Králi ro(c)ku

• Česko Králové ro(c)ku (viac)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiálny text distribútora)

MFZB

Najlepší film svojho druhu, aspoň pre mňa teda, videl som ho už asi 6-krát a stále v ňom objavím niečo nové, niečo dobré a hlavne zaujímavé, veď prečo by som ho pozeral, keby nebol zaujímavý...Všetky tie pesničky čo sú tam, tak sú perfektné a najlepšia je samozrejme tá posledná so Satanom...film je vtipný riadne až moc a aj napriek tomu že som všetky tie dobré scénky videl už 1 000 500-krát, tak vždy sa na nich úprimne pobavím. Takto by mal vyzerať poriadny film, či už ide o hudobný, alebo ktorúkoľvek inú komédiu, tak na tento spôsob si predstavujem vážne dobre spravený film, môžu si režiséri brať príklad a dúfam, že sa natočí niečo podobné v tomto duchu...100% ()

Hucocaky

Rozmýšľal som nad troma no nakoniec som dal štyri, už len kôli super hudbe a ešte lepším textom. Niektoré scény sa mi zdali až moc trápne a niektoré fasa cool. Úvod sa mi veľmi páčil, hudobný battle medzi otcom a synom veľmi podarené. Jack Black to opäť zabil. ps. škola roku taktiež fasa ()

Bornd

Za děj *** za vtipnost *** a za hudbu *****. Tenacious D je jedna z mých oblíbených skupin a tenhle film se celkem i vydařil. Ale taky tu bylo dost nevtipných a trapných momentů a to zejména ty vulgární. Nejlepší scény byli ty hudební a to hnedka první a souboj se satanem. ()

Vala

Začátek začal našlapaně,jako Škola Rocku a já si říkala,že jsem právě narazila na další skvělý film,ale pak to přišlo:zhruba ve třičtvrtině filmu to začalo být strašně praštěné až stupidní a to sundalo z mého hodnocení 2 hvězdičky...Jacka Blacka miluju je skvělej,ale to co se děje ke konci filmu je prostě béčkovost jak blázen...(narážím na scénu a způsob,jakým Jack vypínal lasery).Ale za ten pekelně nářezovej soundtrack dávám 2 hvězdy nahoru :)) Takže 5* :D Když to shrnu,celkově se mi film líbil moc a viděla jsem ho několikrát a mám takový dojem,že mě hned tak neomrzí a jsem schopná odpustit všechno i ty slabší místa :D ()

Mefistoss

Katastrofa: Nevkusné vtipy, všude něco sprostého, trapného, klišovitého, nechutného… katastrofa. Dio, Grohl, Meat Loaf, … ti se postarali o hudební vložky poutající naší pozornost a nálada touhy po hudbě, kombinovaná s tím jaksi všudypřítomným neúspěchem je trefné vystihnutí dychtivosti tragédů po rocku (- mé ztotožnění :-D ). Hlavní postavy (Jack Black a Kyle Gass) jsou krásné ikony lenochů snících o dobách obřích koncertů pomalovaných band dunících a řinčících v oblacích explodující pyrotechniky. Jen ten svět okolo nějak nespolupracuje. A tak ikonické trsátko, které jim k tomu pomůže prostě musí být jejich! Velmi slabé momenty filmu střídají světlejší části jako je třeba úlet v podobě divoké jízdy s yettim, nebo hudební vsuvky výše zmíněných Ikon (Meat Loaf jako věřící taťka, Dio jako guru cesty za rockem a Grohl jako Satan bojující za obnovu své síly). Ty situaci zachraňují společně s nadsázkou, kterou ale každý nepochopí, nebo nepřijme a tak pro něj film bude totální brak. Ale zkuste si někde vystoupit s kytarou, prožít nějaký ten hudební neúspěch a hned se budete na film koukat jiným okem :-). Tedy pokud nepovažujete hudbu jen za podkladový randál pro cestu autem…. ()

Zirael

hm... přišlo mi to jako taková teenagerská komedie. Je tam pár super scén, jako je třeba rockový duel s ďáblem, přepadení tím pajdavým houmlesem, "moderní Beethoven" a rolička Bena Stillera, ale pak taky pár trapných a nevkusných, jako třeba vypínání laseru ptákem. Takže celkem průměr. ()

FlegyCZ

Na první pohled hodně stupidní film jehož scénář nejspíš vymyslel někdo kdo má přístup ke kvalitním drogám, ale... ono to nějak funguje. Nakonec, ne každý film v sobě musí nést hluboké poselství, tady jde jen o jednoduché heslo ,,It's time for fucking rock!" Je to uřvané, je to nesmyslné a pár vtipů je vysloveně ubohých, ale koho to zajímá? Kluci do toho řežou pořádně od srdce a i když texty vysloveně neohromí, coby mírně praštěná pocta rockovým klasikám je to perfektní. Takže slušných 75% si podle mě Tenacious D zaslouží. ()

