Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

made1

Tedy. Všemi obdivovanou trojku podzemních počítačových "magorů" jsem viděla až po Black Books. Prostě jsem si nemohla nechat uniknout trojku, o které všichni psali. Moc mě nezajímá svět počítačů, ale o něm to není ani zdaleka. Musím říct, že po první sérii jsem byla trochu zklamaná, dobré vtípky, ale žádná srdcovka jako BB. První díl druhé série mě ale nadchnul a druhý taky. Proto dávám čtyři hvězdy, ale stále trvám na tom, že BB je m i mnohem bližší než TIC. ()

Šakalík

Hodnocení po čtyřech sériích: Absolutně nerozumím tomu neustálému dohadování, co je lepší, jestli IT Crowd nebo Big Bang Theory, protože oba seriály jsou úplně jiné (a oba výborné). IT Crowd je přece jen méně „masový“, protože ten britský humor asi není úplně pro každého stravitelný a taky předpokládá, že diváci jsou více „geek“, protože vtipné nárážky předpokládají alespoň elementární znalost z oblasti IT a sci-fi (Big Bang byl v tomto směru nucen pod vlivem obrovského úspěchu od třetí série polevit a nyní mnohé věci explicitně divákovi vysvětluje, což z počátku nedělal). Absolutním vrcholem britského skvostu jménem The IT Crowd je čtvrtý díl třetí série s názvem „THE SPEECH“ (Proslov), ve kterém Roy s Mossem ukážou Jen, co to je internet. :-) Osobně tento díl POVAŽUJU ZA NEJLEPŠÍCH TŘIADVACET MINUT V HISTORII SITCOMU. ()

ondra.kymla

Tenhle seriál miluju. Musíte si ho pustit v originále, protože jinak to nemá smysl a unikne vám, jak je to skvělej inteligentní humor od této trojky. ()

Sdoom

Další britský sitcom, který mi prostě nesedí. První 2 díly jsou fajn, scéna s Denholmem a Jen při testu stresu je naprosto geniální, jinak ovšem průměr a zasmání tak jednou za díl. Myslím, že první série mi bude asi stačit. Edit 15.10.2013: Tak nakonec nějak vyšel čas a zkouknul jsem všechny tři zbylé série a nelituju! Člověk si na tuhle divnou partičku docela zvykne a některé joky sou fakt povedené. Poslední série bohužel opět o něco slabší, nicméně 3 hvězdičky dávám naprosto s čistým svědomím. (SD, orig.) ()

skinny

Chtěla jsem dát původně 4* ale po shlédnutí 1. dílu 2. série, kdy jsem málem spadla ze židle, nemůžu dát jinak než plnej počet :-D Tady není nic svaté :-D ()

Kracken

Postavy v britských sitcomech většinou nejsou normální a tenhle rozhodně není vyjímka :) Po Black Books další skvělí sitcom, ikdyž Black Books mám přece jen o něco radši. 30.7.2010 - Po prvních čtyřech dílech čtvrté série, jsem trochu zklamaný. Jakoby už tvůrci neměli z čeho ždímat fóry :( ()

NICOX

Stalo se mi něco dost podobnýho jako u Red Dwarf. Úplně ze začátku mě to nějak moc nebralo, ale teď to fakt žeru. Nejradši mám Mosse, on je prostě.. magor!! Ale RD mám stejně trochu radši, takže slabších 5*. 90 % /// Bože, hlavně se na to nikdo nedívejte s českym dabingem. Minimálně půlku vtipů to uplně pohřbívá :( ()

joora1

Vynikající britský seriál-sitcom, skvělý humor, ikdyž občas až moc "crazy" ,ale třeba boss Denhom nebo ulítlý gotik Richmond a některé hlášky stojí opravdu za to (např. díl s německým kanibalem nebo návštěva gay představení v divadle, či příjezd "tety Irmy" alias Jen:Dala jsem se ke komunistům vs.Moss:některé jejich názory nejsou špatné)...kdo viděl pochopí :-))Bohužel velmi málo dílů. ()

Roby

Další skvělý anglický sitcom plný anglického humoru. Jen jeden nedostatek ale výrazný je ten že je velmi málo dílů z tak kvalitního materiálu mohli vytěžit víc dílů, ale možná někdy něco přibude. No uvidíme. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake