V reťaziach

• Česko V řetězech (viac)

Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď předkládá režisér Craig Brewer divákům netradiční příběh z amerického jihu. V malém městě ve státě Tennessee se na životní křižovatce potkají dva lidé z absolutně rozdílného prostředí. Ona, Rae, mladá bílá dívka složitě zvládající svoji sexualitu, a on, Lazarus, starý černošský bluesový kytarista, který dokáže najít dobro i v srdci ovládaném ďáblem. Aby však dokázal vyléčit Rae od všech jejích démonů, musí se Lazarus uchýlit až k extrémním metodám. Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď Brewer dokázal i v tomto filmu přirozeně začlenit hudbu amerického jihu do příběhu plného napětí a nečekaných zvratů. (oficiálny text distribútora)

cubajz

oddechový film, který se po pěkně rozjeté první polovině nečekaně zklidní. Christina Ricci je jako nymfomanka úplně k sežrání (nebo k něčemu jinýmu - úplně nejvíc mě dostala scéna jak skočí po chudákovi mladym černochovi:) a Samuel L. Jackson má jako starý bluesman charismatu i životních mouder na rozdávání. Jediný kdo mi nesedl byl J. Timberlake, ovšem po troše přemýšlení musím říct, že do role ňoumy kterého ve filmu hraje by jste těžko hledali někoho ňoumovitějšího:) ()

Wormboy

V celku zaujimavy snimok, ktory stoji za vzhliadnutie predovsetkym vdaka vybornym hercom a gitarovym scenam Jacksona. Inak, priemerny film, ktory mi pripadal byt nedotiahnuty do konca a na zaver zbytocne optimisticky. ()

Martrix

Jsou lidé, kteří potřebují pomoc a pak jsou také lidé, kteří potřebují pomáhat druhým, a skrze ně si tak vyléčí vlastní bolístky. Občas se stane, že se dva takoví sejdou. A když se jako lék používá řetěz a blues, výsledky se dostaví. Ricci i Jackson byli vynikající, blues bylo velmi vkusné a obecně práce se zvukem byla přesná a pomohla vytvořit jižanskou atmosféru. Škoda jen, že se Rae napravila tak rychle a Lazarus pak vlastně neměl moc co na práci. V řetězech je jeden z těch filmů, který je lepší sledovat v klidu a nechat se jím zpomalit, aby jste se naladili na tu správnou notu. Jinak může působit dlouze. ()

dr.fish

Hned jak se ve filmu rozezní první blues, člověka to chytne, a celý film už nepustí. Ta jižanská atmosféra (znám ji jen z filmů) je svůdná, tvrdá a nesmlouvavá. Samuel L Jackson je ten správnej farmář s řádskou "chárou", dost velkou, aby mohl spasit jednu holku na šikmé ploše. Christina Ricci si opět odehrála celý fim ve svém oblíbeném kostýmu- nahá (a opět skvěle). Nejvíc mě na filmu ale bavil ten pohodovej přístup tvůrců, čitelnost a předvídatelnost zápletky, a hlavně ta hudba. Ta se prolíná vším, v podstatě je to jen videoklip k té hudbě, takový picturetrack. Ale parádní. 90% ()

Susinnon

Kvalitný film, ktorý však ničím zvlášť nezaujme. Herecký výkon Ricci bol ako vždy na výbornú, ukázala svoje krásne telo a schopnosť tváriť sa nevinne a diabolsky zároveň. Celý film som sa „modlila“, aby sa to neskončilo tak, ako som očakávala. Aby sa z toho nestala len ďalšia americká moralistická blbosť. Blbosť to nebola, ale moralistický koniec sa mi nevyhol. Teraz však neviem, ako dokážem ďalej zvládať svoj život bez starého černocha hrajúceho blues, ktorý ma na pár dní spúta reťazou... ()

Nivenx

Ze začátku se ihned objevila ujetá Ricci, která perfektně hraje nympfomanku, která bez sexu nevydrží ani hodinu. K tomu ji najde Samuel L. Jackson, který se jí rozhodne převychovat. Nakonec se mu to i podaří. Film není nějakých vyjímečným zázrakem, ale má svůj styl a svůj smysl. Výborné herecké výkony! 60% ()

