Roundhay Garden Scene

Tento krátkometrážny počin je v podstate začiatok kinematografie. A tak 14. Októbra 1888 vzniká prvý hraný film v trvaní 2 sekúnd, natočení v záhrade u rodiny Whitleyových v meste Yorkshire vo Veľkej Británii. (T2)

dr.horrible

Ako film sa to hodnotiť nedá a jeden Kolega by ma za to najskôr kastroval, stále sú to ale najdôležitejšie dve sekundy za dobu, ktorej trvanie sa ani nepokúšam odhadnúť - pre mňa má dve nuly na konci - a pokojne by mohli byť aj tri. Tu začal jeden vesmír ()

Webb

Toto video trvá dvě vteřiny a spatříme na něm chodící lidi do kolečka v zahradě. Společně s "Traffic Crossing Leeds Bridge" se řadí mezi nejstarší videa. ()

PetrPan

Tak buď hrají spontánně Chodí pešek okolo nebo je to první hraný film, nikoliv dokumentární a bez děje ! Zejména za to vydařené pogo starého pána jasných pět. ()

Stanislaus

Velký třesk v kinematografii. Nic nepotěší víc, že tato absolutní prvotina pochází z krásné Velké Británie. To museli před 122 lety čumět co to je ... ()

Nettrass

V průběhu filmu jsem pořeboval nutně na záchod, tak jsem to chtěl v polovině stopnout. No nepovedlo se a neustál jsem to..... Smekám před před prvními 2mi vteřinami kinematografie. P.S Stejně to je divný, první co se hýbá je kůň( Sallie Gardner at a Gallop - 1878 ) a hned potom tchýně. K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=F1i40rnpOsA ()

Flego

Francúzsky vynálezca Louis Aimé Augustin Le Prince vytvoril v roku 1888 dvojsekundovú sekvenciu pohybu v záhrade a tento projekt je považovaný za najstarší existujúci film. ()

ad-k

Nelze hodnotit vzhledem k dvouvteřinové stopáži, nicméně považuji za nesmírně kouzelné nahlédnout do 19. století, kdy film byl v úplných počátcích a vznik takových obrazů spíše alchymií, pro pozorovatele možná až magií. Že se na plátně nic neděje a vidíme pár kroků muže s buřinkou a hůlkou... to je v podstatě úplně nepodstatné. ()

Marek1991

Za tú historickú hodnotu si to zaslúži tri hviezdy, aj keď nejaký zmysel a niečo viac v tom nie je, je to len zachytenie pohybu ľudí na záhrade. ()