Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

OrtonJaime

Dexter, moje vstupenka do zlaté éry televize. Nebýt tohoto experta přes krev s neobvyklým koníčkem, asi bych nadále sledoval pouze filmy. Podmanivé upoutávky na coolu, s nezamněnitelným soundrackem, vždycky upoutali mou pozornost a kdo by mohl zapomenout na ikonické "rutinní" intro. Hned první plusové body, jsem Dexterovi dal  v momentě, kdy jsem ještě neshlédnul jedinou epizodu. Dokáže totiž zaujmout a seriál se snadno prodává díky zajímavému námětu. Těch osm sezón bych rozdělil  do dvou částí. Lepší část: série číslo 1, 2, 4, 7. Slabší část série 3, 5, 6, 8. S tím, že podle mnohých nejlepší čtvrtá série u mě má velké konkurenty v té první a druhé. Debra byla podle mého  velice sympatická a vůbec jsem s ní neměl problém. Celkově obsazení bylo bezchybné, Trinity určitě nejlepší Dextrova Nemesys  ale zmínil bych i Ice Truck Killera z první sezóny. Ten byl více mysteriozní a atmosféra  příběhu s ním,  byla více osudová.  Zvraty měli spád a byli v nekolika případech skvěle takticky umístěny na konec série. V několika případech, když měl Dex na stole svou oběť, se možná tvůrci dohadovali, kolik toho ukázat, zvládli to ale skvěle,  podařilo se to zamíchat tak, aby to nebyl úplnej krvák a jatka, ale ani zároveň PG 13. Nemůžu se dočkat,co přinese nová minisérie, z žádného návratu jsem dlouho nebyl tak nadšený. ()

Cringy_Tommy

Rychlá recenze: Exceletně napsaná a skvěle vypointovaná krimi podívaná se spoustů plot twistů, kterou jsem zbaštil jak malinu. Hlavní postavy jsou taky skvěle napsané a to hlavně netradiční anti-hrdinský sériový vrah Dexter. 1. a 2. série jsou v topu a 4. série je prostě mimořádný, dokonale napínavý a zrežírovaný seriálový fenomén, který tahá nejděsivější a nejlepší záporák celého seriálu, ze kterého šel mráz po zádech. Po 4. sérii sice scénáristická genialita tohohle seriálu upadá, ale i tak se seriál drží standartu a má své momenty. No a 8. Série se uplně nepovedla, stále dokáže bavit ale nepůsobí to tak moc jako poslední série až teda na finální epizodu, která je taková hořkosladká, uspěchaná a scénáristicky zkrátka nejhorší :(. Celkově je to ale supr seriál... 9/10 ()

Groower

Výborný napínavý seriál s vynikajícím M.C. Hallem. Zrovna koukám na třetí serii a doufám, že bude stejně kvalitní jako předchozí dvě. ()

jukyn

Nejde říci víc než bylo řečeno ostatními přede mnou.Vynikající seriál,který nejenom že nepřestane bavit,ale řekl bych že první tři díly jsou slabší než zbytek.JAK VÁS JEDNOU POHLTÍ,NELZE NAJÍT CESTU VEN:) ()

Manson13

Několik filmových projektů mně dokáže oslovit i když je sleduji podruhé, potřetí, podesáté... a seriál "Dexter" k nim patří. Rád bych upozornil na jeden velký klad a sice, že je seriál po první sérii ukončen. Až tedy na rozervanost hlavního hrdiny, která nenásilně upozorňuje na možnost druhé série (která již samozřejmě existuje). Tento klad zmiňuji proto, že seriál nevyzařuje známky laciné ziskuchtivosti komerčních televizí, abychom se pak "LOSTOVALI" ve čtvrtých a pátých sériích ale snaží se působit nenásilně. Tedy nenásilně k divákovi nikoliv k těm kteří si to zaslouží... ()

BigBrother

Pokud máte slabost pro roztomilé masové vrahy, pro spoustu krve, brutálně zábavný děj a navíc si každou noc dáváte pod polštář Americké psycho, pak je Dexter volba předně pro vás. (Po třetí sérii přidávám hvězdičku na maximum - i když pokládám za nejlepší druhou řadu, kvalita se drží stále vysoko.) ()

hiro14

Famozny serial, Michael C. Hall tu pefekne zahral cloveka bez emocii, Vsetkym priaznivcom dobrych serialov odporucam si to pozriet ()

