Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiálny text distribútora)

Konys

Po přečtení zdejších komentářů jsem od tohoto remaku nic neočekával. Vlastně nebýt mého oblíbeného S.Beana, tak bych hodinu a půl svého času tomuto výtvoru ani neobětoval. O to více mě překvapilo, když se pak viděl příjemnou vyvražďovačku, s excelentně zahraným hlavním padouchem. Původní verzi jsem viděl tak dávno, že už nemůžu srovnávat, ale tohle je pro mě solidních 70%. ()

Chuanek

Co by jste sakra chtěli po 79minutách filmu přátelé? Mě se to strašně líbilo, sice nemůžu porovnat s originálním stopařem, ale myslím, že Sean Bean to zahrál fakticky moc dobře. Některé ten film určitě pobaví a druhé zase naštve, mě fakt bavil, takové nezávazné a pohodové uvolnění v křesle, netřeba dlouho čekat a přemýšlet a akce je tady. Asi mě taky docela do filmu vtáhla ta kočka Bushinka, která se postará o šikovné scénky, ať si každý říká co chce, tohle se povedlo a rozhodně se člověk u toho nenudí. Ponaučení: berte všechny stopaře co potkáte, nikdy nevíte, jaké překvápko na vás možná čeká =)) ()

MFZB

Dobrý filmík, aj keď nemá na originál (ten bol fakt riadne napínavý), ale stále ešte dobre odvedený kus práce, niektoré re-mak-y dopadnú oproti originálom oveľa horšie. Bolo to trošku pozmenené oproti originálnu, čo poteší celkom. Keby viacero re-makov iných filmov dopadlo nejak takto, tak by som sa začal na ne aj tešiť... ()

Katy19

Tak tenhle snímek mi přišel, že je to jen a jen o tý herečce, prostě jako její reklama ve stylu: Hej, koukejte, jaká jsem krasavice a jak to umím s pistolí. Hlavně než pořádně vystřelila jí sakra dlouho trvalo. ()

failer11

Co tohle sakra bylo. Random spawnutý psychopat se schopností super zabijáka, se rozhodl zabíjet protože ho to prostě baví. Naprosto nesmrtelný nakonec zabitý holkou, který zabil přítele. 22% ()

Tonička odpad!

Upřímně, nechápu tolik kladných hodnocení. Ten film byl úděsná nuda a přetrpěla jsem ho až do konce, abych mohla napsat odstrašující hodnocení. Nějaký maniak si hraje na Terminátora, jeho motiv je ovšem neznámý a nedozvíme se ho ani v závěru. Další film, místo kterého se mohly ty peníze věnovat radši na výzkum rakoviny. ()

montel

Jim a Grace spolu chodí a o prázdninách se vydají na výlet autem přes Spojené státy. Jednoho deštivého večera svezou na kost promočeného stopaře. Z něj se vyklube psychopat John Ryder, který se zabíjením doslova baví. A nic ho nemůže zastavit... Nic nového pod sluncem. Původnímu stopaři nesahá ani po kotníky. Sean Bean je jistě dobrý herec,ale aby nahradil Rutgera Hauera, který byl doslova démonický??? To nejde. A kde se poděla ta mrazivá atmosféra? Za scénu s náklaďákem přidávám jednu hvězdu. 50% ()

sashator

Tak takovou ptákárnu jsem už dlouho neviděl. Neuvěřitelně předvídatelný film s nulovou zápletkou a pro mě i docela nesmyslným koncem. A přitom námět špatný určitě není. Od ODPADu film zachránila pouze spoře oděná hlavní hrdinka a krásný Olds 442, který tak hloupě zdemolovali. ()

u.mojitko

Kdyby se postava, jíž jsem fandil nejvíce, vyhnula té poslední sadě kulí z brokovnice, dal bych za pět, bez toho je tento snímek nn (nudnýnepřesvědčivý). ()

Snakefinger odpad!

Tohle bylo naprosto příšerné. Když vaříme bramoborovou kaši a přijde více hostů tak ji nastavujeme vším možným.Tady se nastavovalo asi od desáté minuty. Konečná chuť byla naprosto příšerná. ()

Barunka20

velmi povedené :) a Stopař (Sean Bean) to měl parádně promyšlené. Líbilo se mi jak vždy využil situace když tam byli Ti mladí a někoho zabil, hlavně aby on uvízl bez vinny. Zatavit kterékoliv auto a zabít například celou rodinu co v něm cestovala je podle mě masakr i když to byl asi jeho koníček... člověku ten film opravdu zamotá hlavu, je to opravdu dobře smyšlené a děj také není špatný. ()

veere odpad!

Neskutěčně sračkoidní předělávka (které zvláště škodí to, že jsem originál viděl před pár dny); aneb jak natočit zbytečnost jen za účelem vydělávat peníze... Děj je rozředěný, atmosféra veskrze žádná a (jinak výtečný) Sean Bean tu nepůsobí moc psychopaticky a přesvědčivě oproti původnímu "démonickému" stopaři Rutgeru Hauerovi. Slovy klasika: tyhle předělávky každého jenom otravují... Bayi s takovouhle produkcí si vytři p_del! ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)