Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Nuala

Promyšlený příběh plný nečekaných zvratů, zajímavých postav a skvěle zpracovaných scén. Musím říct, že někteří hrdinové mi po čase začínají lézt trochu na nervy, jako například Hiro, který neustále kecá o tom samém.. Naopak třeba Peter a Claire patří mezi postavy, které vás za každé situace vtáhnou do děje a na které se budete každý díl těšit. Za zmínku stojí Sylar, jako jedna ze zajímavých záporných postav, a také Nikki, jejíž příběh a snaha vyrovnat se se svou schopností je díl od dílu zajímavější. Celkově velice povedený a originální seriál, který sice místy pokulhává, přesto určitě stojí za shlédnutí. (nejoblíbenější postavy Peter, Isaac a Claire) 2. sezóna ve mě vyvolala tak trochu rozpačité pocity. Na jednu stranu se zde objevují nové postavy s velkým potenciálem (který ovšem většinou nezúročí), na druhou se některé ze starých postav stávají tak otravnými, že po pěti minutách máte chuť Heroes vypnout. Ano, mám na mysli odporně vtíravého, otravného a vlezdoprdelkovského Hira, který má nejspíš schopnost unudit diváka k smrti svými morálními kecy. A přitom návrat do Japonska by mohl být TAK zajímavý... Ale co se dá dělat, Hiro je holt jen Hiro a nic víc se od něj čekat nedá. Někteří známí se vyvíjejí docela zajímavým směrem (Mohinder, Bennet..), někteří jsou tak trochu "ztracení", ať už v jakémkoli smyslu (Peter, Claire) a s jinými se bohužel musíme rozloučit. Co se nových postav týče, nejvíce mě asi zaujal záhadný a charismatický Adam a střelená a ulítlá Elle, která nejspíš psychicky nebude úplně OK :) S hodnocením po této sérii tak trochu váhám, nejspíš tak 3,5 * ()

Joe321

Tenhle seriál je pro mě docela oříšek. Na jedné straně pěkný příběh, zpracování, psychologický přesah, vykreslení postav, hudební téma a celkem napětí, na druhé je to plné různých klišé a hloupostí. Spektrum herců seshora je: přesvědčiví bratři, ind, mazák s brýlemi, policista, na středu duo humorných japonců a o poslední příčku se pere zbytek. Osobně nechápu proč Heroes sklízí takový ohlas. Děj se odehrává na třech místech, kde se z nějakého nevysvětlitelného důvodu pořád potkávají, zkuhrají jak jsou na světě se svými schopnostmi sami, ale pak když někoho potkají, tak s ním ani nepromluví a bez důvodu zmizí. Většinou se chovají naprosto iracionálně a dětinsky, až mi naskakoval úsměv. Hlavně za konečné díly a wtf konec s kanálem v první sérii, rozvláčnost a omílání toho samého ve druhé je to zatím za tři. No a během třetí snižuju na dvě, protože takováhle hloupost si tři nezaslouží. 82%? FFFFUUUUUU! ()

M.i.k.e

podobně jako u Prison Breaku je 5 hvězd za první sérii...druhá by byla tak za tři a zbylé dvě snad radši neměly vzniknout...kazí to trošku výsledný dojem... ()

Giggo

Výbornej nápad na seriál a z počátku i výborná realizace. Bohužel druhá serie byla poznamenána stávkou scénáristů a třetí jejich návratem :) Seriál měl skutečně veliký potenciál, kterého v dalších řadách již nedokázal využít. Seriál vždy jen naznačil zajmavé zvraty / souboje, aby od nich později vystrašeně prchl. Místo toho nám naservíroval prázdné psychopaty s rozmáchlímy gesty a nulovou schopností nás zaujmout. Hlavní hrdinové se potácí příběhem zmítáni jak loďky v bouři (kam vítr tam plášť). I Peter který je z počátku favoritem všech se stává pohou loutkou, která dávno promrhala svoje šance na to něco změnit. Postavy se jednoduše stávají loutkami a v pozdějších dílech již nepřináší nic nového. Super a přitom takový škody :( ()

