Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Omegaboy

Docela mě zarážejí komentáře, že Hrdinové začínají připomínat X-Meny s čímž naprosto nemůžu souhlasit. Téměř nulová akce v Heroes a začlenění sociálního tématu nekoresponduje ani s jedním prvkem akční okázalosti filmových mutantů. Heroes se mohou pochlubit velké variací "supernatural powers" a jejich využitím. Bohužel druhá série ztrácí dech a majestátnost příběhu s vypilovanou zápletkou napínající diváky do krajních možností, jak tomu bylo v první sérii, se také vytrácí. Nezbává než doufat, že třetí série se znovu pochlapí. ()

insanity_

1. serie - Genesis..první serie byla jako zjevení, každý díl prostoupený nepojmenovaným tajemnem, na druhou stranu jasný děj a cíl. Každý z hrdinů představuje určitý typ a určitou dějovou linii, které se splétají a proplétají. Jasnými oporami seriálu jsou Milo Ventimiglia jako sám sebe hledající Peter Petrelli a Zachary Quinto jako naprosto dokonalý záporák Sylar, člověk, se kterým byste sobotní odpoledne nechtěli strávit. Vše pomalu směřuje až k závěrečnému střetnutí, které ale pro mě bylo poměrně zklamáním..to ovšem nemění nic na tom, že první série je za 100% ...2. serie - Generations .. Tady nám to začalo pomalu skřípat, scénáristi jako by nevěděli, kterým směrem se dát, a tak na nás vychrlí spoustu nových postav, které ve výsledku ani nemají na děj velký vliv. První 3/4 jsou lehce zapomenutelné, nikterak nechytí, ale alespoň splní úlohu předehry pro závěrečnou čtvrtinu, která již nabírá zpět tempo a atmosféru první série a vytáhne hodnocení na 70%...3. serie - Villains ..Název 3. serie zní velmi lahodně, z výsledku mi ovšem bylo spíš na blití.. mělo jít o rozpad hrdinů na dobré a zlé, jejich konfrontaci, ale výsledkem je slátanina, kde Sylar má kolem pasu utěrku, Claire pořád jen někde afektovaně pobíhá, Peter naprosto ustupuje do pozadí a do popředí se dostává..no..vlastně ani nevím co - každý další díl byl pro mě stále větším zklamáním..nakonec jsem ale rád, že jsem nezanevřel, protože po 13. dílu evidentně došlo k bouři v řadách scénáristů a seriál nabírá nový dech, odvážím se i říct, že se vrací atmsféra 1. serie a přeju si, aby to taky vydrželo..takže tedy 3.serie až do 14. dílu za 20%.. ()

Elisx

Zdá sa mi to ako mierna vykrádačka X-Men - podobné schopnosti hlavných hrdinov a celkový boj "hrdinov" oproti ostatnému ľudstvu. rvá séria začala naozaj dobre, treťou už ani nemali pokračovať, zdá sa, ako by im už dochádzali nápady. V podstate dobrý seriál. len treba odhadnúť kedy skončiť. ()

Šimon

Za první řadu bych dal klidně i pět hvězdiček, ale za to co se serialem provedli postupem času v rámci druhé a třetí serie bych dal sotva tři. ()

werkav

Heroes sleduji od prvního dílu v originálním znění a jsem vděčná a nadšená. (český dabing se opravdu nepovedl) První řada je nejlepší, a i když v dalších řadách již víte jak a co, občas bohužel zamrzí, když se ukáže že máte pravdu. ()

bee.el

První série - totální nadšení promakaností seriálu, postavy, které si člověk zamiluje - i včetně Sylara, kterého mi bylo ke konci série docela líto... Druhá série - spousta dobrého se vytratilo, občas jsem skřípala zuby, ale budiž... Třetí série - ztrácím odvahu sledovat dál... není divu, že sledovanost stále klesá - snad to alespoň tvůrce odradí od natáčení 5. série... Nicméně hodocení tak 81%, protože první série je opravdu bezvadná... ()

sweetJane!

1. séria= fantastická, 2. séria= trochu nuda, ale dalo sa, 3. séria= katastrofa, podľa mna úplne nelogická. je náročné pracovať s takou témou, ale bolo by dobré keby si tvorcovia neodporovali. mi to pripadalo ako keby s každou ďalšou časťou sa snažili opraviť tie nelogické nezmysly, až to u mňa dosiahlo úplný vrchol /zhruba v polovici 3. série/ a prestala som to pozerať. miestami mi to pripomínalo telenovelu, kde sa ukazuje, že každý je s každým rodina; záporák sa zmení v priebehu jednej časti na kladnú postavu. proste mi tam chýbalo akási prirodzené psychologické napredovanie postáv. ()

schebman.m

První 2 série naprosto skvělé...ale teď...už jsem to prostě zabalil, protože už se tam neděje nic jinýho, než jen natahování děje...:-( ()

BigBen87CZ

Pro mě osobně velké překvapení ... většinou seriály se silným ohlasem ve mě nevzbuzují nějaký obdiv ... ale trojice Heroes, Dexter, Dr. House mě vyvedla z míry. Zatímco Dexter a Dr. House sledují nový trend telvizní tvorby (tudíž vyšší realističnost postav, ztráta absoultní "dobroty" a dobrosrdečnosti) ... Heroes (ač se, jak předpokládám, budou ubírat nakonec stejnou cestou) drží zpočátku přesného opaku. Jsou hrdinové a ti ostatní ... a jedno velké BUM ... a má to šťávu ... 1. série je podle mne nepřekonatelná ... 5* ... druhá s ní stačí s dechem 5*, třetí už neskrývá přerod postav ani drobný úpadek ... 4* ()

