Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

E lan

Vcelku velké zklamání z nadějně vyhlížejícího traileru, které jen málokoho může nenalákat do kina. Nakonec viděno doma a stačilo. Film je z části nudný, zčásti vcelku strašidelný a na konci neskutečně useknutý. Jestli je taková i kniha, tak to musí naštvat dvojnásob:-) ()

pulDag

slibne vypadajici..... nuda =) v podstate staci shlednout trailer, v kterem jsou obsazeny snad vsechny hlavni sceny z filmu. Parkrat se leknete, zamrazi vas a konec. Krasne 2 minuty za vama =) ()

marshall

Knižní předlohu jsem nečetl, takže vařim z vody a kopice slátaninových, veskrze předvídatelných lekavých scének. Než se dějová smyčka utáhla kolem bezmocného spisovatele, uvězněného v nevalně proslulém pokoji 1408, tváří se snímek jako poměrně napínavá podívaná. Se zaklapnutím zámku pokojových dveří se nicméně rozjíždí kolotoč předlouhlých útrap bez zřejmé návaznosti, nejen i poměrně charismatického herce, nýbrž i samotného diváka. Zkrátka a jednoduše řečeno, scény nefungují a HALO!! co měl znamenat ten dvojí konec? To byl snad největší filmový omyl, kde se režisér snažil navodit odpovídající atmosféru. Vyvstává tudíž otázka, zda-li litovat milujícího otce, jemuž umře fiktivní dcera v náručí, aby se náhle změnila v popel (před touhle scénou musím přes všeobecnou nespokojenost smeknout klobouk), či litovat sebe sama? ()

Sosak

Netradičně vystavěný, i když jinak celkem hodně předvídatelný horor. Mám na něj krásnou vzpomínku, protože jsem ho sledoval se svýma 4 kamarádkama v kině a úplně mě dostalo, jak se u toho všechny bezvadně lekaly a bály :) A to jsem si vždycky myslel, že lekačky nikdy nikoho nemůžou vyděsit...jinak ale je ve filmu i dost svěžích nápadů, zřejmě díky Kingovi. ()

BačaXXX

Po dlouhé době kvalitní klasický horor, který sice nepřináší nic nového ale je stokrát lepší, než v dnešní době tolik oblíbené teenagerovské vyvražďovačky. ()

spacylemon

Stejně jde jenom o to, chtít se nechat postrašit. A to já opravdu chtěl. Jenže to nejde bez pořádné atmosféry, takže doporučuju zásadně promítat v nejhlubší noci, sám, v dokonale zatemněném pokoji (nejlíp ještě 13. pátek)... Já to tak udělal a vyplatilo se. Hlavně ve chvíli, kdy se poprvé objevil ten strašák s geologickým kladívkem (nebo co to), jsem byl posraný až za ušima... brrrrr... nadšení z únoru na mých zádech trochu ochablo, když ke konci začalo (docela předvídatelné) zmatení snu a skutečnosti... dopadnout to taky mohlo trochu drsněji, každopádně úplně poslední scéna mě potěšila - paradoxně v původní povídce nic takového není, přesto je pointa absolutně kingovská... No časem určitě zkusím, co mi to dá napodruhé a dost možná pak moje hodnocení půjde ještě výš. ()

MeaCulpa

První polovina vynikající a nebál bych se jít ani na 8/10. Jacksonovo strašení a popisování minulosti pokoje je vynikající. Úvodní pasáže s Cusackem jsou taký hodně dobré. Bohužel postupem času film ztratí tempo a jednu vynikající myšlenku nesmyslně natahuje. Musím pochválit Cusecka, protože během filmu takřka nesleze z plátna a nenudí. 5/10 ale přikláním se nahoru za snahu natočit i jiný horor než bezduchou vyvražďovačku s teen modelama. ()

hlína

Zhruba v půlce filmu došly filmu náměty a zároveň předpoklad jakéhokoli alespoň částečně racionálního vysvětlení situace se rozplynul jak bakterie v savu. Domnívám se, že z beztak chudého materiálu se prostě už víc než průměr ani vytáhnout nedalo bez umělého nastavování scénáře. Režisér se moc snažil a svou práci odved více než dobře, tam kde se dalo atmosféra držela kvalitu. Přeci jen mám radši horory/thrillery s jakýmsi vysvětlením podstaty a to se prostě nedá řešit klišovitým zamotáním se do toho co se oběti zdá a co skutečně prožívá... ()