URBAN

Svázat doma nymfomanku do řetězů a napravit ji , je samoosobě nápad vyžadující jistou odbornou pomoc , ale jak vidno ne na plátné . Samuel L. Jackson není zrovna psychopat a té holce to něják zvlášt nevadí . Kdyby tento nápad byl vyprodukován někým kdo to umí pevně chytit bylo by se na co dívat . Toto bylo jen něco na co se dá dívat a chvilkama se i zasmějete , ale nemyslím si že ta komedie byla něják cílená . ( 7.7.14/MAC ) ()

kocik1

Dychtivě jsem první půlku filmu čekala, jestli si Rae vymění nebo aspoň přepere kalhotky. Potom voalá: dostala šaty:-). Nakonec i ženicha. Zřejmě za odměnu, že se (možná) vyléčila z nymfomanie. Ta se léčí tak, že vás někdo vodí jako barbínu na řetězu, ale jinak je na vás hodnej. Zdravotní pojišťovny šílí! Proč jim to nikdo neřekl? Je to skoro zadarmo, příště už dostanete řetěz na předpis i na chřipku. A moje hodnocení filmu? Je to hezky, velmi dívatelně natočené, ale ten scénář je prostě nebetyčná blbost a pokud nám něco autor chtěl sdělit, tak to velmi dobře maskoval. Jsou psychologické filmy a já je mám ráda. A pak jsou filmy, které by být psychologické chtěly. A to je tenhle případ. ()

Triple H

Skrotenie zlej ženy a hutná dávka blues k tomu. Príjemny príbeh, ktorý je plný melancholickej nálady, ale zároveň pôsobí miernou nedotiahnutosťou. Chcelo by to vychytať určité drobnôstky a predovšetkým prihodiť na stopáži, pretože motivácie postáv a ich následné konanie sú podané v pomerne skratkovitej, uponáhľanej forme. A to sa k pozvoľna plynúcemu príbehu z amerického juhu (výborná atmosféra) veľmi nehodí. Slabšie štyri hviezdičky teda dávam predovšetkým za výborné výkony Christiny Ricci a Samuela L. Jacksona, ktorí svoje postavy zahraly skutočne s bezproblémovým prehľadom. Mierne rušivo pôsobil Justin Timberlake, ale potenciál kupodivu celkom aj má-- chyba bola skôr castingom, lebo do mierne buranského juhu veľmi nezapadal. Bluesové pesničky boli veľmi fajn. ()

Bobik9

Nejdříve jsem netušil, co můžu od tohoto filmu čekat. Dlouho jsem ho odkládal a dával přednost jiným, na které se chci podívat, ale kdžy jsem si ho nakonec pustil, nelitoval jsem. Opravdu zajímavý příběh, na jehož konec jsem napjatě čekal. A především, herecké obsazení a výkony byly naprosto špičkové. ()

Mrkvič

Zezačátku to vypadá jako slušná úchylárna. V první polovině filmu se dá obdivovat hlavně snad jen tělo Christiny Ricci. Potom je to vážnější a vážnější až na konci potěší lehkost s jakou se film uzavře a nemusí si pomáhat žádnou náhodou nebo bizarností. Co já nemohu zkousnout je hudební doprovod. Paradoxně hudební čísla v podání Samuela L. Jacksona jsou velkým kladem filmu. Ale když se děje něco niterního, tak do toho hraje příšerný kvílení nebo naprosto nepatřičná hudba. ()

Cushing

Vcelku povedená a dobře vymyšlená variace na Pygmaliona -- a slušná provokace bushofilských konzerv. Velký černoch s útlou běloškou na řetězu??? No toto!!! Tak tedy -- TOHLE jsem vždycky chtěl vidět :-) Trochu z toho trčí schéma, ale dá se to přehlídnout, horší je scéna rozhovoru hlavních protagonistů, kdy ve střídajícíh se záběrech má Christina triko jednou stažený z obou ramen na prsa, pak zas navlíklý na jednom rameni -- inu holky uměj s tričkama dělat věci. ()

Tomasso001

Zajímavým způsobem podaný neotřelý nápad. Cool S.L Jackson a věčně při chuti Christina Ricci rozehrávají skoro dvou hodinovou partii, který mě nadchla svým originálním přístupem. Konec bych sice pozměnil, ale jinak je tento film móóc zajímavě servírován a je provázen bluesovými songy, v nichž mě Jackson jako hlavní aktér dostal:-) ()

_DAVE_

Mladicka Christina Ricci, a starnouci "deda" Samuel L. Jackson co by protagoniste milostneho dramatu? Proc ne? Slo jim to celkem dobre, i kdyz konkretne v jejich pripade slo spise o lasku platonickou. To ale nic nemeni na tom, ze se temer cely film nese v urcitem "erotickem dusnu" ktere vyborne vytvorila prave Christina, byla opravdu paradni. Ve chvili kdy prisly ke slovu ony retezy, tak jsem nemel odvahu odhadovat co bude dal :-) Dale chci zminit dnes jiz standartni nadprumerny vykon Justina Timberblaka, ktery me definitivne presvedcil, ze to neni jen odpadlik z jednoho nejmenovaneho boybandu, co se neco snazi vytriskat ze sve popularity. ()