Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Na to, že to stálo 70 mega, působí celý Babylon A.D. velmi nízkorozpočtově a nezachrání to ani několik okatých zpomalovaček. Východoevropská, respektive česká :-) kulisa má zpočátku správný postapo feeling, ale po několika minutách již nezbývá, než se s cukajícím koutkem dívat, jak si Vin Diesel tu cigaretu ani při stopadesátém záběru nezapálí a nepotáhne a Matthieu Kassovitzovi se snímek postupně sype pod rukama. Naivní příběh a podprúměrná akce srážejí k zemi všechny klady včetně v roce 2008 ještě drsného Vina. 30% ()

darkreider

S dovolením odcitujem lesumíra: Začátek slušný, zbytek balast, který je místy vtipný, místy akční a místy nelogický. Presne tak, až na to, že ani ta akcia nie je nič extra. Aj keď som na začiatku veľmi prežíval sci-fi atmosféru(vlak prechádzajúci cez rádioaktívnu oblasť s olovenými roletami na oknách), tak prišla prvá akože "akcia" v zápasníckom klube, kde nabehlo pár freerunnerov, ktorý preskákali zo desať zábradlí a bolo po akcii. Vďaka bohu po pol hodine prišla druhá akcia na snežných skútroch(tá sa podarila v štýle xXx) a tým skončila dobrá časť filmu. Začiatok poslednej tretiny, myslím veľký masaker pri predaní infikovanej blondíny, umlátil do bezvedomia aj poslednú časť logiky. Prečo sa tam všetci pobili? No ja neviem. Kupodivu to ešte nebol koniec, lebo muselo prísť zmŕtvychvstanie a veľké-malé finále s koncom, ktorý nechcem komentovať. Prišli záverečné titulky a ja som povedal haha a mačkal alt+F4. ()

Grimlok

Mno 90 minutová verze teda nic moc. Toho jsi asi všimli i autoři a proto vydali dvakrát tak delší SE. Dvě hvězdy za Diesela a druhá za jeho protetické končetiny. Škoda, že jejich výhod moc nevyužil. ()

Jerryy

No kdyby ve scénaři nebyly díry jak v ementálu a fakt vše pořádně vysvětlili, mohlo být mé hodnocení úplně jinde. Jinak co dodat, jedná se o sci-fi s Vinem Dieselem a jednou romantickou zápletkou :))) nic extra, ale spád to má, tooo jo!! ()

Skleni

Absolútne najväčší prešlap čo sa týka Vin-a. Nechápem prečo takúto kravinu natočil. Teda chápem. Chcel sa popri filmoch ako Pitch Black stať aj dramatom. No ale to predsa nejde keď vo filme vymláti zrovna polku komparzu. Prepáčte ak ozančím tento film aj za stupídny na poli príbehovej časti. Dej je síce od začiatku pod rúškom tajomstva no to vás po chvýli začne nudiť a na konci .. som ja osobne zvracal. "To bolo čo preboha?!!"..to som si asi povedal. Dnesksa by som to prirovnal možno ku... novému treminátorovi. Mám namysli tie halvné postavy. Taktiž polovičné robotické... nudné .. postavy. Ale Sam mal aspoň charizmu a môže sa vyhovoriť na tupý scenár a málo priestoru. No tu?.. neviem... asi tka na neschopnosť niečo zahrať a na tuposť celého filmu. 18% ()

Pekisan

I need you to live...nevidel som lepsi sposob ako to dosiahnut:)) Pohodovy akcnak na nedelny vecer. Nenudil, ani netrapil potrebou myslenia. Vin Diesel je ako obycajne nekompromisny a nebyt zbytocnej "love story" a hlupeho konca ...viac ako hlupeho....megaaaaaaaaaa debilny koniec...tak to mohlo byt aj lepsie. Pravda, nevidiet tento film, znamena aj okrem ineho nevidiet najlepsiu relamu na Coca Colu:))) tak nazdravie. P.S.: podla toho co som si precital, som videl 90min verziu, ktora ma byt horsia ako SE verzia. Doporucujem, preto stiahnut/kupit/pozicat, urcite vsak pozriet SE:101 min verziu ()

Petyas

Nic moc po všech stránkách. Tři hvězdičky pouze za to, že to točili u nás v Milovicích a také v Ostravě - Vítkovicích a v Ostravě - Porubě. ()

Johny M.

