Nebezpečný cieľ

• Česko Nebezpečný cíl (viac)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiálny text distribútora)

SeBig

Celý film se docela táhne líbil se mi začátek v praze pak Cage cvičil nějakýho čonga a nakonci jde čonga zachránit..dobrý ale spíš na jedno shlednutí.. ()

Chrustyn

Nic Cage, nový účes a nový akčňák té nejhorší kvality. Tvůrci úspěšného a populární "Snipera z Bangkoku" se rozhodli snímek přepracovat do podoby přijatelnější pro širší publikum a Cage, který zrovna potřeboval na nájem jim na to kývl a dokázal, že už opravdu nemá žádnou soudnost. Po všech stránkách naprosto příšerný akční film, kde nefunguje příběh, herci a už vůbec ne akce. ()

korbitch22 odpad!

nádherný důkaz toho,jak až hluboko může klesnout kdysi slavná hvězda.moralitka o nájemném vrahovi....killer od wooa by se asi smíchem roztřílel:-) ()

Yardak

Začátek v Praze potěší, ale v Thajsku se to bohužel přemění na průměrnou romantickou-thrillerovku. Škoda no, ale Cage má zase zajímavý účes:)). Ještě za 3 hvězdy. ()

sharky

Jak praví jedno rčení: dlouhé vlasy, krátký rozum. Čím má Cage poslední dobou ve filmech delší vlasy, tím stupidnější ty filmy jsou. Scénář hloupý, že hloupější být nemůže, samotářský superzabiják se najednou z ničeho nic bez jakéhokoli vysvětlení polepší, najde si kamaráda, zamiluje se do hluchoněmé dívky a odmítne splnit zakázku, protože by zabil hodného člověka, který pomáhá chudým. Cage se zmůže akorát na svoje pověstné psí oči. Jeho herecký um z oscarového Leaving Las Vegas je patrně nenávratně pryč. Akce je navíc natočena dost nepřehledně. Dávám jednu hvězdičku za to, že jsem se u toho flmu na mnoha místech dobře zasmál. Jako parodie to funguje mnohem líp než většina těch děsnejch epic scary bijáků dojáků. Původní thajský Bangkok Dangerous jsem neviděl, ale vzhledem k tomu, že má na čsfd hodnocení v červených číslech, tak možná mé oblíbené sousloví, které už jsem tu napsal aspoň 20krát není úplně mimo: (patrně) další zbytečný remake. ()

Roman.Ticka

Tenhle film se u mě absolutně minul cílem, ať se tvářil jakkoliv nebezpečně. Trošku mi to přípomínalo pokus o zmrtvýchvstání zlaté éry Seagala, nic proti němu. ()

Othello

Naprosto okouzlující kokotina, kterak Nicolas Cage balí thajskou němou lékárnici, klečí před Buddhou, krmí slona a střílí lidi. Je to neuvěřitelně stupidní a několikrát jsem se málem zbláznil smíchy. Za zmínku třeba určitě stojí krátké prostřihy na překvapené české policisty, když jim před očima zastřelí chlapa. To je prostě paráda. Nebo strašně moc chladný zabiják Nicolas, jak zve tu borku na večeři a dá si to pálivý jídlo a je celej posranej z toho jak pálí. Taky naprosto boží. Pongovic bratři fakt nevědí co dělaj, ale ty dvě hvězdy si to zaslouží kvůli tomu, že.. já nevim, nemůžete říct bezrukýmu dítěti, že ten domeček, co namalovalo nohama stojí za hovno. -) ()

claudel

Valnou většinu tohoto akčního filmu jsem plnil vajíčka, tudíž jsem se ne zcela orientoval ve všech postavách a zjistil jsem až posléze, že hlavní hrdinka je němá (proto některé tiché pasáže). Kdybych ta vajíčka neplnil, možná bych ani nevydržel celou stopáž. N. Cage, ač velký sympaťák, se asi vážně dostal do svízelné finanční situace, jež jej nutí kývnout na ledasjaký film. Závěr byl zbytečně natažený, úplný závěr alespoň nebyl kýčovitý. Zítra si už na tento film nevzpomenu. ()

