Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiálny text distribútora)

Chen

Film plný mysticky éterických obrazů, naivně sentimentálních emocí, zajímavých bojových scén a povedených triků. Západního diváka s trošku jinou hranicí citlivosti neoslní, ale zaujme určitě. ()

HappySmile

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané. To, že se příběh odehrává v mezinebi, umožnilo tvůrcům použít spoustu fantaskních prvků, které by jinak působily kýčovitě. Na akční scény byla jedna radost se dívat. A taky to nepostrádalo jistou poetiku. Ale něco mi tam malinko chybělo oproti podobným filmům - asi taková ta přesnost a ladnost, která zde nebyla úplně na té úrovni, kterou bych očekávala. ()

cubajz

romantická fantasy, která doplácí hlavně na citovou labilitu - krásné scenérie a vcelku povedené souboje (finální probíjení se hordama démonů je strašně cool:) by tento film mohli vynést vysoko, avšak když u romance chybí jakékoliv jiskření mezi hlavními hrdiny, je něco špatně... ()

pakobylka

Mám ráda neobvyklé fantasy příběhy - a tenhle je HODNĚ nevšední. Má své "mouchy", především souboje nejsou vždycky úplně dokonalé - trošku mi vadil střih během akce - ale to není důležité: Vizuální stránka úchvatná - a přitom ne kýčovitá, speciální efekty působivé, fantastické schopnosti kladných i záporných postav překvapivé, romantická linie emocionální a hudba podmanivá. Mystický svět mrtvých duší, čekajících v „Mezinebi". Hlavní hrdina se tu ocitne řízením osudu ve chvíli, kdy se dostává na hranici života a smrti. Setkává se znovu se svou láskou, která za dramatických okolností přišla o život a stala se nebeskou bytostí bez vzpomínek - a chrání ji za cenu jakékoli oběti - i proti svým bývalým spolubojovníkům. Pro mě hodně přesvědčivý fantastický příběh o síle lásky, která vzdoruje i smrti. ()

Martrix

Po přečtení obsahu od oficiálního distributora mám pocit, že jsem se díval na trochu jiný film. Tedy aspoň co se obsahu týče. Yi-Gwak sice lovec démonů je, ale do mezinebí se nevydal nikoho hledat. Ocitnul se tam jakýmsi nedopatřením. Takže Noc úplńku bych charakterizoval spíše jako: příběh o muži, který byl na zemi lovec démonů a aniž by zemřel, dostal se do mezinebí. Místa, kde je umožněno duši, aby se očistila před vstupem do nebe. Jenže i v těchto místech panují boje o moc. Bývalý velitel lovců démonů Ban-chu, usiluje o zničení mezinebí. Yi-Gwak zde tedy potká nejen své bývalé přátele z armády lovců démonů, ale i bývalou lásku. Musí se rozhodnout, na kterou stranu v souboji mezi dobrem a zlem, láskou a pomstou, se přidá. Postava Yi-Gwaka je čistá duše, až prosťáček, který se ovšem umí náramně ohánět mečem. Naštěstí je to jediná, takto plochá a jednobarevná postava. Příběh sám o sobě nijak složitý není. Ovšem díky rozdílnosti našich kultur, si jeden nemůže být jistý, kudy se bude děj ubírat a kdo nakonec zůstane živý, mrtvý, nebo duch. Noc úplňku balancuje na hraně mezi pohádkou a fantazy s tím, že triky jsou na velmi slušné úrovni, výprava je nadstandardní a herci...hrají jak nejlíp umí. Já osobně bych byl raději, kdyby ubylo té romantiky. Místy to fňukání příběhu škodilo. Ale jinak dobré a hodnotím 68% PS: Nevíte čím to je, že si asiaté tak libují v tom, postavit hlavní hrdiny proti obrovské přesile a úplně vážně je většinou nechají vyhrát? Snaží se zbytku světa ukázat, že i když jich je jako much, stačí na nás poslat jen partu maníků, kteří budou viset na drátech a všechny nás skopou do kuličky? ()

mortak

Ponor do duše bojovníka těsně před jeho smrtí, hrůza z toho, co způsobil, a jeho snaha dojít spásy. U nás skoro neznámé téma, v Asii zato dost provařené. Tentokrát natočené Korejci jako wuxia fantasy, ale bohužel samotný film je emocionálně chladný, bez života a strašně moc obrazově estetizovaný. A přitom je to tak silné téma. ()

tom88

Očakávania boli vysoké, no výsledok mierne sklamal. Tvorcovia sa snažili od začiatku vletieť vo veľkom štýle, no úvod sa príliš nevydaril. Niektoré scény vyzneli trocha trápne, ako by tvorcovia nevedeli čo chcú alebo nevedeli ako na to. Všimol som si, že emócie príliš nefungovali, zrejme to bude slabšími hereckými výkonmi. Režisér nevytlačil zo štábu maximum. No zopár scén pôsobilo skvelo, akčnejšie scény boli pomerne zvládnuté, triky a efekty tiež lahodili oku, aj keď to nie je zrovna vysokorozpočtový film. Dej bol síce ako tak zrozumitelný, ale miestami kŕčovitý a chaosný. Nie je to žiaden Hrdina alebo Klan lietajúcich dýk, no pozerať sa na to rozhodne dá. Mám rád podobné filmy, no tento je len mierne nadpriemerný. 65% ()