Vyhy

1.série - 80 % Tak jsem se vydal na cestu záchrany světa s Hrdiny znovu. Zajímalo mne, jak budu na seriál po tolika letech znovu reagovat. Ne vše si totiž pamatuji, ale ten pocit ano. A ten pocit se znovu dostavil. Je to skvěle vymyšlené, propojené, zajímavé a graduje to do skvělého finále. To trochu působilo americky, ale budiž. Pokud se nepletu, tak první řada nejlepší z celého seriálu. 2. série - 70 % Po skvělé první sérii je zde menší pokles, ale nic rapidního. Už pouze u toho není ten pocit, který vyvstal při prvních dílech celého seriálu. ()

shyster

Nápad za další milión (po THE 44OO). Sloučit X-Meny s The 4400 bylo geniální. Jenže tento seriál trpí velkým množství dějových linií. Vyškrtl bych tu přehrávající rodinku (blondýna-schizofrenička, afroameričan-procházející stěnami, jejich malý otravný synáček-opravář všeho mechanického) a obtloustlého policistu s jeho po-několikrát-viděným nepovedeným manželstvím. Zbytek bych nahradil HERCI (ne ty přehrávající prkna - v čele s mladou roztleskávačkou a "rockyho synem"). Jediný, kromě nápadu, se scénaristům podařila postava japonského cestovatele času s jeho pobočníkem. Bohužel další nedostatkem je natahovanost tohoto seriálu, kdy tvůrci nedokázali námět využít. Předností je jako v mnoha nových seriálu jeho formální stránka. P.S. Po 16.dílu 1.série jsem byl tak nasraný na tvůrce nejen kvůli tomu, že jsem díky tomuto seriálu ztratil mnoho času, ale taky z mého zklamání, že z toho nevzniklo něco úchvatného. EDIT: Nakonec jsem 1.sezónu dokoukal a až teprve díl 20. mě dostal. Narozdíl od ostatních hodnotím 2.sérii o trochu lépe, ale co pak přišlo potom, to se jen tak nevidí. Naprostá hrůza, totální scénaristický chaos. ()

Vojťas

Ta různorodost diváků je vážně zajímavá. :-) Tak nejprve: o atmosféře, jakou vytvářejí ZTRACENI si tento seriál může nechat jen zdát! (toť o věčném srovnávání) ... Jako do očí bijící mínus beru navazování jednotlivých dílů první série, které mohlo být preciznější - stejná scéna, natočená a ukázaná 2x jinak, mi dost vadila - toto režisérské opomenutí nechápu. Jinak nejlepší beru 8. díl 2. série a pak celou 3. sérii ... to jsem si myslel, že jsem k Heroesům konečně našel tu správnou cestu ... ovšem 4. série vše totálně pohřbila (stejně neodpustitelně jako u Prison Breaku) ... Díky za stopnutí seriálu. ... Suma sumárum za všechny 4 série dohromady 65%! ()

Rocky88

1. série: Heroese jsem si pustil s velkým očekáváním, jelikož potenciál takovéhoto námětu je obrovský. Jenže jsem dostal asi dvě promile toho, co jsem čekal. Scénář je neskutečně předvídatelný, děravý a nenápaditý. Ano, v každém díle se najdou třeba dvě výborné scény, ale to je na 40 minut hodně málo. Zbytek tvoří převeliká nuda. Příběhu chybí tempo a nelinearita, které známe například z Prison Breaku. Je už zvykem, že každý seriál by měl (ale nemusí) na konci mít nějaký pořádný cliffhanger, aby navnadil diváka na další díl. Heroesům by to určitě neškodilo, protože každý díl skončí jen tak a k dalšímu dívání nic nenutí - sám jsem se díval jen proto, abych pochopil, co na tom většina lidí vidí. . . Navíc nepotěší ani režie, jelikož v hodně případech je neuvážlivá a gradace scén není dotažená do toho nejvyššího bodu. Špatný pocit ještě hodně zesiluje hudba - vlastně neustálé hýkání. Skladatelé hudby si asi chtěli vzít příklad z Battlestar Galactica, kde po většinu času vsadili na jednoduché atmosférické bubínky (a vyšlo jim to), a vymysleli si vlastní jednoduchý motiv. Jenže jim to moc nevyšlo - zkuste si aspoň 10 minut poslouchat vytí psa, je to to samé. . . Abych ale jenom nehanil - některé věci se dají pochválit. Tak například postavy - je jich hodně a svým způsobem je každá hlavní, takže se příběh netočí jen kolem 1 či 4 postav. Každý má šanci najít si svého oblíbence (u mě zvítězil Parkman a samozřejmě Hiro) a fandit mu až do konce, protože je předvídatelné, že se scénáristé někoho z nich neradi zřeknou. Navíc jsou všechny postavy adekvátně přiděleny a zahrány, takže si není na co stěžovat. Celkově je to na 30%. ()

