Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

moudnik

Pane bože to je maso. Sedmá série lepší než šestá, šestá lepší než pátá atd. atd. Těžko pochopitelné, ale málo současných filmů dosahuje kvality těchto mini uměleckých, za to však napínavých, skvěle zahraných a nápady oplývajících seriálů. Jen houšť a větší kapky ! Dexter, Homeland, Hunted, Lost, The Wire, The Shield, Bron/Broen etc.etc. Thank you, děkujeme. ()

pan_ponozka

Cože? Tohle, že jsem žral? Nee, to byl jiný Ponožka.. No dobře, první dvě série byly fajn, další míň, další..(..) no a ta zatím poslední, sedmá, je ÚPLNÝ ŽVÁST! Dextrovi všechno vychází, na nic se mu nepřijde, je vždycky všude včas a nikdy nedělá chyby. Sorry, ale na stopu takovému killerovi by přišel i méně zdatný student kriminalistiky. Chápu, že Dexter je nejsledovanějším seriálem ve Státech, takže Showtime jim ty prachy cpe do krku, ale je čas skončit. Opona už dávno spadla.. Beze strachu z toho, že si pro mě Dex přijde, ubírám hvězd. ()

Phlame

Surprise motherfucker!!! --- Ufff... sedmá série je u konce a mně nezbývá (ba jsem svým svědomím nucen) než sem vrazit nějaké to ohodnocení. Seriál se nedá hodnotit jako celek, zvláště pak ne seriál tohoto formátu. První série mně ze začátku nenadchla, pomalé tempo s pozvolna se vyvíjejícím příběhem není zrovna podle mého gusta, a tak jsem po prvním díle seriál přestal sledovat na několik dlouhých měsíců. Ach, jaká pošetilost. Když jsem se k němu vrátil, byl jsem až překvapen jak chytlavý dokáže Dexter být. Smrtelně chytlavý. Dexter na své oběti nikdy nespěchá, nejprve si o nich zjišťuje informace, což je náplní statě většiny dílů série a na konci zasadí smrtící ránu. Přesně takhle se odvíjí i samotný příběh prvních sérií - začátek postupuje zvolna, pak graduje až na konci série udeří celou svou silou a divák se nemůže dočkat následující série. První série je jen rozjezd, jen návnada a už tehdy to byl pro mně jeden z nejlepších seriálů. 90%. Druhá série a rovněž má druhá nejoblíbenější, naopak už od začátku nabízí parádní příběh - lovec je loven, dokáže uniknout? Už ten koncept téhle série je skvělý, nemluvě o jednom z nejlepších závěrů všech sérií Dextera.100%. Třetí série je oproti dvěma předchozím poněkud slabší, Dexterův protivník je nezajímavý, hlavní příběhová linie se nevyvíjí a celkově je docela nudná.75%. Čtvrtá série pokračuje kde druhá skončila, příběh opět rapidně graduje (potomek), Trinity je vynikající protivník, což dokazuje v závěru série. Má třetí nej série. 95%. Pátá série mně osobně moc nebavila, konkrétně mně nebavila Lumen. Strašně špatná postava a tahle série nemá žádnou "arch nemesis" jak tomu u Dextera bývá. 70%. Šestá série má zase skvělý nápad, Doom's day killer(s) je/jsou zábavný/ní, vraždy zase nabírají na originalitě (kterou doteď ztrácely) a tato série má patrně nejlepší závěr celého seriálu, ne-li nejlepší závěr seriálů vůbec. 90%. Sedmá série moje numero uno. Naprosto výborný počin po všech stránkách, nejvíce drastický vývoj příběhu (ach Debro..), Hannah (sexy Yvonne Strahovski), Isaac (ten chlap musí mít vlastní seriál, škoda že tady nebyl dostatečně využit), rychlé tempo, žádný díl nebyl slabší (u některých sérií byly některé "mezidíly" bez vyvíjejícího se příběhu, jen na zaplnění vysílacího času)... Všechny série jsou bezva, ale tohle je jejich vrchol, nemohl jsem dospat do dalšího dílu. 100%. // Celkově:100%. Unikátní a božský seriál, enough said.// Oblíbené postavy: Dexter, Debra, Hannah, Trinity, Isaac, Brian Moser, Doax a jeho "Surprise motherfucker". Nej série: 7. ()

Desmi

Já tedy nijak nebyl nadšen tím, že mám fandit sériovému vrahovi. Je to sice zcela originální a bezesporu odlišné od ostatních seriálů, ale jak říkám, nadšeně fandit vrahovi.. Ne, děkuji. ()

Czexx

Už tomu bude pár hodných chvil, které jsme před obrazovkami strávili s Dexterem a jeho temným pasažérem, a nevím jak vy, ale já s tím tedy nemíním přestat - alespoň ne do té doby, dokud s tím nepřestanou jeho tvůrci. ()

Klarkys

Jako nápad super, ale radši bych to viděla jako nějakou minisérii, než seriál. Po pár dílech Dexter nudí a navíc je hrozně asexuální.... ()

