Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Ludivitto

V kině šlo o docela příjemně nepříjemný zážitek. Vemte dobrého herce, hoďte ho do pokoje a hažte na něj jeden úlet za druhým. Žádné veliké umění, ovšem jako správná oldschoolová, schizofrení jednohubka na jednu noc vynikající. ()

Nepi

John Cusack je dobrý herec, ale v tomto nic neříkajícím hororu mě opravdu nenadchl. Je zde pár dobrých momentů, ale ty celý film neutáhnou. Zápletka je naprosto trapná a nudná. ()

Borat

Po delší době zase o něco povedenější horor. Dobrých hororů ubývá a mě osobně pokoj 1408 zaujal už jenom svou myšlenkou, že se z pokoje nedá utéct. Jednu chvíli to dokonce vypadá s útěkem dobře, ale za pár chvil Vás zas něco zastaví. Nebudu prozrazovat, jestli tenhle "Prison break" byl dotáhnut úspěšně dokonce, ale prozradit, že se na film má cenu kouknout můžu. John Cusack hraje co může, Jackson má správný cool výraz. Prostě jde o relativně povedený horor, stojící minimálně za shlédnutí. Plusy+: Pokoj 1408 Mínusy-: X Hodnocení:|75%| ()

Almásy

nie, john cusack ani samuel l. jackson nevedia hrat a vonkoncom nie desit. izba 1408 je neuveritelne hlupy film s pointou prezradenou pomaly od zaciatocnych titulkov. neuveritelne predvidatelna nuda ktora je skor na smiech ako na des. velmi hlupy film. ()

JančiBači

Od zaciatku filmu som mal v hlave jedno meno Robert Downey JR... Na konci filmu som vedel,to,co som vedel uz od zaciatk,ze on by to zahral lepsie a aj sa mi na tu postavu viac hodi..Preco potom Cusack?! ()

P1tr

Atmosféra by se dala krájet a v dnešní době je to třeba rádně ocenit. V záplavě "moderních" nechutných hororů sázejících na co nejvíce strašidel a monster je tu film šlapající v Hitchcockových stopách, kdy je zdrojem všeho nebezpečí neznámá příčina, která dává Johnu Cusackovi řádně na frak. O samotě v pokoji je to ideální dílo. ()

jefff

Slušně odvedená práce. Ze záčátku jsem si říkal, že to bude paráda, dobře budovaná atmosféra, pro fandy hororu opravdu zajímavé téma a zpracování podle předlohy S. Kinga. Bohužel jakmile se v pokoji začli dít "strašidelné věci" posmutněl jsem. Atmosféra mizela každou uplynulou minutu, až se vytratila téměř úplně. Ale abych jen nekritiuoval, tři hvězdy jsem dal proto, že i přes tento deficit, má film spád, nenudí a pořád se něco děje. Nelituji, ale znovu si ho asi nepustím. ()

navorski

Chápu Stephena Kinga, že má tuhle filmovou adaptaci rád - scénáristé mu tu povídku totiž vůbec nerozvrtali. V podstatě ji jen nafoukli a obarvili. Ale obecně to nějaká velká sláva není. Takový průměr. Ale místy to mrazilo docela fest. ()

Casablanca

V půlce to má trošku slabší moment... Přesto si myslím, že v rámci hororu to patří k tomu lepšímu. Stephen King je v tom lehce čitelný - některé motivy prostupují vícero adaptací (viz. třeba Misery nechce zemřít). A John Cusack se role zhostil skvěle. ()

Soweek

Cusack tyle role umí dokonale. Z filmu se v jeho podání pak stává takový druh one man show-taková hra o jednom herci. Našlápnuto to mělo vcelku slušně, ale za vinu tu musim dát už panu Kingovy, který to mohl pojat celkově trochu jinak a dovézt nás ke slušnějšímu konci skrz slušnější druhou půlku filmu. ()

karry

Po velmi slibném rozjezdu přijde druhá hodina, kdy už film ztratí kouzlo a atmosféru. Škoda. Po dlouhé době jsem se radoval, že se zase objevil atmosférický horor, ale po 60 minutě mě tato radost opustila. J.Cusack podal velmi kvalitní výkon, hudba je na dobré úrovni a první část filmu také stojí ze shlédnutí. První a poslední "lekačky" jsou výborné. Celkově 60% ()

mozkomor

Solidní horor, kterému se sice daří budovat atmosféru, ale málokdy je opravdu strašidelný. Což je u duchařiny trochu problém :) ()

FIBO

Zajímavej film. I když osobně hororům moc neholduju, motiv tohoto filmu se mi zamlouvá. Popravdě, libí se mi cca. 1/3 - prní polovina filmu, zbytek už mi přijde takový silně přehnaný až mysteriózní. Samotnej námět je hodně dobrej, výbornou vedlejší roli sehrál Samuel L. Jackson (jako vždy :)), hudba taky na solidní úrovni. Ve finále ale - druhá polovina filmu mi přišla spíš nudná/přehnaná a konec takový podivný.. celkově vzato - příjemnej film na odpočinkový sledování. Ničím nenadchne, ale ani neurazí. ()

ZkuKol

Nudné a stupidní. Přiznávám, nejsem velkým fanouškem hororů, resp. líbí se mi ji jen pár, ale tole získává 1 hvězdu za tradičně charismatického Jackosona, jinak tu není nic k vidění (natož nového...). ()

ArdathBay

V tak omezeném prostoru jako je pokoj 1408 se horror dělá těžce, musí to mít v rukou někdo velmi schopný, točit podle výtečného scénáře a musí to hrát herec s obřím charismatem. Režisér to zvládl chvalitebně, scénář je dost natahovaný a vycucaný z prstu - ty twisty jsou nadbytečné (windsurfing) stejně jako scéna na poště.. Cusack je výtečný a Jackson ač má málo prostoru, je bezchybný. Upřímně řečeno jsem se u izby 1408 ani trochu nebál a husina se taky nedostavila. Alespoň, že bude k obědu... ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)