Napínavý thriller zaoberajúci sa komplikovanou politikou americkej vlády týkajúcej sa tzv. "mimoriadneho vydávania podozrivých" – extraordinary rendition - globálneho tajného systému prepravy, väznenia a vypočúvania, ktorý bol zriadený po útokoch z 11. septembra 2001 a nepodlieha súdnej kontrole ani požiadavkám extradície. Rendition sa zameriava na životy Douglasa Freemana (Jake Gyllenhaal) – analytika CIA, ktorý začne pochybovať o svojom povolaní po tom, čo bol svedkom brutálneho a nekonvenčného vypočúvania Američana egyptského pôvodu tajnou severoafrickou políciou; Anwara El Ibrahimiho (Omar Metwally) – egyptského chemického inžiniera, ktorý ešte ako chlapec spolu s rodinou emigroval do Spojených štátov, a ktorý je teraz podozrivý z teroristickej činnosti; jeho tehotnej ženy Isabelly El-Ibrahimi (Reese Witherspoon) snažiacej sa nájsť svojho manžela, ktorý údajne zmizol počas letu z Cape Townu do Washingtonu; Alana Smitha (Peter Sarsgaard) – poradcu senátora Hawkinsa (Alan Arkin), ktorý odhalí, že Anwara na príkaz šéfky CIA v boji proti terorizmu (Meryl Streep) odtransportovali do krajiny tretieho sveta, kde ho vypočúvajú; a Abasi Fawala (Igal Naor) – šéfa tajného väzenia, ktorý má svoje vlastné osobné problémy s rebelantskou dcérou Fatimou (Zineb Oukach) a jej priateľom – islamským fundamentalistom Khalidom (Moa Khouas). Rendition trúfalo skúma šedú oblasť medzi správnym a nesprávnym, medzi vpravo a vľavo a odpovede, ktoré nachádza, nie sú jednoduché... (oficiálny text distribútora)

bidja

Snímek se snaží nastínit jak je těžké se orientovat v problému zemí blízkého východu. Vše se prolne v osudech několika klíčových hrdinů. Když pak autor začne pracovat s časovou smyčkou tak mi to připadne , že jde film do kopru protože mi to přijde příliš zjednodušující. Film nakonec nemá vítěze. ()

Phillo

Môžte nastoliť kopu aktuálnych otázok a byť pri tom trefný a priamy, no pokiaľ recyklujete niečo už 100 krát povedané a predsa nevyriešené, museli by ste mať sakra schopnosti a šťastie aby bol ten váš, 101. pokus úspešný. Rendition na to má možno hereckými menami ale ničím iným. Je len prerozprávanou stranou kdejakého investigatívneho časopisu. 65% ()

Domec

Pro me moc zdlouhavej a neakcni politickej thriller. Nemuzu rict, ze by se mi to nelibilo, ale nadsena z toho taky nejsem. Hodnoceni je takovehle hlavne diky perfeknim hercum. 3*** ()

Siriuss

Rendition troufale zkoumá šedou oblast mezi správným a nesprávným, mezi vpravo a vlevo. A odpovědi, které nachází, nejsou tak jednoduché... ()

piranha

Po zhlédnutí tohoto filmu má člověk na chvíli chuť vzdát se lidského společenství a vrátit se mezi opice na stromy. Fanatismus přichází s mocí a je společný Arabům, Američanům a dalším. Obyčejný jedinec je vždycky obětován. ()

paolito

Otázkou je, kdo je horší: islámští sebevražední teroristé, kteří zabíjejí pro svou pravdu, nebo americké tajné služby, které zabíjejí pro tu svou? Tento film se naštěstí nepřikloní ani na jednu stranu a nechá rozhodnout vás. ()

Darkslayer

Myšlienka zaujímavá, spracovanie efektné, ale výsledný dojem vlažný. Celý film sa kĺže len po povrchu a nenechá nás preniknúť do hĺbky. Takmer žiadne pocity napätia, či beznádeje, ktoré by v danom prípade pochopiteľne malo byť aspoň cítiť. Koniec nedotiahnutý ako tu už bolo spomenuté. Gyllenhaal mi prišiel dosť umelý. ()

agassi68

Prekvapivo dobrý thriller o práci špionážnych služieb po 11.9.2001. Najmä reálny pohľad na mučenie podozrivých občanov arabského vzhľadu.. Ani vlastne neviem, čím sa odlišoval od množstva podobných filmov no namiešaný je tak pre mňa akurát.. ()

Warlukyn

Konečně film, který ukazuje jaká je Amerika fašisticky namyšlenej stát, který ovládá celý svět. Poukazuje na slabost jednotlivce, jako kdyby se ztratila jen jehla v kupce sena. Jake Gyllenhaal bylo to hlavní proč to shlédnout vždy zahraje perfektně. ()

Rockerman

Jo jo americké trauma z "11.září" stále přetrvává a pak stačí, aby byl člověk trochu víc "opálený" a zachází se s ním, jako se zvířetem. Na druhé straně se jim nelze divit, strach z terorismu je velký. Jak jsem v tomto filmu viděl to vymývání mozků, mladým muslimům, tak si myslím, že se s nimi musí zacházet i drsněji. Dobrý film, ikdyž tyto politické thrillery až tak nemusím. ()

Adm.Nelson

Dobre odvedené remeslo, z veľmi dobrých hereckých výkonov vyberám ako najzaujímavejší ten Naorov, občas ma počas pozerania navštívila pani nuda ale vcelku dobrý dojem ešte zlepšilo nečakané a efektné pretnutie dvoch dejových rovín v jednu. 7 - 8/10. ()

hororwatch

Tento film se dá doslova použít jako synonymum pro pojem ,,Stupňování emocí'' . Což u mě znamenalo, že asi do půlky mě film nechával naprosto chladným( což je klad i zápor, protože k dobru to bylo jen pro konečnou explozi emocí) a bylo mi trochu i jedno co se na obrazovce děje, kromě touhy jednu ubalit Streepové, která naprosto perfektně zahrála roli vysoko postavené leaderky CIA , která se chovala jako bůh lidského osudu. Film však docela dobře vsadil ke konci na postupné rozuzlení příběhu, který mě citově dostal, ikdyž musim přiznat, že jsem jednu věc nepochopil ale nechci SPOILEROVAT. Dávám 5* a to proto, že film, který mě nechává po většinu filmu chladným vůči osobám, ale na konci mě dokáže téměř rozbrečet u návratu jednoho z protagonistů k rodině si jiné hodnocení nezaslouží podle mého. ()

Wolvie

Nejlepší Hoodův film,jednoznačně.Slušně zrežírované,umně vygradované,spolehlivě zahrané.Víc od politicky angažovaného hollywoodského filmu nemůžu chtít a ani nechci. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)