Bauer

Nečekaně milé překvapení. Velmi milé překvapení. Když to srovnám s rokem 2007 a vemu filmy ve kterých hrál Nicolas Cage, tak je Nebezpečný cíl zcela jistě lepší než Ghost Ridera a uřčitě je to lepší než Lovci pokladů: Kniha tajemství. Ale na druhou stranu se tento film nemůže rovnat takovým peckám, jako je Tvaří v tvář, Skála, Con Air a 60 sekund. Příběh o nájemném vrahovi je docela povedený. Akce je docela málo, ale když už tam je, tak je docela solidně natočená. Na začátku filmu jsem myslel, že sleduji něco od režiséra Tonyho Scotta. Úvodní titulky se zběsilými střihy jakoby Nepříteli státu z oka vypadli. Naštěstí to potom přestalo. Hudba mi zase připomínala pouhou vykrádačku od Trevora Rabina. I když to vypadá v těchto dvouch směrech jako kopírování, tak je mi to celkem jedno, protože je na co koukat a o zábavu jsem měl postáráno. Jediné co bych tedy zrušil ve scénáři, tak byla romantika. Bylo jí zbytečně moc a bylo to velice absurdní, aby nájemný vrah se zamiloval do hlucho němé dívky. Původně jsem chtěl dát 4*, jenže to nejde právě za tu romanci. Nicméně, až to vyjde jednou na DVD a bylo by to za nějak rozumně nízkou cenu, tak by si to určitě do své sbírky DVDíček pořídil! ()

becki_tu

Steven Seagal má zdatného konkurenta. Ne, samozřejmě doufám, že tohle byl jen jeden z občasných Cageových přehmatů a že nikdy neklesne do vod akčních céček. Bratři Pongové nejsou bratři Wachowští (ikdyž by evidentně asi rádi byli) a jejich rádoby stylová akční jízda má až nečekaně hodně překážek. Problém tohohle filmu je, že není pořádně ani akční, ani nic jiného. Romantická zápletka vypadala ze začátku docela slibně (ikdyž trochu nevěrohodně), než byla zase nepochopitelně zahrabána zpátky pod zem. A co se týče akčních scén, tak těch bylo opravdu poskromnu. A to je u akčního filmu podobných kvalit docela problém, protože nic jiného se od něj vlastně ani nečeká. Jednu věc však velmi chválím - soundtrack Briana Tylera, který i z tak podivného závěru dokáže udělat, alespoň v náznacích, emočně silnou momentku. Doby Con Airu a Skály už jsou bohužel pryč. 50% ()

Morholt

Tak a to bylo naposledy, co jsem dal Cageovi šanci. S tim se to táhne od deseti k pěti. Tentokrát nezvládl naprosto tupou roli zabijáka, kterej se rozhodl obrátit se na světlou stranu Síly. Klišé jak prase, scénář na houby a tak jediný, co za něco stálo, byl celkem solidní konec a thajský holky. Mimochodem nikdy jsem nevěděl, jak snadný je si nabrnknout hluchoněmý šikmoočko. Ach jo. 30% ()

GeusX

Jednoduchý akční thriller. Nic originálního ani světoborného. Ale nebyl to naštěstí žádný průšvih a dalo se na to v pohodě dívat. Slabší 3 hvězdy. ()

Hwaelos

Solidní thriler. Cage je možná trochu moc ufňukaný (dlouhé záběry do tváře zmučené dilematy) a jeho proměnu z chladnokrévného stroje v citlivého kluka jsem mu taky nevěřil, ale jinak vcelku dobré. Podle vysokých hodnocení je ovšem originál nesrovnatelně lepší. Tak snad se k tomu nekdy dostanu. ()

Terva

Jezdím, kam mi řeknou a dělám, co mi řeknou. Neměl bych si stěžovat. Omlouvám se pane, ale Čechův most byl zavřenej...i ta trocha češtiny je v tomto snímku k mání. Mám čtyři pravidla: Neptat se, neseznamovat se, uklidit stopy a svědky a vědět, kdy vypadnout. Tak na to zapomeňte, zde hlavní hrdina ( Nicolas Cage ) poruší všechna pravidla. Tak trochu obrácený Šakal a to je velké zklamání. Ten konec mně překvapil a vůbec se mě nelíbil. ()

corpsy

Vydarený assassin film, s opäť minimalistickým hereckým prejavom Nicolasa Cagea, ale s maximalistickým vlasovým účesom - strašné. Je to pekne nasnímané dielo s niekoľkými vizuálnymi nápadmi ( poprava gangstra na motorovom člne ). Škoda len toho, že ku koncu naberá na predvídavosti a tým sa to všetko pokazí. Film má totižto zo začiatku pekne tajuplnú atmosféru. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (viac)