Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

cinema_cz

Volné pokračování hororu Dannyho Boylea sice nedosahuje kvalit jedničky, řemeslně je ovšem na slušné úrovni a především nenastavuje kaši, ale snaží se vařit novou. 60 % (Ci 01/2008) ()

Olafsson

Kvalitní akce, jen ti dva haranti, kteří všechno zavinili, ti mě srali už od začátku, a celou dobu jsem jim přál smrt. Obzvlášt tomu klukovi. ()

JosefTomas

Největší nevýhoda tohoto snímku je jeho nerozvážnost. Co chvíli přebíhá mezi akčním thrillere, a sociálním/rodinným dramatem a kompromis bohužel nefunguje. Naštěstí akční scény mají drive a od přibližně půlky se děj nezastaví. A nebýt těch nadbytečně delších scén o Harrisově rodině (ano, chápu, že jsou hlavní postavy příběhu) a toho trochu pomalejšího rozjezdu, tak dám i 90%. ()

MartinTerran

Za mě rozhodně lepší jen 28 dní. Nakažení opět běhají což mi vadí a také jsou nějací moc silní a ty přeměny v řádech sekund to je fakt bída. Opět zběsilé střihy a jste ztracen. Pokud ovšem toto překonáte tak je to dobrý - zajímavý příběh a pak se to zvrtne a je to klasika. Armáda jsou svině a ten závěr jako co to?! Hodnocení: 66/100. ()

lmc

V tomto filmovém žánru se bohužel nenachází příliš dobrých snímků, a proto jsem rád za každý který není jednodušše "blbost". Myslím si, že 28 týdnů poté je stejně jako 28 dní poté určitě nadprůměrný snímek, i když už nemá tak hutnou a deprimující atmosféru jako první díl. Přesto dávám hvezdičky k dobru a výtečnou scénu s vrtulí a závěrečná chůze po schodišti, ve které figuruje nightvision. Dobrá práce! ()

Miloško

Mňa nenadchla ani prvá časť O 28 dní. Toto pokračovanie však može fungovať aj ako samostatný film. Ved čo má spoločné z prvým filmom,je hudba,kamerové nájazdy anglickej krajiny,Londýna, a strihovo zbesilé a neprehladné zombie útoky.Takisto začiatočné sa hranie s týždňami po tragédii je pekne účelové. Dej je o ničom,ide o to že po vyše polroku sa podarilo obnoviť život v krajine, aj za pomoci amerických vojsk. Problém je v tom,že nákaza stále v niekom drieme,a sposobí opäť návrat "živých,mŕtvych". ()

JohnKEANE

Niekde v podvedomí mojej chorej mysle,som si pri sledovaní tohto filmu uvedomil že to vlastne skôr ako nadupaní akčný horor vyznieva ako odpor k americkým vojakom,ktorý sa pchajú všade a všade chcú robit poriadok.A ako v skutočnosti aj tu sa im to tak trochu vymklo spod kontroly!A inak celkom adrenalínová jazda!Len ten Robert Carlyle mi bol ako zombík skôr k smiechu! ()

Gottfried

28 dni potom pripravilo skvelu podu pre pokracovanie. Preto o to viac zamrzi, ze reziser ju posypal zrnom tretej triedy a isiel prec. Logicke zaseky, pri ktorych sa chyta za hlavu moj 11 rocny bratranec by ubrali mozno len 40%, ale film ma dusu asi ako moja pracka. Su to nejake pozliepane obrazky, behaju tam nejake postavicky, cosi z nich obcas tecie a mne je to aj docela jedno. ()

xSxEx

Nakonec velice příjemné. Hlavně oceňuji místy originalní prvky(nejvíce kameru), které v tomto profláklem počinu jsou. ()

Kokos

Joj....tak první naháněčka Carlyla zombíky je úžasná....to jsem jen čuměl a řval Běž! Běž! Utíkej! Pak následovalo už jen chaotické klišé s rychlými klipovitými střihy, sem tam vychytanou Gore scénou a dvě hodiny, které jsem mohl stejně zábavně strávit u b horroru na nově.... ()

Simo16

Jediné čo možem vytknúť je asi len to, že nechápem ako je možné, že nakazení sa nedokázali za tých 6 mesiacov uživiť a zomreli na hladomor, ale otvoriť kartou dvere,hmm to by snáď zvládol každý a ešte keď to tak ovplyvní danú situáciu vo filme.Inak celkom podarený horor so skvelou hudbou počas celého filmu a výborným vygradovaným koncom.To hlavne dospelo k mojmu konečnému rozhodnutiu dať 4. ()

Seuata

Příjemně děsivý snímek s desivou atmosférou. Fim vyděsí hned na začátku a ikdyž děj není ve střední části děsivý, mě ta atmosféra nijak neopustila. Stále hrůza, za kterou můžeme děkovat hudbě. Plus si u mě film získal i tím, že tam měly své vlastní zombie a ne pořád ty stále stejně vypadající příšery. Možná chvílemi více akčňák, než-li thriller, ale myslím, že to filmu nijak neubralo. Tedy to je alespoň můj názor. Jsem mile překvapena, která dvojka (první díl: 28 dní po té) je na tom s kvalitou (především dějovou) stejně dobrá, nebo i o chlup lepší, než jednička? ()

bobin

Pokud máte zdravé oči a nebojíte se ztráty zraku , tak se dívejte . V rozhodujících okamžicích se totiž rozkmitá kamera a zběsile blikají světla . Takže ,co se stalo , si musíte domyslet . Ale budu velkorysý - přeženu to a dám jednu hvězdičku . ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)