Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

viperblade

Přiznám se, že jsem tento seriál nevyhledával a ani jej netoužil vidět. Mám štěstí, že mi kámoš řekl, jak je to skvělý. Hned po prvních dílech jsem musel jít na další díly. Naštěstí přes vánoční prázdniny jsem měl dost času, takže to vycházelo. Protože tento seriál je DROGA a veliká. Chtěl jsem víc. Mé hodnocení je po první sérii, která mě nadchla. Tomu se říká gradace děje. Je pravda, že se najdou nějaké nelogičnosti, ale to vám vůbec nebude vadit. Tohle je prostě něco výjimečného. Edit: Po všech dílech druhé série, (prozatím všech?), to vidím následovně: 1. série- 100%, 2. série- 90% (ty pasáže ze starého Japonska nudily). Jinak doufám, že co nejdřív skončí stávka scénáristů v Hollywoodu a budou se natáčet pokračování! Po Volume 3 s názvem Villains: A sakra. Zklamání, velké zklamání. U této série, která je rozdělena na Villains a Fugitives jde vidět, že se tvůrci snažili udělat sérii, která bude absolutní bomba. Byl to ale absolutní průser. Hned zpočátku je nám servírována telenovela, kterou jsem jen těžko zkousnul. Poté přišli další věci, které mě vyloženě znechutili (nebudu tu spoilerovat, až uvidíte, tak pochopíte). Naštěstí telenovelu na konci Volume poslali tam, kam patřila už od začátku a trochu se to posbíralo. Takže hlavně za poslední díly nechám hodnocení stejné. A po celém Volume 4 Fugitives napíšu, jestli Heroes vyhodím z TOPky seriálů, nebo ne. Protože jak říkám, ta třetí série je pro mě, jakožto fanouška Heroes, naprosté zklamání! Po celém Volume Fugitives: No, jak začít. Toto Volume začalo podstatně lépe, než předchozí. Dobré díly se střídaly s mírně skvělými. Dokonce jeden díl (3x20 - Cold Snap) se mi líbil nejvíce od konce druhé SÉRIE! Ale pak to začalo jít dolů. Opět. Finále bylo hodně… rozpačité. Momentální problém Hrdinů je ten, že se bojí nechat umřít nějakou důležitější postavu, tak jí tam dočasně ještě nechají. (Pokud vám věta nedává smysl, podívejte se na závěr 3. sérii a pochopíte.) Takže jen kvůli prvním dvěma sériím neuberu na bodování, ale v mé TOPce seriálů už ho asi nenajdete… A to jsem Heroes miloval a moc… :-( Po 4. sérii: Tak, kde začít. Předně snad tím, že 4. série je lepší, než třetí, ale upřímně, to neznamená, že by byla nějak extra. Hlavně díky Robertovi Knepperovi a Deanne Bray je 4. série v něčem odlišná. Právě ti dva ji táhnou kupředu. Hlavně Robert, nutno podotknout. Jenže co nepřekousnu, je hlavně fakt, že SPOILER!!! ze Sylara udělali chcípáka, který se chce změnit k lepšímu a na konci série je z něj hotový hrdina. Kde je ten bezcitný zabiják Sylar, který odřezával hlavy a až pak se ptal? Kde je ten nemilosrdný lovec, který se nepotřeboval nikomu omlouvat?! Konec SPOILERU! Až na tohle jsem celkem spokojený, nicméně to nic nemění na tom, že další řadu už fakt nechci. Ani nevím, jestli bych se vůbec začal dívat. 4. série celkem 70 %. ()

Trellíno

1. série 90%, 2. série 70%, 3.série 50%, 4.série 50%. Po tříleté pauze dokoukána závěrečná čtvrtá řada, která trpí stejnými neduhy, jako celý seriál někdy od začátku řady druhé. Absolutní neschopnost tvůrců rozloučit se s postavami, čímž naprosto mizí jakákoliv možnost aspoň trošinku proživat jejich osudy, když víte, že i když někoho jeden díl sejmou, za dva další ho máte zpátky... to samé se týká neskutečného přepínání chování většiny postav, takže tu máme jeden díl záporáka, ze kterého se mávnutím kouzelného proutku stane za pár dílů klaďas a zase naopak. Takže dokoukáno tak nějak ze setrvačnosti, kdy mě pouze zajímalo, jestli tvůrci kdysi fantastický seriál dojebali úplně, či zda ho dokázali ukončit alespoň trošinku se ctí, což se nějakým posledním záběrem vracejícím se až k úplně prvnímu dílu lehounce nakonec povedlo, ale žádné zázraky nečekejte. Pro nováčky pak jasné doporučení. Dejte první sérii, která je jedním z nejlepších počinů v seriálové tvorbě vůbec a zbytek raději ignorujte. Pak pro vás možná Heroes v paměti zůstanou uložení jakožto našlapaný a dobře obsazený seriál se spoustou zajímavých postav, které se v té době ještě ve většině případů nechovaly jakoby se u nich stavoval Haiťan snad pětkrát denně po každém jídle. ()

