Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Hanys_

Jeden člověk v jednom pokoji, který neví, jestli se to co se kolem něj děje, skutečně děje, nebo to je jen jeho představivost....pokud máte možnost (youtube) shlédněte i alternativní konec. Za ten přidávám čtvrtou hvězdičku. 70% ()

dopita

Jeden z mála amerických hororů z poslední doby, o kterým se nedá říct že je teenagerskej. Což je fajn. Prvních dvacet minut filmu v podstatě nemá chybu, jak se ale Mike dostane do onoho pokoje, je to už slabší, ale pořád na velice slušný úrovni. ()

Najja

K tomuhle filmu se hodí rozhodně více nálepka psycho-thriller. Nelítají zde kusy masa a nestříká krev, člověk se tu nejspíše ani nelekne. Na druhou stranu jsem byla při sledování plna očekávání, jelikož s atmosférou se zde pracuje velmi dobře a decentně. Kingovu povídku jsem nečetla, to je možná důvod, proč se mi nezdál film tak natahovaný, ale větší spád by se mu hodil - ubrala bych na tom nicneříkajícím mlácení s věcmi apod. V neposlední řadě bych uvítala trochu vysvětlení, a nejen proto, že jsem také velký skeptik vůči nadpřirozenu. Někdy je ale nechápat nejspíše lepší. Po technické stránce nemám co vytknout - soundtrack kvalitní, kamera tak akorát, dialogy - není moc k hodnocení, protože vede hlavní představitel většinu času monolog, každopádně tady nejde o scénář. ()

divak84

no rozhodně to není horor. pro mě to byla přehlídka schizofrenních až blouznících scén. ten zavěrečná pointa s mobilem mi přišla hodně laciná. Byla tam napasována uměle aby aspon něco pusobilo hororově. ()

Sancty

Počkal som nejaký ten mesiac a pozrel na Izbu druhýkrát v domnení, že mi stredná časť filmu nepríde opäť stereotypná. Bohužiaľ. Stopáž je fakt prestrelená. Stále však jedna z tých lepších Kingových adaptácií. ()

Tery16

Můj dojem z tohoto filmu? Na začátku je skvělý, atmosféra pomalu houstne, Samuel L. Jackson by mě asi dokázal přesvědčit, abych se držela od toho pokoje dál. Nicméně na hlavního hrdinu jeho slova tolik nezapůsobila, a tak se rozhodne ve "zlém pokoji" strávit noc. A ta je opravdu hororová. Ovšem pak přijde okamžik, kdy se film podivně zamotá a konec je pak takový zvláštní. Buď jsem neobjevila nějaký skrytý smysl nebo se režisér prostě jen pokusil divákovi trochu zamotat hlavu, což však filmu moc nepřidalo. Nějaký spádnější a trochu překvapivější konec (v tom správném smyslu) by filmu slušel lépe. Takto je to prostě jen zajímavý horor, nýbrž nic úchvatného. ()

1860

Až na ten konec, kdy se přejde do patosu, velmi dobře ztvárněný horor s jednou mega/giga/super/extra/žůžo výbornou scénou.. ()

danielosbourne

Ze začátku postupně se rozvíjející duchařina a později přišla na řadu stará dobrá hra o přežití. Nejlepší na takovýchto hororech je fakt, že nemáte proti čemu bojovat. Pokud nechcete zemřít, nemáte v ruce nic, čím by jste přemohli něco, co není. Mikael Håfström si hezky pohrál s předlohou Stephana Kinga a dle mého názoru se toho zhostil na výbornou. Sice mohl vytěžit ještě o trochu víc, ale víme jak to chodí s filmy, které mají předlohu v Kingovi. Je těžké je vyjádřit a natočit. Dle mě je Pokoj 1408 skvěle udělaný film, doplněný tématickou hudbou a dá se říct, že i skvělými efekty. Skvělý John Cusack ví jak zahrát různé charaktery a tak mi nic nebrání dát plné hodnocení. ()

Paity

Klasický horor o legendárním pokoji, kde "straší". Někdy jsou efekty docela hezké, ale celkově není Pokoj 1408 žádný zázrak a tak se ani moc bát nabudete. ()

ZdenoLo

No zo začiatku som tomuto príliš veľkú nádej nedával ale veruže prekvapilo ! Strhujúci dej ktorý si ma upútal hlavne nečakanými zvratmi. ()

Pat.Ko

Pred tým než som si tento film pozrel, zastihol som pomerne dobré recenzie a diváci boli skôr spokojný. Podľa môjho názoru tento film je príliš vychvaľovaný, až také dobré hodnotenie si to nezaslúži. Žiadna strašidelná scéna ma nedostala, psychologické trilery s hororovou atmosférou mám celkom rád, ale toto na mňa nijak nezapôsobilo. 4/10. ()

Haymar

Působivý atmosférický horůrek, který nabízí zajímavý (čert vem, že již značně omšelý) náměť, hustou - skoro hmatatelnou atmosféru, Cusaka ve vynikající formě a opravdu krásné (rozumněj husné) interiéry. Halfstrom dřepí na své režisérské stoličce pevně a s přehledem proplouvá a bruslí celým příběhem, a zamrzlým i vytopeným pokojem 1408. Také mě hodně bavila práce z kamerou, která účelně pracuje dvojím jednoduchým (o to působivějším) způsobem - budto z pohledu hlavního hrdiny, nebo z pohledu neviditelného "cosi z poza rohu"... Na druhou stranu daný materiál opravdu nevydal na pomalu 2-hodinnový film a v druhé polovině snímek tak trochu ztrácí dech! Škoda že nebyl použit jeden ze dvou alternativních konců (ten s "přítelem Monkem") - kdyby jo (a kdyby to bylo o oněch 20 minut kratší), dal bych plné hodnocení ()

VonoXX

Čekal jsem mnohem více, než se mi dostalo. Vynikající herci napovídali, že by se mohlo jednat o prvotřídní horor, ale skutek utek. Žánr horor v tomto případě je velmi nevypovídající. Slabý thriller. [45%] ()

venom14

Nijak strašidelné mi to nepřišlo,ale jako thriller obstojné.Příjemný děj s dobrým namětem dělá z filmu celkem dobrý snímek. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)