Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

hudryhudry

Pokud se podíváte na četnost mých komentářů v posledních několika týdnech, zjistíte, že moje produktivita rapidně klesla a svou pětiletku už zdaleka neplním na těch správných 120%. A ano, opět za to můžou imperialističtí vykořisťovatelé z prohnilých západních států, a hlavně jejich seriál Heroes, který je vysloveně nevhodný pro pracující čsfd lid! Nenápadně si mě omotal kolem prstů a schramstl mi všechen volný čas, který jsem měl strávit pilnou prací na nových komentářích a jako mraveneček tak pomáhat rozvoji velkého mraveniště čsfd. A nyní již k příčině mého komentářového útlumu, k seriálu Heroes. Za vše asi mluví toto: Po zhlédnutí první série (23 dílů) jsem vysloveně nažhavený na druhou sérii, která se právě začíná vysílat v USA. A proč mě Heroes tolik zaujali? Hlavně kvůli žánru, který mám opravdu rád – pohádkové fantasy o lidech s nadpřirozenými schopnostmi, kteří hodlají zachránit svět, přímo zbožňuji (Superman, Spider-man). Heroes jsou sice oprávněně káráni za kopii X-manů, přesto mě však zaujali daleko více než tento o mnoho let starší komiks. Je to hlavně tím, že jsou mi zde postavy daleko bližší a soucítím s nimi, Masi Okau v roli Hira (nejlepší šášula seriálu) a krásnou roztleskávačku, kterou bych zachránil nejen pro záchranu světa, Hayden Panettiere (Claire) jsem si doslova zamiloval. Co se týče scénáře, je jistě velmi zajímavý, sice nijak originální, přesto je ve všech dílech děj vybroušen téměř k dokonalosti briliantu. Pavučina dějových linií v minulosti, současnosti a budoucnosti se nám zamotává kolem zdánlivě nedůležitých událostí a omotává diváka jak pavouček mouchu k večeři. Sice je tu a tam na seriálu vidět nízký rozpočet (výbuch lidské atomovky), přesto jsou však triky ucházející a dostačující. Kamera je důležitým prvkem seriálu, hlavně kvůli Hirově schopnosti, a proto si na ní tvůrci dávají opravdu záležet. Hudba vše příjemně podkresluje a celková kompozice těchto všech prvků tvoří perlu současné seriálové tvorby. Na závěr bych chtěl dodat, že se opravdu modlím k všemohoucím Sylarovi, aby druhá série zachovala laťku té první stejně vysoko a neklesla, jako například Ztraceni ve třetí sérii. 99,9% ()

dj-chrosto

Uzasny serial. Prvu seriu som zmakol za necele 3 dni (a to mam skuskove:D) Nevedel som ho prestat pozerat. Ma to vsetko co to mat ma... WOW!!!! prva cast tretej serie proste nema chybu!!! kde su dalsie casti???? chceeeeeem :P ()

BluT

Rozjezd slušnej, ale pak jsem to přestal úplně sledovat. Myslel jsem, že se k tomu vrátim, ale teď už mi to připadá nereálný. ()

chmíří

První dvě serie byly opravdu hodně dobré a příběh držel stabilní a kvalitní linii, ale co se teď děje ve třetí serii je až trapné...Postavy se chovají naprosto nelogicky, děj nedává pořádně smysl...No já jsem nespokojen...1. série 5*, 2. série 4* a 3. série zatím tak za 2*, no snad se to trochu spraví... ()

medlo

Prvá séria ma držala v napätí ako žiadny iný seriál. Každú časť som hltal a nevedel som sa dočkať nasledujúcej. Ďalšie dve série si už neudržali tempo tej prvej, ale stále sú zaujímavé. Len dúfam, že tvorcovia budú vedieť kedy skončiť a nespravia z toho telenovelu. ()

chamba

V tomto seriály ako aj v mnohých ďalších sa mi potvrdilo heslo: "Menej je niekedy viac." Momentálna štvrtá séria "Heroes" sa mi zdá v celku na silu zbúchaná a po dosť slabšej tretej dávke ide tento seriál z kopca rýchlosťou Oleho Ainara Bjorndalena v jeho najlepších lyžiarskych rokoch. ()

DavidS.

