Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

• Slovensko Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street (viac)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiálny text distribútora)

CrazyLom

Dlouho jsem přemýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Začátek filmu se vleče, pěvecká vystoupení nepatří až na opravdu pár výjimek do vyšší třídy a celkově myslím, že by dílo šlo zkrátit. Na druhou stranu, hlavní představitelé předvádí (když nepočítám zpěv) výborné výkony, Burtonovská atmosféra má podle mě stále co říct a tragické (i když přinejmenšjím zlehka čitelné) vyvrcholení se mi taky zalíbilo. Rozhodně jde o nadprůměrný snímek. Po krátkém zamyšlení ale dávám "jen" tři. ()

Radek.SCH

Tak předně nemám rád muzikály, takže to ten film posunulo (v mých očích) o nějaké dvě třídy níž. A film jako takový, není úplně geniální. Je místy nudný a poslední dobou mám pocit, že se Burton čím dál víc opakuje. Nebude moct donekonečna točit něco s bizarním námětem a Depem a Carter v hlavních rolích. ()

Elyon

Na tohle by se rozhodně neměli dívat ti, kteří nemůžou vystát krev, protože je jí tu víc než dost. Za místy nechutným krvákem se ukrývá vynikající příběh, a trio Burton, Depp a Carterová mě nikdy neomrzí. Jo a nejlepší byl Alan Rickman, má nádherný hlas a umí krásně zpívat:). ()

mala_kea

Ničím nerušený "muzikál", který si jde tou svou cestou a nesnaží se z ní nikam odbočovat. Johny Depp byl skvělý, ale Sacha (i přes svou malou roli) lepší a to jsem mu ani nijak extra nefandil. Obdivuju prostě Burtona, že mu všechno vyjde, aniž by věděl, co čeho jde. Ten chlápek má prostě za ušima. ()

merigieren

Českou verzi sem zabil po 10 minutách, byla totiž nekoukatelná, ale anglická s titulkama je božská :-) Postavičky mi připomněly oživlé figurky z Mrtvé nevěsty, hudba a zpěv se vzájemně doplňovaly, navíc je to svým způsobem vtipné, zajímavé postavy i příběh. Jen ta krev stříkala trošku divně :-) Zas jeden film, co sem dokoukal ve 2 ráno aniž bych usnul :-) ()

Wolvie

Zklamání a ještě k tomu lehké znechucení jsem pocítil nad opěvovaným počinem dvojice Depp+Burton.Muzikály můžu,jsou pro mě asi nejspolehlivější vyvolávač emocí ze všech filmových žánrů,ale v případě Sweeneyho Todda jsem se docela těžce nudil,herci (s čestnou výjimkou geniální Heleny) hrají jenom o chleba a výtvarná stylizace se mi už začíná poměrně dost přejídat. Tohle prostě mohlo a mělo dopadnout mnohem líp. ()

Luk Skywalker

Divný to film, ale je skvělý. Ale upřímně hrál Johny Depp, kromě Pirátů z Karibiku a dalších dvou rolí, v nějakém "normálním" (rozuměj tradičním) filmu? Už Střihoruký Edward byl "divný" film. ()

Heroine

Taková škoda. Výborná atmosféra, výborný nápad. Obsazení Depp+Bonham Carter vynikající, Rickman, Spall a Cohen taky super. K politování však dá se říct je obsazení dvou mladých herců Bowera a Wisenerové. To je skutečná hrůza, jak jsou hnusní, a ještě jak hnusně zpívají. Fuj. Ale jinak ocením Burtonsky pojatý starý Londýn, image hlavních postav, a mechanismus holičského křesla. Líbí se mi vztah mezi hlavními postavami a jejich společný byznys. Držela jsem jim palce, a bylo pro mne jako pro diváka skoro až zklamání, když Todd na konci opět našel svoji lásku, i když už mrtvou a blá blá blá. Mohlo to pro mne klidně zůstat bez toho "happy" endu. Jo, a neobjeví se tu ani jedna výrazná melodie, což je škoda. ()

t.e.r.k.a

Perfektně zpracovaný muzikál od úžasného režiséra s krásnými písněmi, které jsou přímo návykové. Na jedné straně film působí pochmurně, ale zároveň je místy i komický. Je zde mnoho dobrých a známých herců. Naprosto mě dostal herecký výkon Jonnyho Deppa, který se perfektně vžil do role člověka, kterému vzali vše a tak se chce náležitě pomstít. Jeho hlas je podmanivý! Od začátku mi bylo jasné, že film nemůže skončit šťastně a také jsem se na samém konci dočkala opravdu smutného a dojemného konce. ()

Clu

Asi tři ty zpívající scény jsou geniální, ale zbytek pokusů je spíše otravný. Celková stylizace a muzikálová hravost sice většinou funguje, ale skrývá pod sebou nudný příběh se samoúčelným násilím a negradujícím zakončením. ()