2 roky trvalo, než se Babylon dostal do cz distribuce což mě jen utvrzovalo v tom, že se jedná o pěknej průser. Nakonec jsem ale stejně zvědavosti neodolal. A nelituju. V.D. je pořád skvělej a parádní akce podpořená vynikajícím vizuálem mě nenechala se při sledování nudit. V rámci žánru mi Babylon rozhodně nepřijde jako nějaká tragédie a hodnocení nižší než např. blbůstka Push fakt nechápu... 4,5* ()

the_bitch

Herecké obsadenie na čele s akčným Vin Dieselom a krásnou Mélanie Thierry sľubovalo príjemný fimový zážitok. Avšak hrozný scenár zasadený do sci-fi budúcnosti, a príbeh eskortovanie Aurory(Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku je sklamaním. Jedna hviezdička za obsadenie Vin Diesela a za vizuálne efekty. ()

Eilean Donan

Očividne na filme vidím viac, ako mnohí iní... Pre mňa bolo dôležité, že od začiatku do konca som sa nenudila ani na sekundu, a to som ho zhliadla nie jedenkrát. Vin nadobudol akýsi "hráčský akcent", ktorý dokázal strhnúť, na to, čo stvárňoval bol presvedčivý až dosť. A to ani nemusím prižmurovať oko, ani obe. Okrem toho, soundtrack je dych-berúci... čo viac si priať. ()

Mandalorian

Zajímavě zpracovaná a osobytě pojmutá představa časů budoucích. Na mě to ovšam celkem udělalo dojem. Nevadilo mi, že se tam celou dobu nevraždí. Dokonce jsem tomu filmu odpustil i to, že nebyl nabitý efektama. Naopak: Působil dost naturalisticky a tím vtahoval do děje. Navíc člověk netušil, co se stane za pět minut, natož jak film skončí. A překvapil mě. Hodně moc. A protože s tím filmem souhlasím a myslím si, že nemá špatný názor na budoucnost a jeho náplň se mi líbila, dám mu objektivních 75% a zaokrouhlím na 4*. Protože i když byl vynikající, pár věcí mi tam nesedělo. Rozhodně se na něj ale podívám znovu. Asi rovnou dnes :-) ()

papaguy

Atmosférické postapo s tloustnoucí posledním akčním hrdinou v hlavní roli a několika dalšími stárnoucími hvězdami v rolích vedlejších. Já jsem nad míru spokojen. Až na pár celkem postradatelných laciných triků (ne vizuálním provedením, ale béčkovým vyzněním - stíhačka s autopilotem, kterou Toorop sestřelí pistolkou, to je jako co?) bez větších výhrad. První část se odehrává v Rusku, zjevně to je však točené točené v Pze, což mě vždy z nějakého důvodu rozveselí (tvůrci si ani nelámali hlavu komparzistům vložit do úst pořádně ruštinu a občas tu i něco jadrného v češtině z plebejského davu zazní (např. "táhni hajzle" apod.). Babylon A.D. představuje drsný svět (trošku jako mix Doomsdaye, Mad Maxe a Potomků lidí, s výrazně lineárnějším dějem a svižnějším tempem) a Toorop se v něm pohybuje s přehledem a bez zaváhání. Bohužel už některé akční scény přehledností nevynikají. Roztřesená kamera má zdůraznit dramatičnost děje. Naštěstí kameraman s kamerou netřepe pořád, takže se to dá vydržet. Nechybí trochu toho drsného hrubozrnného humoru. Hlavně je tu však akce. A hodně. Film dovedně mixuje vlastní invenci s nápady odjinud. Zajímavá je myšlenka restartovat křesťanství geneticky vyšlechtěným neposkvrněným početím. ()

Ondr@932

Perketně udělaný akční sci-fi thriller a navíc se skvělým a mým oblíbeným hercem Vin Dieselem! Už jsem byl rozhodnoutý, že dám 4*, ale nakonec z toho sešlo, protože konec posledních 15 - 20 minut bylo slabších. I tak dávám 6/10 ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)