PinokKio

Námět skýtá velký potenciál, což se projevilo v úvodních dílech první série, ale ke konci už se s počtem hrdinů víc zašmodrchává. Jsem zvědavý, co mi nabídne druhá řada. ()

Hild

Viděno zatím první dvě série. 1. Série: Velice dobré a originální téma s velkým potenciálem pro seriál. Samotnou mě seriál překvapil svou chytrostí. Seriál mě neuvěřitelně vtáhl již svou úvodní scénou, kdy stojí Peter na střeše budovy. Objevuje se zde spousta zajímavých myšlenek, především o evoluci, které rozhodně vedou k zamyšlení. Líbilo se mi, jak se postavy postupně proplétají, důležité je ale, že je to uděláno vážně chytře a logicky. Od začátku víte, že děj směřuje k velkému výbuchu v New Yorku a sledujete, jak se k němu postavy postupně dostávají. Hodnocení první série: 85% 2. Série: Nevím, ale tady už jsem začala mít strach, že ten skvělý potenciál stát se jednou kultovním seriálem se pomalu, ale jistě vytrácí. Slabý odvar první série. První polovina je celkem o ničem, nepochopila jsem třeba, proč Hira odsunuli úplně bokem od hlavní linky, podle mě to nemělo vůbec žádný význam vzhledem k seriálu. Druhá půlka se však zase hodně zvedla, i když už se zde objevují nelogičnosti, pořád se jedná o velice zajímavý seriál a závěrečná věta "I´m back" dostatečně naladila na třetí sérii. Hodnocení druhé série: 60% ()

Spooner

1. SÉRIE: Tak nakonec nejlepší seriál sezóny a to i přes to trochu horší finále (měli takových možností a oni si vybrali tu nejhorší!). Výborná atmosféra, výborný příběh, výborné postavy (Peter, Hiro a Sylar rulez) a téměř bezchybní herci. Tim Kring to měl zkrátka perfektně vymyšlené a já doufám, že mu to vydrží i v dalších sériích. 90% 2. SÉRIE: No tak tady už to začíná být trochu horší. Člověk by si řekl, že hrdinové budou už spolu nějak blíže spolupracovat, ale kde pak. Oni začínaj skoro jako na začátku. Zajímavé postavy (Peter, Sylar a Hiro) jsou odsunuty do pozadí a hlavní prostor zabírají nové a většinou nezajímavé postavy (jenom Elle a Adam jsou výjimky) a zbytek prostoru zabírá Claire a její nezáživná středoškolská linie. Tu by měl Sylar co nejdřív zabít, nebo už nevim. Příběh je taky takovej příliš rozkouskovanej a kvůli zkrácené sérii (stávka scénaristů je neúprostná) pár věcí zůstává nedořešených. Svoji poutavost si to ale ještě stále drží, po pár začátečních dílech se to začínalo zlepšovat a poslední 3 díly už jsou skoro bezchybné. Jenom doufám že si to příště Kring vymyslí líp. 70% Když 3. SÉRIE: Heroes klesá čím dál níž, asi chce v kvalitě "dohnat" Prison Break. 3. sezóna je totiž tak přeplácaná a plná rádoby zvratů, který navíc vůbec nedávají smysl. Na atmosféru z první série už se definitivně zapomnělo a postavy se taky chovaj hodně nesmyslně. Hlavně Volume 3 byla hodně zoufalá a po svém vyvrcholení vlastně i úplně zbytečná. To 4 Volume bylo lepší, zápletka byla dobře rozehraná, tempo nebylo tak zběsilé a celé to dávalo aspoň trochu smysl. Jenom ten konec to zase poslal do kopru. Prostě Heroes už hodně vařej z vody a mě to docela mrzí, z tohodle už ale asi nevyhrabou. 60% a celkově hodně slabé 4* ()

2Pac

Heroes su vybornym serialom.. no zial musim suhlasit s mnozstvom dalsich divakov, ze od druhej serie to ide kvalitativne pomerne strmhlav dole. Dufam, ze po skonceni tretej serie nebudem musiet odobrat dalsiu star. ()

Davies182

Tento seriál ma jedno moc velké mínus. Měla být jenom jedna série. Pak bych neváhal s maximálním hodnocením. Takhle se tvůrci zbytečně snaží nastavovat kaší, a zatímco druhá série je jenom pro fanoušky, tak třetí už jen pro ty opravdu skalní. Takže: první série Heroes je naprosto bravurním seriálovým počinem, který ve sci-fi žánru nemá konkurenci. ()

lesumir

První dva díly bombastické. A tím to všechno končí. Hrdinové se sice berou jako jeden z nejlepších seriálů poslední doby, ale s tím já vůbec nemůžu souhlasit a přirovnávat k Xmenům je napováženou! ()