Jakira

Burton je šílenec, ale občas má i světlé chvilky, jako právě teď. Tenhle film mě opravdu zasáhl dobře mířenou trefou, po celou dobu sledování, jsem se nemohla odlepit od obrazovky, takže mi po skončení málem praskl močový měchýř. Úžasné výkony herců jsem tak trochu předpokládala, ale do kolen mě dostalo jejich pěvěcké vystoupení. Hlavně Johnny mě překvapil v tom nejlepším slova smyslu. Ale i ostatní mu zdatně sekundovali, takže mi slova " I feel you Johanna" zní v uších ještě teď. Myslím, že Tim Burton dokázal vytvořit skvěle ponurou atmosféru a změnit legračně zfetovaného kapitána Jacka Sparrowa v nešťasného vraha, v jehož očích se mísí zloba, krutost ale i utrpení. Kolosální vyvrcholení mě doslova přikovalo k sedačce a já se přistihla, že ještě deset minut po skončení koukám nepřítomně na tmavou obrazovku a nechávám doznívat to, co ve mně film vyvolal.-----Po druhém shlédnutí musím jednu hvězdičku ubrat...první komentář, psaný v návalu emocí není asi na místě, nicméně ho tu nechám. Emoce vyprchaly a při druhém shlédnutí už mi to přišlo jako docela šedá nuda. Vždyť já ty Burtnovovy filmy, vlastně vůbec nemám ráda:) ()

čmelda5

Tenhle film já prostě miluji. Byly doby, kdy jsem se na něj dívala velice často. Burton+Depp+Carter, to je prostě nejlepší kombinace. Tenhle snímek zahrnuje vše: lásku, nenávist, pomstu, krev, skvělou hudbu a bohužel smutný konec. Prostě báječně popsaný krutý život jednoho chudáka, který se se svým smutkem vypořádal po svém. Bravo! ()

Hapretor

Od chvíle kdy jsem dodíval Sweeney Todda, si již nemyslím, že muzikál je jen prázdné vyřvávání hereckého textu, které má napodobit zpěv a ruší děj "filmu" jako takového. Po "My fair lady" jediný svého druhu muzikál, který mě doslova vzal dech. Bavil jsem se neskutečně. Napětí i smích. Zpěv mi přišel naopak skvělý, ne protivný. Burton prostě umí. ()

Folky

Na muzikály obvykle moc nejsem, ale i tak se u nich najdou vyjímky (Mrtvá nevěsta Tima Burtona), tohle mezi ně nepatří. Bohužel ten pomalý a nudný scénář nezachrání ani herecké výkony hlavní dvojice, ani docela dobrý písničky.60% ()

Toka

Odešel sem po půl hodině z kina. Sice z festivalového kina, ale odešel. Třeba tomu někdy dám ještě šanci, až budu připravenej na takovej typ muzikálu. Hvězda je za Burtona a Deppa. ()

Puol

Burtonovská poetika a tak trochu samoúčelné krvavé orgie až tak úplne dokopy nepasujú, aspoň v mojich očiach. Ostatné aspekty filmu spĺňajú vysoký Burtonovský nadštandard. Herecké obsadenie je skvostné. Celkovo ale prevláda sklamanie. ()

B.Wilde

Začátek vypadal zajímavě i dál... Ale tak od půlky se mi to líbit přestalo a nakonec z toho vylezla hrozná konina. Deppa mám vážně ráda, ale tohle už znovu vidět nepotřebuju... Dlouho jsem se na ten film chystala podívat a nakonec docela zklamání. Přitom tak skvělé obsazení i zpracování, no ale ne vždy si to sedne. ()

figliar

Strhujúci muzikál z čias starého Londýna v hlavnej úlohe s Johnny Deppom. To inak ako za plný počet nemohlo dopadnúť. Tim Burton si vybral ideálne herecké obsadenie a pre každého vytvoril rolu šitú na mieru. Hororové prostredie, thrillerový príbeh ale aj jemne romantické pozadie doplnené o skvelé texty a výbornú hudbu, vytvára so Sweeneyho Todda ďalšiu ikonickú postavu. Tento raz toho Oskara Johnnymu predsa len mohli dať. ()

Rathalos

Sweeney Todd alias skvely Johnny Depp,krvavy holic,ktory sa msti,pomsta je sladka,ma to vybornu atmosferu,je to cele take pochmurne,strasidelne,temne,po hereckej stranke ziadne vyhrady,len mi vadila ta muzikalova cast tohto filmu,hudba bola akoze fajn,ale neviem,nemozem si pomoct,nepasovalo mi to tam,takze styri slabsie hviezdicky...:-) ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.… (viac)

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (viac)