Glob

Když , jsem to viděl po prvé říkal jsem si, co to je? Originální nápad. Výborně udělaný. Sprostý, ale to k tomu patří. Bere mne nápad jak s ním mluví mrtvoly jako otec,bratr či kolega.Zábavný sledovat jak se mu daří utajit tak neuvěřitelní tajemství v policejním oddělení. Bez pochyb 5 hvězdiček ()

Marchellonzo

Po pěti sezónách jsem konečně našel odvahu okomentovat tento jedinečný seriál, který si mě teprve před dvěma měsíci získal a doufám, že s dalšími sériemi ani nepustí. Dexter je nejen strašně zabávná a napínavá ale hlavně poučná a moralizující záležitost, ukazující lidi ve všech podobách a odstínech. Dexterova postava samotná stojí na čáře rozdělující zlo a dobro. A to se mi líbí. Hodnocení jednotlivých sérií: 1. série 90%, 2. série 95%, 3. série 80%, 4. série 85%, 5. série 90%, 6. série 80%, 7. série 85%, 8. série 90%, New Blood 83% ()

skodisn

Kdo jiný by měl být dokonalým sériovým vrahem než analytik krve pro policii. Dokonale propracované vraždy s bravurností přenesená na plátno. A to v každé sérii. Po shlédnutí dílu hned toužíte vidět další a další. Série je u konce a vy máte hlad po další. Příběh vás postupně vtáhne do života Dextera Morgana tak moc, že budete vědět, kdo má rád jaké koblihy. Tento seriál si drží svou prestiž s každou novou sérií a to je obrovské plus. ()

patres86

Najlepší seriál aký som kedy videl a žiaľ ôsmou sériou končí. Hoci mi je jasné, že donekonečna to hrať nemôžu, som z toho tak troška smutný :(...všetky série mali niečo do seba a ani táto ôsma sa nezačína zle, zostáva mi len dúfať, že to ukončia majstrovsky, vlastne nič iné si ani nepripúšťam...Dlho budem hľadať/čakať na niečo tak kvalitné, akým seriál Dexter je/bol. ()

kramatos

Geniálně úchylnej seriál. Od pěti * ho dělí naprosto vymatlaná postava Deb (sestřička multimasořezníka), která by dávno měla být zamčená na psychiatrii a žmoulat si palec u nohy. ()

Delfador

Kdyby žil v 19. století, byl by Dexter perfektní lovec odměn. Každá série si drží napětí které se stupňuje a stupňuje, že si člověk říká; jak to tak může pokračovat? Jednou musí kvalita klesnout ne? Jsem u 7. série a zatím se to nestalo. ()

Pajdulakai

Shlédnuto 7 kompletních sérií, rozkoukána osmá. Vynikající věc, silně návyková s perfektně napsanými postavami. Zdá se mi ale, že své nejlepší chvíle má již seriál za sebou a vnímám u sebe, že už se na nové díly netěším tolik jako dříve. Už to nemá tolik temných momentů a také humoru značně ubylo, žánrově převažuje rodinné drama :) Uvidíme, jaké finále si pro nás tvůrci připravili a už asi bylo načase, aby přišlo. ()

Simba72

Dexter je veľmi pútavý a zaujímavý seriál s nevšedným hlavným hrdinom, ktorý je pomerne sympatický na to že vo svojom voľnom čase rád zabíja ľudí. Od začiatku až po koniec série sú časti viac a viac napínavejšie a záver býva niekedy fakt prekvapivý. Prvá a druhá séria boli podľa mňa zatiaľ najlepšie. Aj napriek tretej sérii, ktorá sa mi zdala trošku slabšia ako ostatné ma to zatiaľ veľmi baví a páči sa mi ako to je celé tak humorne podané. Už sa neviem dočkať keď si pozriem ďalšiu časť a som hrozne zvedavá ako to celé dopadne........... takže po pozretí finálnej série môžem povedať, že posledná časť ma dosť sklamala. Čakala som trocha iný, lepší koniec a nie toto. Zarastený Dexter sa mi už nezdá tak sympatický ako ten predtým. ()

TomiDoky

„I když jsem celou dobu předstíral opak, ve skutečnosti jsem chtěl být jako ostatní lidé. Cítit to, co cítí oni… A teď, když tomu tak je, si přeju, aby to přestalo.“ ()

lacerta

Nikdy to nebyl můj top seriál, ale prvních několik řad mě celkem bavilo. Líbila se mi ta neotřelá myšlenka, podívat se na příběh z jiný strany. Postupně se řady zhoršovaly a zhoršovaly, až se na to skoro nedalo koukat. Doufala jsem v epickej konec a musím říct, že takhle zpotvořenej konec jsem snad ještě neviděla - ne, nemusel to být happy end, ale tohle je fakt příšernej konec někoho, kdo něco matlal 8 řad a pak nevěděl, jak z toho ven. Do páté řady 5*, do 8. řady 4* , za 8. 2* a za finále odpad. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021