10 položiek a menej

• Česko 10 položek a méně (viac)
všetky plagáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiálny text distribútora)

_aandyy_

Takový velice... pozitivní film o tom, že není třeba brát všechno vážně. Morgan Freeman opět září, hudba se také velice podařila, zdá se, že jde o velice spontánní dílko. Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale když jsem při konci ještě zahlédla, jak tam "čachruje" s tím mopem, musela jsem kvůli tomu jemnému humoru, který se objevuje po celý čas filmu, přehodnotit na 4*. Podařené. ()

Oudee33

Nenucená a celkem jednoduchá povídka o naději a životních možnostech, hlavně přemoct sám sebe a nezahodit je! Potěšilo, ovšem filmový průměr a 65% ()

dogma97

Už jsem to kdysi hodnotil. A protože nemám ve zvyku body nastřelovat podle žánru, názvu či obsazení, pravděpodobně i viděl a vnímal. Ovšem nepamatuju si z filmu vůbec nic. Jo, už se mi stalo, že jsem se při repríze chytnul až v polovině, ale tady ani ťuk. Ale ono to vlastně souhlasí - toto je v plném smyslu slova zapomenutelný kousek. ()

stephano

Naprosto milé překvapení, řikal sem si při závěrečných titulkách, jestli jsem takovýto nebo jemu podobný film už někdy viděl. Odpověd zní NE. Je to krásně pozitivní film a jestli se tady najdou lidi, kteří to neocení tak jedine kvuli tomu že sou to mucho hovada. Freeman je kouzelnej celej film tahne s rajcovní španělkou v duchu, že vlasntě život může být i jednoduchý a přímočaře krásný pokud se člověk dokáže alespon na čas odpoutat od starostí. ()

Soubi

Freeman je tu prostě neuvěřitelně pozitivní chlap, který ví, co dělá :). Vega je tu rozkošná a celkově vás tento film příjemně naladí. Od toho se odvíjí mé hodnocení. ()

Bigfuckman

Jednoduchý scénář, nadprůměrný Morgan Freeman, hezoulinká Paz Vega. 77 minut normálního života jenž jsou někdy pro hvězdu hollywoodu stejně úžasné jak pro nás chasu 4proudová výřivka v domácím bazénku hned vedle zaparkovaného lamborgini. ()

jonny

Velice prijemna a pohodova atmosfera, ktera vas provazi celym filmem by nemela zustat bez povsimnuti. Po dlouhe dobe kvalitni snimek v americkem nezavislem lete........Paul Simon – Duncan mi bude v usich znit jeste nejakou chvili ( : ()

habertek

Trochu nechápu zdejší hodnocení. Film to nebyl špatný, ale sem tam se táhnul jako žvýkačka a jak už zde zaznělo je vcelku ,,jednoduchý". Ale přesto dávám 65% za otevřenost filmu a líbilo se mi jak byl ukázán život takové normální pokladní, které by si člověk normálně snad ani nevšiml natož aby přemýšlel nad jejím životem a jejími problémy...a hlavně jak bylo ukázáno jak jsou důležití přátelé... ()

nula87

Malý, milý, jednoduchý, přirozený filmeček s Freemanem a Vega, kteří si film naplno užívají a dodávají mu punc velmi příjemného zážitku... 75% ()

boombang

Fakt to vypadá, že Morgan Freeman má moc prachů a neví, co s nimi:-) Nicméně, špatný a zbytečný film to rozhodně není. Morganovo charizma to celé utáhne na vařené nudli, na Paz Vegu se od půlky filmu i příjemně kouká a vůbec je v tom všem cítít pohodová nuda. Nuda, která diváka zahřeje u srdce a rozesměje. ()

MaxForValue

Film postavený takmer úplne na ústrednej a nesmierne príťažlivej dvojici Freeman-Vega, ktorí to počas filmu celé spoľahlivo utiahnu a vďaka dokumentárnej dĺžke, film ani na chvíľu nenudí. Skvelé konverzačné prestrelky a jednoduchá pointa filmu robia z tohto malého snímočku snímok s veľkým S, ktorého posolstvo je oveľa silnejšie než pri iných rádoby poučných drámach. Takto nejako si predstavujem takú malú filmovú "snobáreň" vytvorenú z lásky k filmu. ()

eredin

Od teď si ke své slabosti pro Morgana Freemana přidám ještě slabost pro Paz Vegu a vlastně celej tenhle nádhernej, jednoduchej, lidskej film. Pokud potřebujete zlepšit náladu a máte zhruba hodinu čas - jasná volba. "Ahoooj velkej D" :)) ()

Mr.nachos

Moc krásný příběh o tom, jak jednoduše a lehce navázat přátelství a jak jeden člověk dokáže během jednoho dne změnit život obyčejné, ztrápené a prací znuděné dívky. Pravda, čekala jsem trochu jiný konec, ale tenhle prostě do příběhu zapad líp. ()

dzberry

Pozitivní nezávislá blbinka s dvěma sympatickými herci na nedělní dopoledne. Filmík, který vyvolá úsměv a......to je zhruba tak vše. ()

radys.v

Krásná ukázka s jakou lehkostí lze natočit dobrý film. Uznávám, že snímek nemá bůh ví jaký příběh/děj, nicméně jsem rád, že jsem na něj narazil s viděl jej. Pozitivně naladěný filmek s úžasnými herci, kteří Vám vykouzlí úsměv na tváři. Má teorie zní, že 1/3 dojmů z filmu tvoří sountrack a zde jsem byl velmi spokojený. ()