MartCT

Nejlepší seriál, co dokáže pobavit a taky pořádně napínat. Druhá serie lehce slabší, ale na plný počet to pořád stačí. Update: Třetí série zatím nejhorší a už jsem myslel, že to půjde se seriálem dolů, ale po shlédnutí 4.série, která měla hodně charismatického záporáka se úroveň zvedla zpátky směrem k prvnímu dílu!! Update: 5. série, shlédnuto 10 z 12 dílů a po prvních dvou nudnějších dílech se to rozjelo naplno a je to zase o trošku o něčem jiném i hlavní "záporák" je jako celek správně slizský. ()

da_silva

První dvě série jsou tím nejlepším, co může seriálové pole nabídnout. Třetí série o hodně slabší, ale pořád ve srovnání s ostatními seriály jde o nadprůměr. ()

padress

Je to už dávno, čo som videl niečo tak pošahané ako je toto...podobá sa to dosť tým kriminálnym seriálom ako kriminálka Las Vegas a iné...je to ale trosku, ale iba o trosku krvavejšie a aj by som povedal reálnejšie, navyše vtipné, určite originálne a aj keď má jedna časť okolo hodinky, diváka to neonudí(čudné slovo:P ). Najviac sa mi aj tak páči to intro seriálu,...je to prosto umenie z ovocia a bravčového urobiť sado-maso-XXL-grcacie intro. Ešte čo je natom zábavné, že ten Deter mi strašne pripomína Dare-Devila,...mno neviem prečo...len on nespadol do sudu s toxinom, iba mu vypadlo pár koliečok. Týmto aj ďakujem za pirátske (áno sťahujem, nekupujem) linky na časti...od mojho najlepšieho kamaráta Emanuela;) ()

Apeirox

Nemyslím, že by někdo jako on byl prospěšný pro společnost, netroufnu si soudit, jestli je spíše dobrý nebo zlý, i když z některých jeho činů se ježí srst, nejsem příznivcem trestu smrti, přesto je Dexter jeden z nejsympatičtějších filmových (seriálových) hrdinů, s jakým jsem se setkal. Proč, ksakru? ()

Infalín

Jaderná energie může být extrémně nebezpečná, ale když ji zkrotí reaktor atomové elektrárny, dokáže člověku dobře posloužit. Zlo v Dexterovi zkrotil jeho nevlastní otec a osedlal ve jménu spravedlnosti. Držím palce sériovému vrahovi, který splácí dluhy spravedlnosti. Výtečný seriál. ()

fferdas

90% - Originální seriál s netradičním hlavním hrdinou. Dexter mě po cca 3 prvních dílech komplet pohltil. Jediné co mě úplně nenadchlo, bylo ukončení druhé řady. ()

Dexter666

Sú len dve pravidlá: 1. Dextera nikdy nechytia. 2. Dexter nikdy neublíži nevinnému. Uvažovali ste niekedy nad sebou, že je zvrátené považovať Dextera za sympaťáka a fandiť mu? ()

crow-x

Rozhodně jeden z nejoriginálnější seriálů, co jsem měl možnost shlédnout. Podle popisků jsem nevěděl co čekat, ale seriál jsem si zamiloval po pár minutách. Seriál je opravdu neotřelý. Příběh je chytlavý, vtipný a Dexter je vlastně takový temný hrdina, takže proč mu nefandit. První řada mě opravdu i svým závěrem nadchla a narychlo jsem sháněl druhou řadu, den před tím, než jsem odjížděl na služební cestu. Onu druhou řadu jsem shlédnul skoro v kuse během jednoho a půl dne. U ní mě trochu mrzí rychlé vyvrcholení tolika komplikovaných "uzlů" seriálu (ale kdyby to bylo to samé jako v předchozí řadě asi by mě to musím uznat nudilo). Nicméně moc se těším na 3-tí řadu která je jak jsem slyšel neméně dobrá. PS: Vynikající soundtrack k první řadě doporučuji. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021