Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie. (TV Markíza)

JimmyII

Prostě dokonalý animák, k němuž není příliš co dodávat. Animace je dokonalá, panda je fakt Jack Black, kterého zbožňuji a tvůrci zaujali vzhledem ke kung fu filmům výborný postoj, chvílemi parodují a chvílemi vzdávají hold - a místy je Kung Fu Panda lepší kung fu film, než kdejaký hongkongský nebo čínský kus. ()

PeterNet

"Včerejšek je ten tam, zítřek je ve hvězdách, ale dnešek, to je dar." Jak by řekla moje kamarádka z Třince: "Dělo, dělo, dělo, dělo, děéééélooooo, děééééloóóóóóó, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo, dělo!!!!" || EDIT: Tak jsem usoudil že komentář nebyl až tak inteligentní jak jsem si myslel. Ale tohle byl opravdu dělo film. Obrovské překvapení. "Medvídek" panda, milovník Kung-fu se dozví že je předurčen býti nelepším kung-fu bojovníkem na světě. Nikdo a později ani on sám nevěří že je to pravda a myslí si že jde o omyl. Nakonec se však ukáže, že nový styl - Kung-fu Panda je tím nejlepším na světě. || Spoustu srandy a přitom spoustu filozofie. Tak tomu říkám film pro každého ;-) "Někdy pochybuji, jestli jsi vůbec můj otec..." :-D Dělo! ()

M-arta

Sladce barevná a technicky dokonalá animace zvířátek v docela vlídné a veselé parodii akčních filmů s Kung Fu hrdiny. Nic, kvůli čemu bych vstávala ze židle, ale scéna s bitvou o knedlíček mě vážně dostala :-)) ()

DivX

Jo, palec nahoru. Pěkný příběh, grafika i muzika. Mladší generace to určitě nadchne a starší pobaví. Hlas Jacka Blacka k pandě úplně sedí. Scénu s malíčkem jsem si pouštěl 3x . Myslím si, že tohle není tip filmu na který se podívám jen jednou a doživotně bude ležet někde v prachu. 70% ()

T-pack

Role Blackovi na míru. Animák plný vtipu, akce a... zvířat. Dneska už se do animáků pouští každý hovado, ale tihle prostě věděli, že točit animovaný kraviny je prostě kravina! Dobrý obsazení hlasů a animace je vážně super. ()

neoBlast

Kung Fu Panda je jako jing a jang. Na jedné straně představuje, i přes originální reálie, absolutně nudnou a nezajímavou zápletku (kvůli Pixarům, se už přece nemůžeme vymlouvat na to, že je to animák) včetně humoru, kdy furt někdo někam padá a zakopává o něco. A na druhé straně tu máme boží akční scény (např. útěk z vězení), které jsem ochotný si pustit kdykoliv znovu. A hlavně kvůli nim nemohu dát pouze 3* jako jiným "áčkovým" CGI typu Madagascar. 70 % ()

rudeboy

Rozprávka s veľmi peknou animáciou a celkovým vizuálom, avšak neuveriteľne nudným príbehom, ktorý je ukážkou absolútnej neinvenčnosti. Čakal som omnoho viac. ()

Jazzzz

Skvělé, jednoduché, zábavné... S obrovskou myšlenkou.. Tajná přísada té kouzelné polévky je... Pokud chcete přijít na to co potřebuje bojovník k tomu, aby byl nejlepší a co chybí vaší polévce aby byla zcela nejlepší podívejte se na tuhle pohádku - myslím že stejně jako mě i Vás příjemně potěší... V tomto filmu mi chybí jen to co Tajemství správné pětky dodalo, škoda, že ale ne přímo do tohoto filmu. Každopádně srovnávat se Shrekem by bylo dle mě hloupé - Shrek je pohádka o něčem zcela jiném... A když už to tu srvonalo tolik lidí tak i já tedy dodám - Ano Shrek byl lepší, přesto však není důvod tento filmek odsuzovat... ()

July

Co víc říct, než krása? Nádherná animace, postavy, dabing (mám na mysli samozřejmě ten originální), hudba... to vše skvělé. Zajímala by mě sice jedna nevysvětlená věc (konkrétně jistý chvat; kdo viděl, pochopí) a určitým, no, nesmyslem je, jak rychle se Po naučil bojovat, a taky květy a plody na stromě zároveň (i když to byla "magická" broskvoň), ale nechme to tak... Každý film má své mušky. A Kung Fu Panda je jinak prostě úžasná. Hlavní podíl na mém hodnocení má mistr. Bez něj by měl film slabé 4*, ale pokaždé, když si tolik oblíbím nějakou postavu, hodnotím výš... a shi-fu výborná postava rozhodně je :-). ()

uiu

Tak tenhle animák mě vůbec neoslovil. Založit veškerý humor na tom, že tlustá a neohrabaná panda chce být mistrem Kung Fu, ale tloušťka a neohrabanost jí to nedovoluje, mi přijde trochu málo na základ dobré zápletky a následného humoru. Pak se nedivte, že se ve školách děti posmívají těm tlustým, když to vidí i ve filmech :) Já osobně dávám 2*, ale jelikož se zbytek rodiny smál, tak přimhouřím oko a tu jednu hvězdu navíc přidám. ()

majxik

Klišé pohádka, tak bych to asi tak nazval... při koukání máte neustálý pocit že se nejedná o nic nového, že už jste to někde viděli, avšak! Je to podávané ve správné intenzitě a ve správném podání. Skoro nikoho neurazí, a občas se i zasmějete. Takže i když není originální a není ani nejlepší, zvláda udělat z mnoha průměrů nadprůměr. ()

BoncheR

Celkom príjemný animák, s poučením na konci o tom že aj keď vzhľad môže byť neprívetivý, v prvom rade ide o to čo má človek v sebe..(aspoň tak nejak) :D :D :D /70%/ ()

tnp101

V mnoha ohledech tuctový animák s ukázkově zvládnutým marketingem. Příběh to má primitivní, o nějaké originalitě nemůže být ani řeč, humor stojí hlavně na dobrém načasování, než kvalitě jednotlivých gagů, herecké/hlasové obsazení potěší, ale ve výsledku nestrhne a samozřejmostí je už i technicky dokonalá animace. Proč tedy uděluji tak vysoké hodnocení? Odpověď je jednoduchá. Má to neskutečnou dynamiku - akce je nápaditá a všudypřítomná, konverzačky úderné. Divák si zkrátka neoddechne a film mu uteče mrknutím oka. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: První „Kung Fu Panda“ se na našem trhu objevila teprve nedávno v rámci 3D vlny. Než se vrhneme k technickým parametrům přepisu, uvedu několik věcí na pravou míru. V balení se nachází pouze jeden disk, což by sám o sobě ještě nebyl takový problém. Tím je až úplná absence 2D verze v jeho útrobách. To znamená, že pokud nejste „3D ready“ (3D televize + 3D Blu-ray přehrávač), máte smůlu a disk se vám nepodaří spustit. To, zda si film s výše jmenovanou výbavou spustíte kromě 3D i ve 2D, pak závisí pouze a jen na schopnostech konkrétní aparatury. Další zádrhel nás čeká na straně lokalizace. Na disku totiž úplně chybí jakékoliv titulky, takže i ty české. Pokud si film budete chtít vychutnat v původním znění, musíte se spolehnout na své znalosti angličtiny, která v tomto konkrétním případě sice není vůbec složitá, ale to toto pochybení nepromíjí. OBRAZ: Negativní dojmy napraví pohled na obrazový přepis, který je prezentován v originálním poměru stran 2,35:1 (tj. černé pruhy nahoře a dole). Ten pokračuje v tradici většiny digitálně generovaných animovaných filmů, tedy reference kam se podíváš. Okouzlující ostrost, drobnokresba i čistota (zrno pochopitelně není přítomno), syté barvičky všech myslitelných odstínů se silnou černou i stínokresbou … no, vždyť to všechno znáte. Ukázkový je i třetí rozměr, který se vyznačuje skvělou hloubkou i hromadou „z obrazovky vyskakujících“ efektů. ZVUK: Nezaostává ani originální Dolby TrueHD 5.1 zvuk. Samozřejmostí je maximální prostorovost, agresivní i jemná práce se subwooferem, nespočet detailů napříč kanály, či křišťálově čisté dialogy. Hudba i jiné efekty jsou občas utlumeny na úkor několika konkrétních detailů (v akčních scénách vcelku častý jev), ale jedná o tvůrčí záměr a na výsledný zážitek nemá žádný vliv. Český dabing (z nějakého záhadného důvodu nový, kde kupříkladu Poa nedabuje Saša, ale Alexandr Rašilov) je zaznamenán v klasickém DD 5.1, na normální poslech se neliší od nekomprimované stopy a navíc, jak tomu bývá u většiny animáků, se povedl. BONUS: Titul si tak po neblahém prvním dojmu slušně napravil reputaci … aby ji hned na to opět (minimálně částečně) ztratil. Tam, kde mohl nasbírat další plusové body, totiž zcela selhává. Ani jeden bonus, tečka. FINÁLNÍ VERDIKT: Technicky dokonalý obraz, třetí rozměr i zvuk na disku, jež má k dokonalosti hodně daleko. 60% ()

Thommie

Všichni píšou, že to tak vtipný nebylo, mě to přišlo vtipný hodně, ale klasicky se asi směju na jiných místech než zbytek populace. ()

Allenka

Tak nějak mi celý děj přišel předpokládaný a trochu klišé. Ať už se jednalo o samotný závěr, nebo o záhadu ,,dračího svitku". Navíc jsem k filmu usedla v domění, že si užiji odpočinkové dílko se salvami smíchu. Bohužel tak silné vtipy tam nebyly. Zkrátka a jednoduše, film, který neurazí, ale ani nepřekvapí. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (viac)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (viac)