Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

fordhont

Přestože horory nemusím, dalo se na tento dívat. Naopak se mi líbilo složitější pojetí a donutilo mě to přemýšlet nad důvodem halucinace a různými spojitostmi s minulostí. Oproti "vymaštěným lekavým" hororům o ničem se nad tímto dalo zamyslet. ()

Havala

Film byl pojat ve stylu one man show. Neříkám že byl špatný, ale volil bych jiného hlavního protagonistu. Vadilo mi trochu ty přesuny v prostoru a čase ikdyž to byla podstatnáí část filmu, zpočátku sem se bavil, ale poté ty změny klimatu nejsou pro mě. Za lekačku tři hvězdy. Jinak nic nad průměrem. 74% ()

Cortesz

Ne moc zdařilý horor na téma zprva duchařiny, ale s postupem času je to čím dál větší splácanina všeho možného. Ale v dnešní době kdy jsou horory čím dál horší a horší je tohle nadprůměrné dílko, které má výhodu v podobě obsazení sice jsem Cusacka nikdy moc nebral připadl mi vždy a všude takovej nemastnej, neslanej a hodně nudnej, snad jen s vyjímkou identity, ale zde se mi jeho herecký projev zamlouval. No a Samuel L. Jackson ten vleze do všeho možného, ale vždy předvede dpbrý výkon, i když zde byl k vidění snad jen 10-15 minut. ()

Mes-siah

Zase raz parádny film, kde hrá jedna osoba. Moj oblúbenec John Cusack. Zahral to parádne. Normalne som mu to žral. Jednoducho klasika. Skvelá hudba. Ambient ja milujem. ()

koudi

Pro mě silný zážitek díky hereckému výkonu Johna Cusacka. Měl jsem to štěstí a hned na poprvé jsem viděl alternativní konec filmu, který měl mnohem efektivnější emocionální příchuť proto 5* ()

Marrianna

Tohle tedy bylo pro mne zklamání. Nemůžu si pomoci, ale tolik životů, tolik příběhů a vzniklo z toho jen málo promyšlené dílko, málo strašidelné dílko, málo strhující dílko. Člověk by asi neměl mít chuť si lakovat nehty - a to já přesně dělala. Škoda, velká škoda. ()

Pharlap

Jsem na rozpacích.. že by se mi to úplně nelíbilo, to ne. Ale že bych z toho byl unešen, to taky ne.. Samuel L. Jackson měl v tomto filmu tři krátké věty, a přesto ve mne zanechal daleko lepší herecký dojem, než hl.hrdina.. Jinak děj mi přišel hrozně splácaný, nesourodý.. a v druhé polovině, kdy už člověk začíná chápat, že pokoj 1408 se chce každému pomstít a de facto ho "nepustit" ze svých spárů.. se film chýlí ke konci.. a my si jen poslechneme hlas jeho dcery, který se mu podařilo nahrát.. A?!! Ruka v nočníku.. Je to konec?? ()

Zlaticko1

Ze začátku jsem se celkem nudil. Ale pak se to pěkně rozjelo a začal jsemsi to užívat a parkrát jsem se i trochu bál očekáváním co se bude dít dál :) ()

Cortyx

Velice povedený thriller,horové asociace jsou také zdařilé. King je pro mě geniálním autorem a velice rád se dívám na filmy podle jeho knih a tento se řadí na vyšší příčky mých oblíbených filmů . ()

ktzc

Pokoj 1408, tenhle film jsem fako fanda S. Kinga prostě musel vidět. Rozjíždí se velice slibně a celá jeho polovina je napínavá, skvělý Samuel L. Jackson se snaží cynickému a nevěřícnému spisovateli J. Cusackovi vymluvit pobyt v pokoji 1408 a vypráví mu, co vše se tam událo, poté i počátek pobytu v pokoji je napínavý. Ale po nějakých 20-ti minutách v pokoji už to začíná být pomalu nuda, hlavně když se tam objeví spisovatelova (mrtvá) dcera a jeho otec... I když celá polovina filmu byla oneman show, která šla Cusackovi velice dobře, tak mě neuvěřitelně nudily ty jeho traumata a vzpomínky na minulost (proč tvůrci neudělali prostě lekající pokoj, který se jim zpočátku dost dařil a tahají do toho jeho dcerku?) Ve výsledku je to ale celkem dobrý a vydařený film. ()

Stejšn

Kdyby to mělo pár minut a byl to jeden z dílů zelevizních Příběhů ze záhrobí, tak bych řekl OK. Ale že to má skoro dvě hodiny, na to je to skutečně slabota. ()

Bigfuckman

Zajímavá idea hororově zpracovaná, tvářící se nás ohromit svým nápadem s pokojem hrůzy, kde se každý jedinec stává pychicky nestabilní. Ano občasné divné zamrazení se dostavilo. Úleky nikoli. Za to tleskám. Tento druh hororu mám mnohem radši než ty kde se objevují potoky krve, separují se končetiny, hlavy atd. Jenže po chvíli mi to přišlo již trošku nudné a ten pocit stísněného bezmocného strachu jaký se na nás snažil hlavní protagonista hodit, nefungoval jak by měl. Poslední věc co bych já dělal být zavřený v takovém halucinogením roomu je, že bych chlastal alkohol, abych své představy ještě o kus popustil. ()

Křepi

Jako u většiny filmů podle Kinga, chybí zde podvědomí postav a minulost, takže se vytrácí to co dělá Kinga Kingem. Ale z vizuálního hlediska to vypadá dobře. ()

Borecz

Dle mého soudu nadprůměrný film svého žánru. Jeden z mála snímků, který staví na atmoféře, ale především na výkonu hlavní postavy. Je ovšem pravdou, že v některých místech (vlastně v mnoha místech) je film zbytečně protahován a nepřináší nic, než to co již jednou bylo k vidění. Být tedy snímek o nějakých x minut kratší, líbil by se mi jetště víc, ale i takto jsem byl nakonec spokojen. ()

B.Jay

No docela slušný! Předlohu jsem nečetl, takže zpracování hodnotit nebudu. V podstatě jde o one man show v podání Johna Cusacka, který se své role zhostil velmi věrohodně a jeho výkon je jednou z příčin, proč hodnotím, tak jak hodnotím. Vizuální zpracování nikoho neurazí, ale za to atmosféru tu jsem si užil doplna. Pro mě osobně vygradovala ve scéně, kdy Mike volá své ženě a prosí ji, aby do hotelu zavolala policii. V tu samou chvíli venku projelo houkající policejní auto...nepříjemné :). Každopádně milovníkům žánru můžu doporučit, protože se jedná o solidní nadprůměr současné hororové tvorby, slabší povahy - vy si pusťte radši něco klidnějšího :) ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)