Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci). (sheen)

(viac)

Recenzie (204)

GodComplex 

všetky recenzie používateľa

Ne, ze bych nemel duveru v Johna Woo, ale precijen je to predevsim reziser modernich strilecek, takze nad jeho spojenim s historickym valecnym eposem ala LOTR se mi vznasel veliky otaznik. Pocatecni neduvera se ale zacala rychle rozplyvat a pomerne brzy vam je jasne, ze John rozehrava neco grandiozniho. Slovo rozehrava je klicove, protoze tohle je skutecne jen predehra pro druhou cast, presto ale zabavna a plna uzasnych momentu. Do jednoho vyborni a sympaticti herci, promakane bitvy a strategie, diplomacie, nadherny vizual a lokace. Vyborny film a co je na nem nejlepsi? Ze to nejlepsi vas teprve ceka ve druhe casti... 8/10 ()

Adrian 

všetky recenzie používateľa

Ako uvod to funguje dobre. Postavy su na sachovnici rozostavane s potrebnym opisom charakterov, pricom nechybaju reziserove zname motivy - brastvo, priatelstvo, cest a a medzi hlavnymi muzskymi hrdinami vzajomny obdiv a pritazlivost (ovsem cisto v cudnej poohe), ktoru by vsak neprajnici mohli nazvat az homoerotizmom. Vo Woovom style, kde holubica je tym najbanalnejsim jeho trademarkom, nikdy nebola snaha o realistickost, pricom Red Cliff nie je vynimkou. Ano, bojove sceny su krvave, heroizuju sa tu iba zopar jednostlivcov, ovsem nenajdeme tu takmer ziadne stopy oblubenej kritiky vojny, charakteristicke pre viacere nedavne filmy s vojenskou tmatikou (napr. aj Warlords). U Wooa je vojna brana ako nevyhnutny jav, kde si muzi mozu dokazovat svoje cnosti a hodnoty. 7-8/10 ()

Reklama

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Johna Woo zbožňujem. Rovnako ako aj subžáner akčného filmu, ktorý v 90 rokov vytvoril. Jeho heroic bloodshed si neviem vynachváliť, rovnako ani fakt, že svetu priniesol Chow-Yun Fata. Krvavé pobrežie je epickým príbehom plnom úžasných bitiek, výborne napísaných dialógov a skvelo obsadených charakterov. Už dlho som nevidel tak poctivo spravený film. Každá scéna podporuje ďalšiu. Postavy sa pomaly ale isto vyvíjajú a pre diváka sú dokonca priehľadné, čo sa nie vždy podarí. Zoznamujeme sa s dôležitými postavami, učíme sa o ich motiváciach a charakteroch a akosi mimovoľne sa nám dostávajú pod kožu. Zároveň máme možnosť vidieť umenie vojny v praxi, rovnako aj skvelé vyváženie CGI a skutočných lokácií a komparzu. Všetko je epické a dobre zvládnuté. Tony Leung a Takeši Kaneširo sú fantastický a to nemôžem opomenúť hudbu Taróa Iwaširoha, ktorého soundtrack práve teraz počúvam. Mrzí ma to ticho okolo tohto filmu, pretože je naozaj dobre zvládnutý a po Woovych filmoch v USA je to príjemný návrat ku koreňom tvorby, pričom ju ale posúva na novú úroveň. Red Cliff je lepší historický film ako ktorýkoľvek historický film zo Západu. Narážam teraz na epické blbosti Ridleyho Scotta. Po Hrdinovi najväčšia vizuálna a choreografická pecka. Teším sa na druhú časť. ()

teutates 

všetky recenzie používateľa

Veľkolepé dielo s monumentálnou výpravou, krásnym prostredím, pútavým príbehom a nevšedným prevedením... Rukopis pána Woo je tuna cítiť od prvých minút tohto diela. Zasadenie do deja je priam vzrušujúce, avšak chýbalo tám pár nadväzností... Teší má dané historické zobrazenie, vykreslenie hrdinov, stratégia boja (najlepšia ukážka stratégie v boji aku som kedy na filmovom plátne videl...), herecké obsadenie a nakoniec zaujímavý a v celku pútavý príbeh, ktorý ma ani na minútu nenudil... Nekompromisné technické a celkové prevedenie speje k nekompromisnému hodnoteniu 9/10 ()

Vavča 

všetky recenzie používateľa

Mazejte na to do kina a nekažte si to divxem! (aktualizace do kina asi někde v Asii, kde běž oba díly v plné délce). Výborné obsazení, akční scény, celá atmosféra je pohlcující. Takhle rozmáchlý epický válečný film tu dlouho nebyl. Můžete se těšit na dechberoucí davové scény i souboje jednotlivců, silné charaktery. Příběh, který ubíhá rychlým tempem a to je teprve Volume I, ano skončí se v nejnapínavějším, avšak film vás nechá bez dechu a budete se těšit na díl dva. OST je velmi povedené, baví mě taktické vychytávky v bitvách některé hlášky, hlavně drsnost soubojů, Číňané rozhodně žádným komplexem rytířskosti netrpěli:) ()

Galéria (66)

Zaujímavosti (6)

  • Filmový štáb přijal pomoc od čínské armády, která propůjčila k hraní komparzu zhruba 1500 vojáků a také stavěla potřebné silnice. (Cheeker)
  • Během postprodukce se zabil při natáčení miniatur 23letý kaskadér poté, co vypukl požár, když jedna malá loď vrazila do větší válečné lodě. (Cheeker)
  • Yun-Fat Chow odmítl roli v den, kdy se začalo natáčet. Nahradil ho Tony Leung Chiu Wai. (Cheeker)

Súvisiace novinky

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Reklama

Reklama