Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie. (TV Markíza)

Vořežprut

Bylo to ale překvapení, když přišla tahle panda do animovaného světa. A že to byl hodně svěží vítr. Vždy obdivuji jak si dokáží tvůrci najít nějaké prostředí a vytěžit z něho maximum a tady se jim to sakra povedlo :-) Kung-fu banda je hrozně cool a chtěl jsem jí víc a víc. A kdo vymyslel, že tam bude kudlanka? Neskutečně vychytané! :-) Jo, jsem nadšen. ()

Stanley139

Kung Fu Panda je skvělá animovaná podívaná, u které jsem se parádně bavil. Prostředí zasazené do orientu s asijskou atmosférou a s typickými asijskými zvířaty (pandy, hulman, tygr, nosorožci, záporný sněžný levhart...) je na animák jaksi originální. Tento film mně upřímně potěšil a dabing byl vynikající. Těším se na další pokračování! ()

Pythonator

Troufám si říct, že Kung Fu Panda je jeden z nejlepších animáků a zároveň jeden z nejlepších filmů o Kung Fu:-) Bojové scény mají krásnou choreografii, jestli se tomu tak při animaci dá říkat a všechny akční scény fungují perfektně. Útěk Tai Lunga z vězení je dokonce jedna z nejlepších akčních scén v historii filmu, podle které by se mohli učit mnozí autoři akčních filmů. A to si nedělám srandu. Po akční stránce je film dokonalý. Ta komediální sice trošku pokulhává, ale nedostatek vtipů dostatečně nahrazují krásné čínské prostředí a odkazy na slavné Kung Fu filmy. ()

mmajjkii

Tak jsem tak koukal po shlédnutí 3, jak jsem hodnotil ostatní animáky, a musím uznat, že to má na víc než 3, tedy zvedám na 4*, IMDb 7/10. Vcelku vtipná, zábavná a svižná blbinka. ()

martin1m2

Za celý film sa dokopy nič nestalo, neudialo - takže príbehovo slabučké, oničom. Bavil ma 10 min. výcvik pandy a na záver Wuxi Finger Hold (Wušiho kleště, Wušiho hmat) a Skadoosh a následne ten zvuk a scénka :) Z postáv mi bola najsympatickejšia Tigrica, a aj keď som sám kyprejších tvarov --- tak z pandy Po mi je smiešno :D Jediné čo je na tejto rozprávke fakt skvostné a zážitok je absolútne nádherná animácia a grafické prevedenie a tiež zvuky a hudba. Po technickej stránke je to nádhera, preto u tohto filmu nepôjdem pod 2 hviezdy kým túto stránku nedobabrú. Tento 1. diel série u mňa za 3 hviezdy ... ()

SaMaeL98

Jeden z nejlepších animáčů co jsem viděl. Skvěle zpracované, super zábavné, vtipné, pohodové, Po se nedá neoblíbit. Za mě 5 hvězd s pohodkou. ()

Bogrant

Rýchle, svižné, zaujímavé, pestrofarebné, na čele s nešikovnou pandou, ktorá sa postupom času zmení na animovaného Jackieho Chana. ()

soukyd33

Kung Fu Panda, tak to tu ještě nebylo. A funguje to přímo skvěle. Super zábava, pro všechny věkové kategorie. Je tu všechno. Poučení, humor, akce, animace, příběh, hudba, herecké výkony, a samozřejmě hlášky. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

sdf1

recenze se spoilery! Vcelku hezký film se vcelku průměrnou animací a humorem. Líbilo se mi pozorovat postupně vyvíjející se vztah Poa s jeho mistrem Shifu. Obecně mistr Shifu byl velice dobrou postavou. Naproti tomu členové The Furious Five / Pětky postachů byly za mě ne tolik promyšlení. Potřebovali by více času, aby se pořádně projevili jejich charaktery a abych si je oblíbil. Stejně tak mistr Oogway, jehož smrt mi připadala trochu random. Chápu, že asi neměla vyvolat žádné emoce, ale na mě ve finále působila tak, že se autoři snažili zbavit jediné postavy, která by dokázala pravděpodobně Tai Lunga (hlavního záporáka) s přehledem porazit. Příběh mi často přišel celkem zkratkovitý, například když se "pětka vydala porazit Tai Lunga a v další scéně už s ním bojovali. Postava Poa byla řekl bych průměrná hlavní postava v animáku, ale vadilo mi, že i přestože jsme ve filmu viděli jen malý vývoj jeho kung fu dovedností, tak v další chvíli se dokázal postavit i samotnému Tai Lungovi. Při pohledu na Poův boj jsem se často nemohl rozhodnout zda je tak dobrý (což mi nedávalo smysl) nebo všechno co dělá je jen velká náhoda. Trochu to začalo dávat smysl až když Po pochopil tajemství svitku. Nicméně nápad se svitkem, na kterém nic nebylo, byl opravdu geniální a ponaučení, které tím film předával též. Možná to nakonec zní tak, že jsem popisoval jak je Kung Fu Panda špatný film, ale snažil jsem se jen najít vše co mi na filmu vadilo. ()

Tongo

Abych řekl pravdu , tak tohle je můj nejoblíbenější film od Dream Works a jeden z mích nejoblíbenějších animovaných filmů. Postavy jsou výborné , příběh je také výborný , a to stejné u muziky . Prostě všechno je naprosto perfektní a Po , jakož to hlavní postava, se mi usadil v mém srdci na hodně dlouhou dobu , a abych se přiznal dodnes je v mém srdci a patří mezi mé nejoblíbenější postavy z filmů . Kdybych tady nedal 5 hvězd, tak bych asi dal 6 hvězd. Protože tohle je prostě perfektní animovaný a moc vtipný film . Velmi doporučuji se kouknout ;) ()

Miroslav.Zac

Kung fu panda ukázal všem těm tlouštíkům s hrdinským srdcem, že je jedno, jak vypadají, že hrdiny můžou být i tak - a proto tohle poselství ho miluju víc, než pro tu úchvatnou animaci, suprové vtipy a parádní kung fu akci. ()

Omegaboy

Další animák? Bože. S pandou? A bude dělat Kung Fu? Za co nás trestáte? Moje předpojatost k animákum poslední doby je tak abnormální, že se vůbec hrozim číst jakékoliv novinky o chystaných kreslených chlupáčích, plecháčích nebo jiných digitálních výtvorech nové éry. Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem se doslova dokopal ke shlédnutí onoho snímku. Že by už konečně přisli producenti na to, že sledovanost svých děl nezvýší desetkrát lepším rozlišením a trojnásobným počtem chloupků na chvostu veverky? V Kun Fu Pandě se dostal na scénu poutavý a dobrodružný příběh podtržený animovaným kungfu ve stylu nám blízkém z dálného východu. Černobílý chlupatý Jackie Chan hadr nás provází lineárním příběhem, který má k našim dušičkám velmi blízko, jelikož každý z nás chtěl být alespoň jednou v životě neporazitelný Dragon Warrior. Nelituji toho, že jsem pro jednou udělal výjimku a shlédl animák. Nakonec jsem odcházel spokojen a ještě k tomu s úsměvem na tváři. Moc dlouho nevydržel, ale byl tam. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (viac)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (viac)