Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

Dr.Horror

Absolutně zbytečný remake.Haneke na to měl sice víc peněz a holywoodské herce k tomu, ale herci ve starší verzi byli 100krát lepší. Člověk jim všechno věřil a trpěl s nimi. Naomi Wats mi do role maminy prostě neseděla a když už tam Haneke dal takovou kočku, tak ta kamera mohla sjet trošku níž :-) Zajímalo by mě jestli byl Haneke se svojí prací nakonec spokojen. Rada pro všechny : Pokud jste film neviděli, radši si pusťte starší evropskou verzi. ()

showxman

Přímo skvostná první půlka při které se tají dech, je vystřídána slaboučkou druhou částí, kde se vytrácí nastolené napětí, tempo upadá, a dokonce je nám naservírováno několik nesrovnalostí, které "famózně" korunuje scéna s dálkovým ovladačem (wtf?!) . Výsledkem je zklamání z nevyužitého potenciálu tohoto projektu. ()

F.W.Colqhoun

"Se dvořilosltí jde všechno líp." Život na dálkové ovládání, ale bez Sandlera. Hanekeho funny game funguje, dokonce i když ji prokouknete hned na začátku. Ustát (je otázka, zda je to to nejdůležitější) ji lze jen tehdy, když nebudete hrát, když dálkové ovládání použijete k tomu, že film předčasně (ještě dřív než začne) ukončíte - pak lze uhrát pat. Když to nevzdáte, na každý pád projedete; buď se ziskem * to když se tomu do jisté míry poddáte * anebo tak, že projedete zcela... ale v tom případě nejspíš už dávno nevíte, o čem tady kvákám. Budete maximálně zpruzení, jelikož jste prodělali boj se sebou samým, se svou fascinací násilím (= kulturní predestinaci) a nyní zpětně dobudováváte nadrobený val alibi. Ale takoví neprozíraví lidé snad na ČSFD ani účet nemají... Zvolil jsem variantu "prohra se ziskem". Ne že bych byl tak prozíravej, ale už jsem viděl Pianistku, Ukrytého a Bílou stuhu, a ono je toho rakouského dobytka zajímá jen jedno: násilíčko, a co my na to. Haneke zakládá na rafinouvanou hru hned pro DVA diváky: prvního, s nímž dění na plátně "hýbe", podléhajícího vykalkulovaným impulsům a stereotypně reagujícího. Takového, který je v každém, kdo není identifikován jako sociopat. Za pomoci fines jako řečnění postav do kamery a scén s "remote control" pak povzbuzuje diváka č.2, který by měl v každém filmovém fanouškovi resp. každého se zájmem o cosi-jako-přesah být, toho, který operuje s reflexí, pozoruje diváky č.1 (s jistým opovržením, ale vědomím o jeho nepostradatelnosti) a pomáhá mu uvědomovat si, co si zpravidla (a to je škoda) neuvědomuje. Hanekeho film je v podstatě apelem na polo-probuzeného diváka; divák bdělý TO o sobě VŠECHNO už dávno ví. Jelikož těch je nejspíš velmi, velmi málo, film nelze považovat než za maximálně záslužný. PS Zdá se mi to, anebo posledních 10 minut filmu odkazuje na Nůž ve vodě? A jestliže ano, jak? ()

reditelka

Opravdu povedený psychothriller, jehož hlavní smysl je napnout, vyděsit a deptat diváka tím, že situace může být vždycky ještě horší a happyend možná nenastane. Dala bych krásné čtyři hvězdy, ale jednu musím strhnout za vyloženě pitomou scénu s ovladačem. Pokud chtěl tvůrce zdůraznit bezmoc obětí a převahu těch zvrácených, zrovna kouzelný ovladač si mohl odpustit. ()

Ashar odpad!

Jsme uchylní, totálně zvrhlí, dementi, co duševně onanují na takové psychokokotině! Vysoké hodnocení tohoto paskvilu svědčí o zvrácenosti lidské populace. Krutý návod pro teenagery, jak zatočit se slušňákama! Římská krutokolosea vystřídaly krutofilmy! Hold, moc jsme se nezměnili, že? Mrzí mne, že jsem se nechal nachytat na tuto drsnozvráceninu, většinou zde hodnotících. ()

BlueZero odpad!

Predvidatelny thriller nie je thrillerom. Film by si mozno zasluzil 3 hviezdicky za herecke vykony, no scena "dialkovy ovladac" posunula kvalitu filmu na bod mrazu. ()

FiliPP

Úžasný psychologický teror se skvělou kamerou, skvělým obsazením a hlavně s minimálním počtem střihů což má taky něco do sebe. Tento film působý depresivně a znepokojivě. Já jsem se u tohohle filmu bavil od začátku až dokonce. Můžu jedině doporučit. Hodnocení 86%. ()

kolemjdouc

Ty dvě hvězdy pouze a jen pro moji oblíbenkyni Naomi.Ale záběr kdy stojí v jejím domě dva týpci a dělají si tam co chtějí a ona je pokorně žádá aby odešli i když evidentně cosi udělali psovi...tak to je fakt síla.Americká.I když si štípou dříví na zádech tak si to musí nechat líbit? ()

bloodline

Neviem odkiaľ Haneke vyhrabal to nechutné obsesívno-úchylné duo, ale ak mu v tom pomohol veľký obrázkový slovník hrdlorezov pre začiatočníkov, potom skalpujem klobúk aj s vlasmi, pretože mať také hebedá v akomkoľvek rodinnom alebo príbuzenskom zväzku, asi by ma zmohol celibát niekde na Fidži (alebo radšej Fudži). Toľko stručné zakopnutie na štýl Laca Borbélyho. Funny Games nedovolia dýchať a ako respirátor položia do pléna beznádej, z ktorej vystrelia srdcervúcu impotenciu empatie. Ako defibrilátor roztočia ruskú ruletu s otvoreným scenárom možností. Aby toho nebolo málo, ruka v ruke šíria agresívnu dokonalosť. Momenty prekvapenia žiaria sťa sviečky na Matuzalemovej torte, z ktorej si Haneke sfúkol ovácie za epický perfekcionizmus. Hviezdičkový gangbang brzdí neskutočne vysoká miera reálneho rozmeru na brehoch každodennosti, ktorú rozpáral Eden Lake. ()