Honzyg

Seriál na mě působí, jakoby snad ani samotní scénaristé nevěděli, co se má o 10 epizod později stát. Neustálé měnění zápletky seriálu rozhodně neprospívá. Technické i herecké provedení je víc než dobré, ale chybí červená nit, které by se divák mohl pevně držet napříč sériemi. Další série děj stále více zamotávají a komplikují. Výsledek je takový, že ve třetí sérii mě seriál přestal bavit a diváckou základnu jsem opustil. ()

Daninja

Hrdiny jsem poprvé oznámkoval 5* a říkal si, že se nám tu schyluje k další dramatické bombě...ovšem v druhé sérii přichází rozčarování, napětí je pryč, vtipnost je tatam, a ubírám na 3*. Po shlédnutí třetího "volume" se mi nálada trochu vylepšuje, seriál se drží na těch 3* možná bych mu ještě přidal, ale pak přichází "volume 4", které zase kolísá a kvalita padá někam k 60%...no do čtvrtého volume se to ještě dalo přežít, ale pak přichází volume 5 a já se nestačím divit, kvalita upadá snad každým dílem, nikoliv snad příchodem R. Kneppera, ten svojí roli zahrál obstojně, ale seriál ztrácí jakýkoliv swing a já už se hrnu sundat ho na 2*, ale nemůžu, protože seriál s tak dobrou první sérií si nezaslouží, aby byl na úrovni takových skvostů jako Ordinace v růžové zahradě či Ulice...ale Heroes se dostává takového unikátu, jako žádnému jinému seriálu za posledních pár let: PŘESTÁVÁM SE DÍVAT V POLOVINĚ 5. VOLUME! Váhal jsem, ale díly 5. volume už prostě nestály za těch 40 minut...už velmi dlouho, snad možná nikdy, se mi nestalo, že bych po tolika zhlédnutých dílech najednou řekl: "A dost! Na to už se fakt nebudu dívat, to je ztráta času." Bohužel spousta lidí hodnotila Hrdiny po první sérii a tak je zde hodnocení seriálu VELMI NADSAZENÉ, kdyby dotyční dokoukali až do poloviny 5. volume, tak by jistě své hodnocení změnili. Za sebe doporučuji, abyste se podívali na 1. sérii a pak skončili a našli si rozumnější způsob trávení času. Zajímavý komentář: Lima ()

Petko92

Predtým ako to čítate upozorňujem, že som videl všetky série po anglicky s českými titulkami. A vzhľadom nato, že na seriáli moc nie som, (pozerám ich len kvôli zdokonaleniu angličtiny) bude moje hodnotenie docela objektívne. Volume One - Genesis (Vznik) ...postavy prichádzajú na svoje schopnosti a snažia sa nájsť sami seba počas celej série. Dakto sa stane dobrým, dakto zlým, a my si myslíme že seriál nadobúda pravý tvar. Všetko úplne super, až na poslednú časť, ktorá mi úplne otvorila oči aké to bolo suché a bol to dostatočný priemer...80% ....Volume Two - Generations (Generácie / Vývoj) ...Jeden z našich hlavných hrdinov sa ocitne v 17. storočí a jeho dobrodružstvo sa stane jednou hlavnou líniou tejto série. Avšak druhá línia je o tom, ako Peter a Sylar sa snažia nájsť ich stratené osobnosti. Zo začiatku som si myslel, že lepšie než prvá séria. Musím pripustiť, že len o kuštik....90% ..Volume Three - Villains (Zločinci) ...začalo zaujímavým útekom ľudí so schopnosťami z Bloku 5...skončilo so Sylarovou hrou na schovávačku ...možno trošku lepšie efekty...90% ...Volume Four - Fugitives (Utečenci) ...noo konečne dačo pre mňa ...viac politiky, viac akčnosti ...vidieť, že sa dačo deje konečne ...Nathan sa zmení na šialeného senátora a rozhodne sa uniesť všetkých ľudí so schopnosťami a dakde ich zavrieť, poprípade mučiť... z nich sa napokon stanú utečenci, ktorý bojujú o svoje životy...a je tam aj dačo typické....Nathan si myslí, že bojoval pre dobro...napokon uzná, že sa mýli, a predsa musí zomrieť....100% ...Volume Five - Redemption (Vykúpenie) ...väčšinu našich hrdinov unudilo byť neustále niekym prenasledovaný, večne pred niečim utekať, a preto hľadajú cestu von. Snažia sa nejako Vykúpiť zo svojich predošlých životov....začína to s Noah Bennetom, Tracy Strauss a napokon Sylar ..ku koncu sa Hiro Nakamura tiež rozhodne prestať neustále meniť svoj osud a Claire Bennetová sa tiež vzdá svojho neustále ukrývajúceho sa života ...nápad so Samuelom a s tým Carnevalom tiež hodnotím dosť pozitívne....100% ....Výsledné Hodnotenie: aj keď sa celý seriál zdá byť miestami deravý, nikdy nenájdete nič, čo by zmenilo sled seriálu .....hodnotím 90% ..5* ..a zároveň asi najpremyslenejší seriál, ktorý som kedy videl ()

Yaan2

°° Prostě průměr, možná je to dubbingem. Když není co dělat, tak se to dá pustit, jako kulisa. Některé díly stojí i za shlédnutí. ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)