Abes

První řada byla hodně dobrá, hlavně ty díly ve kterých hrdinové své schopnosti teprve objevují a snaží se je ovládat, po-té je to už jen průměr. Druhá řada je peklo, hysterické výkony některých herců (hlavně roztleskávačky), pomalý a nudný děj strhl hodnocení ze čtyř na ** ()

O´Neill

Původně jsem to dokoukal do konce druhé série a pak nasledovala pauza. Po cca roce jsem se rozhodl to opět shlédnout, a od první série. Za poslední dva týdny jsem to nakoukal od první série, do posledního vydaného dílu, a ačkoli je to chytlavý seriál, nějak mě neosvítíl abych přidal pátou hvězdičku...škoda....EDIT .... v dnešní době skončila 4 řada, která bude pravděpodobně poslední. V první sérii měl Heroes sledovanost 14 mega, v dnešní době jen asi 4-5...z toho usuzuji, že další série nebude, ale každopádně...celou dobu jsem tady držel hodnocení čtyři hvězdičky, a po druhé části 4 série, ale musím hvězdičku přidat, a HEROES si ode mě bere plný počet! Škoda, že přestali, když se to fakt rozjelo... ()

KooNY

Heroes měli skvělý nápad, parádní první sérii, ale potom přišel velký úpadek. Hned od začátku se mi líbila většina postav a to jak se vyrovnávají se svými schopnostmi. Taky to mělo spád, protože se všichni snažili zabránit zničení New Yorku (po 3.sérii = 3x záchrana světa? = záchrana New Yorku?) Taky tady byl skvělý záporák, o kterém se z počátku nic nevědělo, jen to, že vraždí lidi se schopnostma. Když Sylar dostal v seriálu pevné místo, stal se z něho jeden z nejlepších padouchů obecně. Ale druhá série šla o něco dolů a třetí už je nehorázná slabota, a to tak Heroes pěkně začali. Už ani nevěřím, že by se Heroes mohli zvednout. Druhá polovina třetí série se o něco zvedne a dá se na ní celkem koukat. Začátkem 4.série pro mě Heroes končí, stále opakujícíse děj, nic nového se neděje. Příchod "T-Baga" taky nic nového nepřinesl. Když si vzpomenu jak Heroes dobře začínal, docela mi ten zkažený, natahovaný konec připoměl Prison Break. 1.série = 5/5 2.série = 4/5 3.série = 3/5 4.série = 0/5. ()

lebowski!

Na začátku stál ambiciózní nápad, který se chytl, nadchl kdekoho a rodil se další fenomén. Po první výborné sérii však přišla druhá, která ještě stačila obstát se ctí (hlavně pak ukázala scénáristickou vynalézavost), třetí ale vyzněla do absurdna a čtvrtá je jednoduše trapas. Sylar jednoznačně nejlepší postavou. Na ostatní, stejně jako na žádné rozzuzlení na konci sezón, rychle zapomenout. ()

Skleena

Dílo, které dokáže svou kvalitou využít celou hvězdičkovou škálu hodnocení - aneb jak promhrat neuvěřitelně našláplých 5* z první série až do zhovadilosti v posledních sériích. Kdo nezná, doporučuji zhlédnout první sérii, která je samostatně koukatená, a nekazit si dojem těmi dalšími. ()

4daPeace

Verdikt: Prvnich par dilu, po kterych tady veskrze vetsina hodnoti plnym poctem? Wow, neco jineho, zajimaveho a silne poutaveho v dnesni preserialovane dobe. Ovsem sledovanim dalsich a dalsich dilu, pusobi dej strasne nedomyslene, postavy maji jednotvarnou ulohu a charakteristiku, zacina se to ohravat...oukej, rekli si producenti a pridali dalsi postavy...opet jednotvarne, veskrze bezucelne s jedinym smyslem teto omacky - natahnout predpokladanou dejovou linii, jak nejvic to pujde. Casem zacinaji jednotlive sceny pusobit az komicky (Sylar a matka, Claire a filozoficke sebelitovaci reci atd.) ()

exitak

Hm nechápu co na tom všichni vidí, nejdřív jsem tomu dal šanci 5 dílu a fakt to se mnou nic nedělalo... Tak dalších 5 dílu a nic. No vlastně jedno jo, že v tom seriálu se asi ničeho lepšího než hysterickýho křičení nějakýho japonce nedočkám... Ale když to všechny baví, ať se dívají :) ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)