem fakt nečekal... Výbornej spád a když se nic nedělo, tak se řešil příběh. Takže pěkně udělanej akčňák a ze Statthama se vyklubal pěknej "šmejd" :D Ale je taky celkem zajímavý, že v roce 2007 si jdou po krku a v roce 2010 sou spolu v týmu v Expendables. :) I přesto všechno to neni na 5 hvězd něco tomu chybělo... 80% ()

Marty_cz

Mám rád filmy kde se objevuje japonská mafie. Celý film si tak nějak plynul v pohodičce dál a já jsem byl přesvědčen, že je to dobrý průměrný film ovšem závěrečné překvapení mě donutilo přidat ještě jednu hvězdu k dobru. Film jsem si užil a myslím, že byl povedený. ()

veverysiak

Žiadna jagavá perla v akčnej filmotéke, a to si tvorcovia zobrali na pomoc Jasona, ktorý je zárukou prínosu nejakej tej hviezdičky navyše, pre istotu to zdupľovali Jetom, ktorý niečím zvláštnym vyčnieva nad inými kungfuákmi, jakuzákmi a čojaviemešteakými orientálnymi metačohnátmi, ale bohužiaľ, takto zrejme dopadne každý pokus o mix akčnej hollywoodčiny s východnými bojovými umeniami, akýsi nemastný-neslaný hybrid s občasnými zábleskami kvaltity, takže 50%. ()

Rieux

Nebyt Stathama a Liho, tak tento film klesne hlbsie. Niezeby predvadzali nejake dych-beruce herecke vykony, ale uz len ich ksichty dodavaju filmu trocha serioznosti, ak to tak mozem povedat. Robia z podpriemernej akcnej omacky takmer priemernu akcnu omacku. Dejova linia nie je nijako originalna, jeden sa chce pomstit a druhy je majster vrah, takze jedine co sa tu da vychutnat je sem-tam podarena choreografia bitiek. Ocenujem este sceny v ktorych sa otvorene ukazuju nechutnosti. To sem jednoducho patri. A hoci finalny zvrat chcel byt sokujuci, nejako mi to uz bolo jedno... ()

wray

Priemerny akcny film. Neurazi ale ani velmi nezaujme, pravdupovediac - pozeral som to cca pred 2 tyzdnami a uz si z toho pamatam len hlavnu pointu... Tusim ze to bolo take lakadlo na divakov (Jet Li a Jason Statham v akconom filme - to "musi" byt dobre) ale od Liho sa caka ze bude robit vela bojoveho umenia, od Stathama ze bude drsny chlapik co vela krici a mlati ostatnych. V tomto filme su verni "svojim rolam" iba malo... Velke odhalenie na zaver, co by finale filmu tiez za moc nestalo, lebo to ani velmi neprekvapilo - proste priemer (nemyslene v zlom) ()