Nevada

První série je naprosto úžasná a bez debat si zaslouží 5*. Další série to bohužel trochu (v případě třetí série trochu víc) kazí. ()

kinej

Tenhle seriál by mohl být lepší. První díly mě nadchly, ale problém, je že 15. díl už je slabší. Chybí tam tah na branku a díl se zabývá podružnými a nezajímavými věcmi, aniž be se v něm něco stalo. Katarze přijde vždy na konci, jak už to tak u seriálů chodí, ale tady je to tak trošku vydírání emocí. Jinak je to skvěle až filmově ztvárněno.:::Po shlédnutí první série sice hodnocení nezvýším, ale přesto musím uznat, že ke konci série děj nabírá na tempu a je fakt na co se dívat. Závěr je pka úplně boží. Pný počet nemůžu dát kvůli zmíněnému vydírání a také kvůli scénám, které jsou v nadcjázených dílech přehrávány znovu a ukusují tak drahocenou stopáž. Myslím, že druhá série už bude stát za prd. ()

Hrabka

1. série: Sice jsem na úvod čekal větší pecku, ale i tak jsem víceméně spokojený. Tématika patří určitě k mým oblíbeným a dějově je to taky poměrně zajímavý, i když to místy působí trochu naivně a hloupě. Pravděpodobně jsem udělal chybu, že jsem se na to nepodíval v době, kdy to zrovna frčelo a byla to celkem netradiční seriálová podívaná. Přece jenom od té doby už bylo k vidění docela dost filmů i seriálů s podobným zaměřením. Ještě bych chtěl pochválit propletenost příběhů jednotlivých postav a výběr herců, kteří jsou z velké části charizmatičtí a divák si rozhodně najde svoje oblíbence. 2. série: Bohužel už mě to ani zdaleka nebavilo tak jako série první. Vím, že úroveň seriálu má klesat i nadále, takže nevím, jestli někdy budu mít sílu to dokoukat... ()

Jamal

Lidštější verze X-manů je mi mnohem příjemnější. Jen mi trošku chybí ze začátku rychlejší rozjezd. Snad brzy. ()

juta

Od první série mě tento seriál velmi zaujal. Nyní jsem dokoukal poslední díl čtvrté série a nestačím se divit. Doufám, že pátá série bude natočena, protože mě dost zajímá jak se ta situace v posledním díle čtvrté série vyvrbí. ()

Pavka5

Po shlédnutí 1. epizody jsem si říkala, že mě to moc neveme... ale po dalších epizodách jsem spadla na zadek... ano ještě teď.. u 4.série dřepím na zemi a nedočkavě čekám.. co mi další díl přinese nového. Být tohle skutečný svět.. tak bych Mr. Sylara rozhodně potkat nechtěla ;-) ___ OBLÍBENÉ EPIZODY: ___ 1. SÉRIE - Homecoming, Six months ago, Company man, Parasite, 0,07 %, Five years gone, How to stop an exploding man ___ 2. SÉRIE - Lizards, Fight or flight, Out of time, Four months ago, Powerless ___ 3. SÉRIE - The second coming, I am become death, The eclipse, Cold snap, Turn and face the strange, I am Sylar, An invisible thread ()

Fiftis

Jeden z najlepších seriálov o ľuďoch, ktorí budú zisťovať že majú zvláštne schopnosti. Mysteriózny sci-fi seriál, ktorý je veľmi dobrý a nevedel som sa dočkať na ďalšie časti. Skvelé obsadenie a námety jednotlivých dielov. Niekoľko večerov napätia a zoznámenie so zaujímavým príbehom, vlastne príbehmi. Zaujímavé sci-fi, kombinované s komiksom, v podstate časovým sprievodcom. Zaujímavosťou sú vlastnosti, ktorými sú obdarené niektoré postavy, film má aj akési posolstvo o ľudských hodnotách. ()

ajuska

Velmi kvalitní seriál, který má dobře propracovanou zápletku a potažmo celý svůj svět. Poskytuje komplexní a civilní pohled na jednotlivé hrdiny, takže zde najdeme rozličné a hlavně propracované charaktery. Přesto při sledování 1.série můj zájem trochu opadal, některé zápletky okolo jednotlivců mohly být klidně zkráceny či vypuštěny, aby nezpomalovaly tempo. Hodně to ale zase na druhou stranu zvedají netradiční epizody, které poskytují jiný pohled na dění (epizody z minulosti a budoucnosti). Zkrátka dobrý seriál, který bych každému doporučila, ale na mém osobním žebříčku ho o stupínek převyšují jiné. ()

Pepinec

Dosti nereálné sci-fi, však natolik dobře zpracované, že donutí člověka k úvahám, zda-li by něco podobného skutečně nemohlo být možné. No, řeknětě - jakou nadpřirozenou schopnost byste chtěli mít? ()

KlárkaS

po skočení perfektní první série to už bylo KILL THE MOTHERFUCKING CHEERLEADER, SMASH HER FUCKING FACE AND RAPE THE FUCK OUT OF HER, SAVE THE WORLD. ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)