1. série - 90%, 2. série - 75%, 3.série - 40%....Chci si tu postěžovat na scénáristickou nemohoucnost, která mě přinutila seriál ukončit po několika dílech třetí série...Už nebylo kde brát, a proto se postavám jednoduše mávnutím kouzelného proutku změnily charaktery, motivace a na scénu přibylo pár nových hrdinů. Vše rozbředlo a zhlouplo. Do toho "šokující" odhalení Cimermanovskému typu, jak už tu přesně napsal Lima...Škoda přeskoda, protože hlavně první série nabídla neokoukané sympatické hrdiny ve velmi civilním podání, kterým šlo bez problémů fandit a kterým by X-Meni mohli jen závidět... ()

Spike23

Velice nadějný a zpočátku i můj oblíbený seriál, dokud ho děsivým způsobem nezačali domýšlet za běhu, takže výsledkem toho je Heroes jeden z nejchaotičtějších seriálů, kde je vysoké procento naprosto zbytečných dílů, a ve kterých některé charaktery klidně i 5x umřou a nemusíte se obávat, že se už nikdy neobjeví. Více už opravdu nemám sílu komentovat tu hovadinu, která z jednoho z nejlepších seriálů vznikla. ()

Benedygtus

Po prvni serii musim rict, ze jsem absolutne uchvacen a jedina chybka ze vsech 23 dilu, je ta kdyz temer zajali Nathana a on i pres "Haitanovu" schopnost odletel, to opravdu nedavalo zadny smysl nebo mi to muze nekdo nejak objasnit?! > Dokoukano, musim rict, ze opravdu se zacala vytracet kvalita, pro me od 4. rady az do konce, pribyvaly logicke chyby, ktere me drazdily a snad o to vic, ze jich bylo pomerne malo. Trochu me i zamrzelo, ze jsem nedostal odpoved na nektere otazky, jako treba ono slavne propojeni, ktere je slyset snad v kazdem dile, bylo objasneno jen onou jednou postavou a to je vse? To mi nejak nestacilo...Ale dost uz pitvani. Nechavam 5*, protoze jako celek je to porad pro me neco uchvatneho a nebal bych se to doporucit nikomu, kdo ma alespon trochu rad sci-fi. ()

Wally

Prostě super....nedávno jsem zhlédnul všechny čtyři série a musím říct, že ten seriál má koule. První série byla skoro legendární a nemohl jsem se dočkat dalšího dílu. Druhá byla pro mne nejslabší ze všech....prostě mne nevzala za srdce, možná i kvůli tehdejší stávce scénáristů v Hollywoodu, která sérii radikálně zkrátila. Třetí byla super a ve čtvrté udával grády hlavně R. Knepper, který se pro role záporáků snad narodil (PRison Break) a byl pro mne děsivější než Sylar...suma sumárum krásné a všichni Hírous mi budou chybět....ale přesto prosím nedělejte žádná pokračování...děkuji ()

DonQ

1. série byla bomba a návyková droga v jednom. Ty další už kvalitou zaostávaly a v druhé půlce již docházelo k nelogickým událostem, jež popíraly dosavadní vývoj příběhu. Přesto považuji Hrdiny za skvělý seriál, ke kterému se v budoucnu určitě rád vrátím. Co do kvality jsou jiné seriály určitě lepší, ale řadím jej mezi mé nejoblíbenější. A teď už hurá na roztleskávačku! ()

Kracken

S tímhle seriálem to šlo pekne z kopce. Čtvrtá série už byla opravdu hrozná a to ma byt ještě pátá. To se nenajde někdo kdo ma schopnost to zarazit? :) ()

iXtr3m3

Komixoví nekomixoví hrdinovia v dobrom TV kabáte. Démonický psycho záporák v podobe Sylara. Fantastické príbehy, obstojné spracovanie. Toto sa podarilo. ()

Hanys_

1. serie 90%... 2. serie 60%...nechci být špatným prorokem, ale 3. serie zatím po pár dílech vypadá nejhůř...Po pár dílech 3. serie jsem se sledováním skončil :) ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)