Jayk19

Pro človíčka který rocku nefandí film má tuctovou hodnotu,zápletka je tu trošku jednoduchá.Pokud ale jste rockově založený člověk tak hudební stránka naprosto geniální.Od výprasku v dětství po Belzebuba super texty a hudba.Pobavil mě vzhled z prvu vlasatého Gasse,Diablovo sólo a vůbec vtípky mi sedí víc než v kdejaké Sandlerovce.Tenacious D je pro mě za pět. ()

MiniRecenze

Tak dáme si to teď ze staršího soudku.Dostal jsem tento film na tip ... Spíše se jedná o muzikál,než o filmový počin,ale i tak.Mě se líbi nejvíce začátek a konec.Začátek ve Vás vyvolá falešnou iluzi,že se bude jednat o dobrou podívanou.U konce už víte,že tato capina již brzo skončí a vy jste tak odkázání na konečné finále.Zbytek je opravdu hoodně slabý.Scénář je napsaný jak pro dementy a i přes slabou dějovou linku ,se nedozvíte "konce-kraje".Jedná se spíše o muzikál a i v tom Vás zklamu,kladný přístup i v tomto směru patří písním.Když by mě někdo předtím řekl,že si mám pustít prvních 10 minut a 10 závěrečných,tak mi o mnoho zkrátí trápeni.Zbytek je jednoduše: PASKVIL!!! ()

Hilly

Důkaz toho, jak se dva rockově nadaní buřtíci mohou stát oblíbenou dvojkou diváka. Snad v současném přeumělovaném hudebním světě dokázal někoho přesvědčit o tom, co je pravá muzika a jak má vypadat její interpret. Ve snímku se rovněž objevují hudební esa Dave Grohl a Ronnie James Dio. Špičkový muzikál s chytlavými melodiemi, superlativy, magie, parodie a hlavně JB. He does not need a microphone. ()

rytir1

Jak by řekla Janice, Ach můůj Božé.. No to jsem si zas jednou naběhl a dal na hodnocení uživatelů. Prej ulítlá komedie, nářez mezi komediemi, prvních 15 minut skvělých, gejzír humoru. Jako sakra kde? Těch oněch prvních 15 minut tři písničky a vtip nikde. Ve zbytku filmu nemluvě. Jako hudební rocková pohádka o trsátku by to možná ušlo díky muzice, ale jestli mi ještě někdo řekne že tohle je komedie tak koupím nějakou kytaru a umlátím ho s ní k smrti. Ale co se čílím, měl jsem tušit že jde o film určený pro hranci 15+ kde stačí texty o prdeli hulení a už jsou to boží vtipy. ()

Oeivind

Cesta obyčejných a ne moc pohledných kluků za svým snem, a tím je: být rockové hvězdy. Jejich cesta za slávou jenž je provázena písněmi Jacka Blacka a Kyla Gasse. Pro mě perfektní odpočinkový film po perném dni. ()

Pe!eter

Králové ro(c)ku a jejich 90 min. cesta za trsátkem osudu mi utekla jako voda. Rockové party se povedly na výbornou a u některých scén se budete válet smíchy. ()

EddieIron

Jojo, Satan je v každým z nás! :-) Tuhle blbinu prostě nemůže rocker nemilovat. Jednu hvězdu ubírám za to, že TENACIOUS D hrají výhradně na akustické kytary, což zase úplně rockové není. ()

JeffScylla

U Blacka mi trochu vadí občasný "kalhotový humor" ale jinak nemám výhrady protože at si kdo chce co chce je to Pan muzikant a rozhodně má na muziku cit a ten správnej ajfr. ()

OzzyCobain

Na rovinu, tento film ocení jen znalci rock'n'rollu. Pokud neznáte význam mnoha "inside joků", které ve filmu padnou, tak se musíte spokojit s průměrnou 2000s komedií. Je zde pár vtipů, které jsou velmi nadprůměrné, ale jsou poskládány poměrně daleko od sebe, v moři průměrných a podprůměrných vtipů, a vtipů, čistě pro rockerské publikum. Film navíc hodně staví na Jacku Blackovi, který nemusí být šálek kafe pro každého. Já osobně Jacka i jeho osobitý humor miluji, ale moc dobře chápu, proč by to někomu nemusel sednout. Celkově bych to nedoporučil každému, ale jen tomu, kdo se spokojí s oddechovým nenáročným příběhem o dvou rockových magorech. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf