Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie. (TV Markíza)

jjituska

Hustě!! Tak to jsem fakt nečekala.. :) Sice mi úplně nesedí výtvarné zpracování a zápletka je trošku jednodušší, ale je to pohádka ne:) A na to jsem se nesmála hodně...=) Jen taková otázečka: Nepřipomínají vám některé části X-Men (uvězněný Tai Lung), Matrix Revolutions (závěrečný boj v kráteru)? A zkuste mi tvrdit, že vám mistr Shifu nepřipomíná Yodu:D Ale jinak spokojenost a k mému překapení i dobrý dabing - Saša Rašilov válí:) ()

P3tr

Kung fu panda, tenhle název řekne vše. Tlusté, baculaté a absolutně neaerodynamické zvířátko bez fyzičky se pouští do Kung fu a je to celkem psina. Studio Dreamworks konečně pochopilo, že při tvorbě animovaného filmu se nestačí spoléhat jenom na slavná jména na plakátě. Přece jenom důležitější je děj než slavný dabér postavičky. Tady jsou sice opět slavná jména, ale třeba to, že tygřici dabovala Angelina Jolie vám většinou dojde až u závěrečných titulků. Kromě hlasu totiž postavičky nemají se svými dabéry nic společného (díkybohu). Studio Dreamworks tudíž bylo daleko za králem animované tvorby, geniálním Pixarem. Teď ovšem mají konečně pádný argument. Podařilo jim vymanit se ze standartních klišé a do kung fu filmů se pustili ještě s větší vervou než šílenec Tarantino (fanoušci odpustí). Užijeme si několika parádních soubojů a opravdu vám řeknu, že jsem nečekal jeden z největších akčních zážitků tohoto léta v animáku pro děti (tentokrát odpustí fanoušci Wantedu). Schéma je podobné jako u klasických kung fu. Na poražení největšího padoucha všech dob je vybrán legendární dračí bojovník. Až na to, že legendární bojovník je trošku jinak prostorově řešený. Pomáhat mu bude mistr v oboru a legendární pětka kung fu válečníků. Mimochodem slavné styly kung fu se jmenují podle zvířat, tady je předvádí přímo ta zvířata kvůli kterým si to pojmenování zasloužili. Takže tu v akci uvidíme opici, tygra, kudlanku, jeřába a zmiji. Animace je úchvatná barvičky jsou hezké, hlavní hrdina sympatický a děj hezky rychle odsýpá. Sečteno podtrženo, podle mě nejlepší animák od studia Dreamworks, Shrek má konkurenci! ()

MrD

Pandastický výkon syna nudletérova, megadrsný záporný hrdina a želva o tisíc levelů nad všemi. Prázdný svitek s nejhlubší moudrostí neboli to krásné filozofické "buď sám sebou" mi pěkně pasuje i do mého osobního života, ve kterém jsem začal přibírat a vůbec se za to nestydím. Bravo pando! ()

bystroocko

Čekala jsem pohádku. S velmi výrazným ponaučením a celkem dobrou animací. Dostala jsem kopec srandy, dokonalou animaci a perfektní zážitek z kung-fu scén, který byly propracovaný jak choreograficky, tak animačně. Ponaučení tam sice bylo, ale nebylo tak šíleně postrčené dopředu jako v některých jiných pohádkách (např. Nemo nebo Madagaskar), a co je na tom úplně nejlepší, kung fu nebylo jen dílem animace, ale nepostrádalo ani náležitou dávku filozofie, která k němu patří. A na závěr jedno překvapení - dabing byl pozoruhodně fajn a vůbec mi nevadil, oproti prvotnímu naštvání, že v Brně to nejsou schopní hrát s titulky. Kung fu pandu sjedu asi ještě mockrát :o) ()

mikul

na pět hvězdiček to sice není, ale 80% je naprosto zasloužených. Prvních 20 minut je to nuda, ale když se to pak rozjede, tak to stojí za to, např. boj s šéfem o knedlík :-))....Trošku očekávaný závěr( podle mě se panda kung-fu naučila nějak rychle)..ale to už je detail. Vedle mě se malý kluk těm vtipným situacím smál tak, že se málem zadávil tím popkornem:-) A jaký je hlavní recept takto zdařilého animovaného filmu??..........žádný:-D Nikdo na tento film nechtěl jít, hlavně kvůli tomu názvu, ale pak všichni byli spokojení včetně mě. VALL-I má co dělat, aby pandu překonal ()

vernerka

Příjemné překvapení, čekala jsem nějakou pitomost. To sice Kung Fu Panda svým způsobem je, ale je to milé. Zpočátku trochu jalové, ale ke konci se to zlepšovalo a nakonec jsem nelitovala, že jsem na tenhle animák zamířila do kina. ()

shinlove

Animák, který mě prostě bavil svoji jednoduchostí a tlustou pandou... Jen za scénu s vyběhnutím schodů bych ji zařadil mezi své top filmy! :D 5* ()

Jirka1111

Animáky mám rád, ale tento mě opravdu nepotěšil a neuspokojil. Velmi nadsazený film s hvězdným dabingem. Od začátku do konce musí vědět i tříleté dítě, co se stane a jak příběh skončí. Vtipy ani hlášky zde nejsou. Žádné výbuchy smíchu. Občasný úsměv mi prostě nestačí. Ne ve filmu s takto vysokým hodnocením, které si nezaslouží. Rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*. Nakonec dávám 2*, protože druhá produkce se již u mne konat nebude. ()

MyFairLady

v kung fu filmoch sa velmi nevyznam, tento bol v podstate moj prvy - a pacil sa mi. skoda len, ze film neponukol moznost lepsie spoznat aj ostatnych bojovnikov, v podstate len tygrica mala rozvinutejsiu postavu (a prave tato postavicka ma zaujala najmenej). scena s akupunkturou bola skvela, aj pojedanie plodov posvatneho (alebo ako ho nazvali) stromu a velmi sa mi pacila postavicka majstra shi-fu. jedine, co ma mrzi je, ze som tento film videla predabovany, co musim este napravit, pretoze originalne ukazky sa mi zdali vtipnejsie, ako dabovana verzia. ()

Jardys88

Hmm jak můžete dát Jackie Chana před Jack Blacka když Jackie mluví jenom blbou opici a Jack Black to celé vede...no to se mi opravdu nelíbí.....Jinak užasný animák a panda s hlasem JB je nepřekonatelná.....opravdu jsem se u tohoto hodně nasmál...krásná pohádka ()

Kvico

perfektný animák a presne toho typu aký od tohto žánru očakávam tj. snúbenie sa zábavy, kvalitnej animácie a zaujímavého príbehu. tunajšie podceňovanie na csfd mi je v tomto prípade moji milí ukradnuté pretože plné hodnotenie si toto dielo určite zaslúži! ()

galil

Tohle není obyčejný animovaný film. Tohle je regulérní akční kung-fu film. Přidejte si parádní hlasový projev Jacka "Pandy" Blacka a musí vám být jasné že tohle je nejlepší animák roku 2008. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (viac)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (viac)