Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (96)

Drsný Harry (2009) (S04E05)

Čtvrtá řada ze všech vyniká už jen tím, že se pomaloučku netáhne až k napěchovanému konci, ale je takhle nezměrně napínavá už ve své první polovině. A vypadá to, že nehodlá jen tak slevit. Jedině dobře. ()

Kladivo vrací úder (2009) (S04E06)

Tam, kde uspokojuje své původní já, se mu hroutí pod rukama to druhé, které přijal za své navzdory své osobnosti. A už teď se bojím, jak to celé může vyvrcholit. ()

Mrtvá voda (2009) (S04E07)

Ve 4. řadě prostě nemůžete ty díly hodnotit jinak. Přes to husté napětí už skoro nejde vidět. Úhlavní záporák už je jasným favoritem v prozatimním soudku od první série. ()

Vražda meziměsto (2009) (S04E08)

Blíží se díkuvzdání a s ním spousta vypjatě napjatých situací, při nichž se nebudeme chtít z toho gauče zvednout. Budeme chtít koukat dál s absolutní zvědavostí, jak moc drsná bude eskalace celé této řady. ()

Velké sousto (2009) (S04E09)

Když už si nejste jisti, zda vás průběh epizody nadchl tolik jako ty předchozí, přijde plotwist na konci, který vás až do dalšího večera nenechá klidnými. Rád jsem byl tím, kdo zvedl zdejší hodnocení z 94 na sakra zasloužených 95 %. ()

Ztracení chlapci (2009) (S04E10)

Konsekvence pro ty, co hráli zdaleka nejméně čestně. Ačkoli byla tahle postava od počátku jasným antagonistou, mlhou kolem její přítomnosti jsem se rád prokousával. ()

Dobrý den, Dextere Morgane (2009) (S04E11)

Bylo to znát už předem a teď to můžu jedině potvrdit - čtvrtá řada Dextera je opravdu (minimálně prozatím) to setsakra nejlepší! ()

Už je po všem (2009) (S04E12)

Možná jsem si tak trochu předem prozradil, jak to asi celé skončí vzhledem k absenci jedné z postav v nadcházejících dílech, i tak mě to ale slušně semlelo a po fakt dlouhé době jsem seděl u finále nějakého seriálu doslova jak přikovaný k pohovce. ()

Pardon (2010) (S05E01)

Pátá sérka okamžitě navazuje na dění konce čtvrté, ale nepřináší s sebou žádný wow moment vzhledem k tomu, že jsme takovýhle vývoj mohli očekávat. ()

Nazdárek, bandito (2010) (S05E02)

Zatím se to klasicky spíš rozjíždí, ale hlavně postavu Quinna jsem si dost oblíbil a doufám, že nepřestane šťourat. Pořád to není takový hajzl, jako byl tehdy Doakes. ()

Prakticky dokonalá (2010) (S05E03)

Quinn je fakt mojí nejoblíbenější postavou mezi těmi, co svým způsobem absolutně nenávidím. Už jen proto, že má dobrou stopu a Dexter s ním asi ještě zažije krušné chvíle. ()

Kráska a zvíře (2010) (S05E04)

Už jen pro trefný název epizody musím nechat konečně zase za pět. Věřím, že i 5. řada bude ve finále sakra napínavá. ()

První krev (2010) (S05E05)

Někomu přijde, že se trochu přešlapuje na místě, naštěstí to zachraňuje sólo vyšetřování sympaťáka Quinna, který neustoupí, dokud nebude mít ve všem jasno. A to pro nás navozuje velmi efektivní napětí. ()

Utlumení vztahů (2010) (S05E06)

Překvapilo mě, že se tu objevila samotná Julia Stiles, ale díky bohu za to. Nejen, že je to zdatná herečka, ale ještě se na ni příjemně kouká. Něco mi říká, že bude pro Dextera dobrou, byť asi jen zase chvilkovou parťačkou. ()

Uzavřený kruh (2010) (S05E07)

Sice se 5. řada tváří jako pozvolné pokráčko událostí té čtvrté, ale teďko ke konci mi přijde, že tomu spíš dochází dech, než aby to nabíralo na obrátkách. ()

Ber to (2010) (S05E08)

Nejvíc mi na celé sérii vadil zbytečné vztahové hroty mezi Angelem a LaGuertovou. Linka naprosto na sílu. ()

Mladé a neklidné (2010) (S05E09)

Cením chvilkový návrat Astor, ačkoli jsem ji nikdy nemusel. Ovšem při každé takovéhle konfrontaci je vidět, jak se Dexter v průběhu času fakticky mění. ()

Na začátku (2010) (S05E10)

Už to tu mnou bylo zmíněno milionkrát - pátá řada vůbec špatná není, má své silné momenty, ale na zadek mi zkrátka neposadí. ()

Vážný svinstvo (2010) (S05E11)

Předskokan finále je už tradičně nejnabušenějším dílem sezóny a ani v té páté tomu není jinak. ()

Velká ryba (2010) (S05E12)

Byť mám Julii Styles rád, oceňuju, že se v 6. sérce už neobjeví a Dexter zase na poli ženských protějšků pojede nanovo. A hlavně v tom, kdo se mu tentokrát postaví jako úhlavní nemesis. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021