MJMilan

Neuvěřitelně zmatený korejský trhák, který by při určité dávce systematičnosti mohl konkurovat Harrymu Potterovi. Bohužel jsem se v ději příliš neorientoval. Hlavní role obsadily již osvědčené korejské kvality. ()

t_gon

Jungcheon ve mne vyplnil prázdnou díru, která na poli epických fantasy filmů z Asie hodně vyčnívala nad ostatní produkcí. Příběh lovce démonů (skvělý Jung Woo-sung), který se po smrti zaplete ve „středním nebi“ do boje o moc dvou frakcí vyniká jedinečným audiovizuálem. Náramné potěšení pro oko, pohlazení na srdci (ta sterilita není nijak závratná) a jak tombac píše, tak ukojení hladu po podobných kouscích! ()

LordSnape

Fantasy až do morku kostí a přitom je to vlastně jen starý dobrý příběh o ztracené lásce mezi dvěma milenci. Škoda jen občasné nudy u některých zbytečných scén. Chtělo by to trochu zkrátit. Ale ten konec jsem tak trochu i obrečel... ()

Brandon

...zase budu ty kluky (a holky:-) šikomooký obdivovat. Tentokrát je hlavní hrdina postaven na život a na smrt mezi své bratry a milovanou kočku, která si ale na něj nevzpomíná. No není to geniální? Těžká schíza. Navíc krásné souboje odehrávající se na růžových okvětních lístcích ve středním nebi, mrtvá těla měnící se v žhnoucí popel....Paráda. Ano, filmu by se dala vytknout spousta chyb, jenže když si uvědomím, jaké sra.ky mi dnes předhazují Tarantinovci, Lynchovci, Gilliamovci a ostatní rádobyumělci, tak nemůžu hodnotit jinak.... ()

VasaX

Já mám rád asijské fantasy akční wuxia style kousky. Ale tohle bylo trochu utrpení a může za to hlavně scénář a režie. Kluci korejští pravděpodobně vyplýtvali budget na kaskadéry a choreografy, takže scénář dával na poslední chvíli dohromady pracovník uklízecího servisu a režíroval to pro změnu číšník cateringového servisu... Sestříhat to jen na akční scény - super 30 minut parádních akcí (místy je to wire-fu až moc do očí bijící, ale na to se rychle zapomene s dalším záběrem), takhle dostáváme navrch 70 minut z produkce uklízečky a číšníka, které bohužel mají velmi destruktivní účinek, na vše okolo. Dvě pokud to mám dát do poměru, dvě hvězdy jsou ze zásluh akce, zbylé hvězdy jsou za režii a tak dále. Takže výsledek je... oh wait... dvě hvězdy! ;-) ()

KASUGI

Mám slabost pro wu-xia filmy. Tak za půlkou filmu jsem byl rozhodnut dát dobrých 3/5, ale finální vybíjení démonů mi zážitek zvedl na 4/5. ()

ArdathBay

Velmi romantická fantasy pohádka se souboji a výtečnými vizuály. Zhang Yimou to však není. Emocionálně mě to však nedostalo na to to bylo tak nějak trochu chladné... ()

Ripley

Mám rád asijské akční filmy rejži Zhang Yimou...líbí se mi asijské sci-fi,především anime,avšak asijským fantasy nemohu přijít na chuť.Tentokrát to nebylo až tak strašné jako infantilní Kytaro,ale opět jsem měl tendenci film nedokoukat.Myslím že scénáře a zpracování těchto typů filmu jsou pro Evropana těžko stravitelné a pochopitelné.Emociální scény mě moc nebraly.Ne proto že bych toužil jen po akci,ale podepsala se na nich špatná režie.A souboje byly ne vyloženě špatné,leč ve srovnání např. s Tygrem a drakem či Hrdinou byli průměrné.Dá se to dokoukat,ale chce to pořádnou dávku rýže místo popcornu. ()

Cassandra

Každičká jednotlivost v tomto filmu je klišé jako hrom (ztráta paměti, zlý mistr apod.), ale díky pěknému vizuálnímu kabátku se na něj celkem dá dívat. ()

system

Oproti tombacovi muj hlad po podobnych zanrovkach teda ukojen rozhodne nebyl. Trailer sliboval ultimatni nater, realita je ovsem trochu nekde jinde. Reziser do nas husti informace tak minimalne na 5 filmu a postav je tam asi tolik co duchodcu v cekarne u lekare (pritom ani jedna nedostane dostatek prostoru k.....cemukoliv:-)), cele to pak pusobi dost neucesane az chaoticky. Nebyt zaverecne monumentalni rezby sel bych s hodnocenim jeste o stupen dolu. ()

Altmann odpad!

Tohle slo tak dokonale mimo me, ze jsem se az divil. Kdyby tvurci alespon setrili pocitacovymi animacemi, nebo je nemeli tak desne prehnane, tak bych tomu mozna hvezdicku dal. Jednu. Fantasmagorie od zacatku az do konce. ()