Hejsa

Slušná hororová podívaná. John Cusack objíždí hotelový cimry, kam se jiní neodváží, až se nakonec dostane do pokoje 1408 jehož devízou nejsou super naškrobené ručníky a room servis do 5 minut, nýbrž úmrtí cca za 1 hodinu. Je to vcelku všechno předvídatelné, ale když si to pustíte jako já v jednu ráno, tak se bojíte dostatečně. Každopádně moc zlej pokojíček ;-) ()

BLADER

Nevedel som sa rozhodnúť, či dám štyri alebo len tri, pretože sa tu nachádza dosť veľa klišé a scenár je tak trochu zmätený, ale predsa len - kvalitné remeslo je kvalitné remeslo, je to raz darmo. ()

Luckyman

Perfektne natočené, čo sa hodinu odohráva v 1 miestnosti a stále neveríte, že niečo nadprirodzené existuje. Veľmi vydarený horor a John Cusack je skvelý herec. ()

sigf07

Kingovy knihy se skvěle čtou, ale na televizních obrazovkách jim to příliš nesvědčí. Samozřejmě se najdou vyjímky, ale Pokoj 1408. Není to až tak o špatných hereckých výkonech, ba naopak, ani Cusack ani Jackson se za účast na tomto projektu nemusí stydět, ale spíše o skutečnosti, že atmosféra knihy se v Kingově případě jen těžko převádí do filmové podoby. Začátek, kdy se hrdina dozvídá o existenci pokoje a sám se posléze dočkává uvítacího strašení, je vynikající. Ale když pak děj nabírá grády, je čím dál těžší se v něm orientovat a já sám několikrát prohlížel svou sklenici, jestli mi do ní někdo nehodil nějaký oblbovák. Po čase jsem se jakž takž zorientoval, ale do počátečního nadšení jsem měl daleko. Chudák Cusack šílel, ale já se nemohl zbavit dojmu, že se většina scén až příliš často opakuje a není to režisérův záměr. Monotonní půlhodinku sice nakonec trochu vyvážil závěr, ale přesto jsem čekal víc. Kdybych film viděl podruhé, možná bych změnil názor a pár bodů bych přidal, ale tu potřebu prozatím nepociťuji a řekl bych, že bude trvat hodně dlouho než po Pokoji 1408 znovu sáhnu. ()

Acrobat odpad!

Priemerny thriller s hororovymi nadychmi, ktory len tie klisovitosti pri tomto zanri posunul do jednej izby. Len sa premiestnil dej, ale rovnaky pribeh zostava. Hrdnia odhaluje pavdu....tu buchne nieco, nieco tam, pridajme fantasy a divak sa ma coho bat. Opat film ktory zapadne do polic priemernosti a o niekolko rokov ho len tazko bude niekto hladat. ()

Lorge

Příjemná oddychová duchařinka, která rozhodně žánru hororu dělá čest. John Cusack je tady lehce nadprůměrný, oproti tomu Samuel L. Jackson je tu spíše jenom jakási ozdoba, slavné jméno (jeho role taky není nijak veliká). Je poznat, že režisér má pro svou práci cit a až Hellraiserovské vracení času je příjemná třešnička na dortu :) Kdyby alternativní konec nebyl alternativní, dal bych i 4*, ale vzhledem k Americkému family-happy endu... Přesto jsou to tři plně zasloužené hvězdy :) ()

jiriks

hrozný film s nudnými pasážemi, někdy nepochopitelným dějem, zklamán jsem byl již v úvodní části, představoval jsem si něco lepšího... ()

Colour

Časť, keď sa Cusack stretol s Jacksonom v pracovni a Jackson mu opisuje udalosti, ktoré sa odohrali v izbe 1408 naháňa zimomriavky. Ako sa tam mohli stať také incidenty? Keď Cusack išiel napriek varovaniu do tej izby, až máte chuť zakričať Stoj! Od okamihu začatia odpočítavania hodín v izbe to bolo strašidelné. No postupom času som si akosi zvykla na to, že ho "niečo" v izbe chce zabiť a strach zmizol. Koniec už bol hodne slabý, konečné rozuzlenie vlastne poriadne nič nevysvetlilo, snažilo sa to skôr uviesť do tajomna, čo však nevyšlo. Úplne zbytočné časti opisu jeho rodinnej tragédie. Bez toho by to bolo oveľa lepšie. Začiatok dobrý, koniec strašne mizerný. Škoda. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)