EKLEKTIK

"Je to paráda, něco úplně jiného. Noc a den." U nás kvůli vajíčkům chodíme ode dveří ke dveřím rok co rok a říkáme tomu Velikonoce. Tato koleda však nabrala jakýsi dominový efekt destruktivity, jdoucí od sousedů k sousedům až do okamžiku, kdy některý z nich bude bez vajec. Premisa tohoto snímku, stejně jako jeho původní verze tedy počítá s tím, že každý má doma vajíčka. ()

Miller

Skvělý psychologický snímek z dílny minimálně polovičního blázna. Všechny postavy jsou zahrány úžasně -hlavně Michael Pitt- . Děsivý, sugestivní film. 100% ()

aquiver

Remake Hanekeho Funny Games (1997), stejná kvalita, řemeslo a scény, jen je film obsazen známějšími herci. Je jedno, jaké verzi dáte přednost. Čekat můžete solidní thrillerové napětí a týrání hlavně diváka. Home invasion, kde násilí není explicitně zobrazované, a právě proto je působivé. 75 % ()

HonzysKISS

První polovina je naprosto výborná. Pořádné psycho, kdy se ti dva blbečci smějí nad tím, jak celou rodinku mají v hrsti. Jenomže od té druhé části to najednou začala být velká nuda. Není to vůbec brutální (myslím tím, že se vše odehrává za kamerou). Od doby, kdy se začne střílet to prostě začíná být o ničem a taky celkem nesmyslné. Tenhle film zachraňuje především herectví a nápad. Jinak vše ostatní ztraceno. Je to opravdu velká škoda, protože tu hodinku jsem se bavil mimořádně. 7.5/10 ()

Standito

Takže takto. Najprv som chcel dať filmu maximálme 2*, lebo som bol som z Funny Games dobre znechutený a zhnusený. Avšak nebolo to cieľom filmu? Snímok je zaujímavý aj tým, že nabúrava zažité hollywoodske tendencie (žiadny zvrat, nejaký happyend či aspoň kúsok zadosťučinenia z vykonania spravodlivosti). Funny Games je brilantná režisérska hra s divákmi. Haneke sa ukázal ako veľmi zdatný psychológ, taktiež to pôsobivo zrežíroval (veľkú zásluhu nesie kamera) a výkony hercov sú bezchybné. Aj scéna s pretočením času tu má svoj zmysel. Viac krát však Funny Games USA už nechcem vidieť. ()

Ondis

Hodně netradiční thriller. Hodnocení je tu rozporuplné a asi vím proč. Je tu hodně otázek a spousta věcí a činů postrádá logiku. Vážně mě vadil ten bezmocný otec. Zlomená noha...on se nemůže pohnout, jak 100 letej na vozíčku...trapný :-( Zbytečně emocionálně vypjaté a přehnané, moc to k dané situaci nesedělo. Mezi 3 a 4*, aktuálních 66% je podle mě zasloužených. ()

dormouse

Film jistě mimořádný, ale zároveň dle mého názoru i nemorální. Shledávám nemorální točit filmy o násilí, byť psychickém. Ale zaujala mne jedna věc. Nejděsivější je film do scény s mrtvým psem, kdy divák tuší, že se stane něco strašného ale neví, kdy. Násilí se stupňuje k nesnesení a náhle jsem si uvědomila, že abych se na film dokázala dokoukat, musím změnit úhel pohledu na realitu filmu, musím si uvědomit, že na vině jsou jen "oběti". Jejich pasivita a submisivita je to, co je zabíjí. Kdyby se dokázali chopit psychické nadvlády, neměli by násilníci šanci. Rodina je na vlastním hřišti, má početní převahu a jistě i ví, kde jsou ukryté zbraně, přesto se nechají všichni vést na popravu jako ovce a nikdo z nich svou možnost k útěku nevyužije. Takže já jsem necítila s Naomi Watts. Bylo mi líto, že má za manžela takového troubu, sama byla přeci jen aktivnější. A tím se dostávám k jedinému morálnímu ospravedlnění filmu. V mých očích jeho jediný význam je probudit silné jedince dřímající v lhostejném a bojácném rouše každého z nás a nenechat se už nikdy manipulovat ani psychopatickými mladíky (konvencemi, společností, režimem), ani psychopatickými režiséry, točícími o prvně zmíněných filmy. ()

DannyBoy80

Tíživou atmosféru to mělo možná prvních 40 minut a to hlavně proto, že jsem věděl co bude následovat. Pak už jsem spíše nechápal dementní jednání rodinky, které jsem ale fandil. Pakliže se takto dementně chová každý člen rodiny, pak už si nic jiného snad ani nezasloužili. Bylo to vcelku dost předvídatelné (odkud přišli, kam půjdou). A toto mě docela znechutilo, pak už to žádné psycho nebylo. Škoda, protože to mohlo být moc dobré, ale náhod a demence je tam až příliž a kdo by to byl řek, vše hraje pro příběh. Originál jsem neviděl, snad má propracovanější a uvěřitelnější scénář. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz