Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiálny text distribútora)

Fingon

Vizuálně perfektní, pár silných scén by se taky našlo (no jo, taky zbožňuju masakry jeden proti všem) a navíc je tu perlička v podobě logického ospravedlnění klasického wuxia létání - odehrává se to na onom světě, resp. v Mezinebí a jsou tam vpodstatě jen mrtví, démoni a rytíři smrti, tak co by si nezalítali;-) ()

Chrustyn

Fantasmagorická blbost o lásce plná špatných triků a trapných bojových umění. To bych asi na pravou míru uvedl to co o flmu napsal distributor. Nemám nic proti korejské kinematografii ani proti fantasy snímkům ale už dlouho jsem se u filmu takhle nenudil nebo nevěřícně kroutil hlavou. Nemá cenu bavit se o nějaké logice v příběhu o to většinou v těchto snímcích nejde a kdybych to zkoumal zde tak bych film asi rovnou poslal do odpadu. Ale těšil jsem se na fantasy podívanou se slušnými bojovými scénami. Ale ani to se mi nedostalo. Soubojů je zde pár a navíc nestojí za nic. Jsou špatně natočené a jsou už tak přepísklé, že se nedají brát ani s nadsázkou. A o hercích se asi ani nebudu vyjadřovat. Pro tenhle film jsou i ty 2* moc ale jelikož už jsem viděl spoustu horších filmů tak je zde s odřenýma ušima nechám. ()

klerik

Niektoré akčné scény sú famózne, ale príbeh je dosť jednoduchý a potreboval by značne viac poetickosti, než je tomu tu. Nieže by šlo o zlý film, ale pri exsitencii KLANU LIETAJÚCICH DÝK či KLIATBE ZLATÉHO KVETU, nemá šnacu... ()

ainny

Nádherná výprava, dobře odvedené triky, krásná hudba, poutavý příběh a... nic. Kim Tae-hee nevyhledávám a o svém herectví mě nepřesvědčila ani v tomhle filmu. I když má slzy v očích, i když se snaží, tak mi prostě přijde studená jako psí čumák. Navíc jsem měla pocit, že ani Woo-sung do své role nedal tolik zápalu, jak je u něho zvykem. Ale možná je to jenom tím, že jsem ho teď viděla potřetí za sebou a tady, na rozdíl od Padam Padam, neměl moc co hrát. ()

honajz

Korejský herec Woo-sung Jung je u nás znám např. z filmu Válečník. Tentokrát si vyzkoušel wu-xia žánr, tedy volně řečeno fantasy s bojovými prvky. O wu-xia jsme se nedávno zmiňovali v souvislosti s prvním finským pokusem o tento žánr, dnes poměrně populárním. Korejský způsob vyprávění zastupuje právě Noc úplňku (Restless), kde se statečný bojovník dostane do Mezinebí, jež právě ohrožují zlí démoni. Protože mezi hodnými ochránci je i dívka, jež mu připomíná jeho velkou pozemskou lásku, rozhodne se ji i dobré duše chránit. Netuší však, že zlí démoni a jejich vůdce ho velice dobře znají. Jednoduchý příběh s motivy lásky, boje, myšlenek o směřování svého života dotváří především hudba a pak vynikající výtvarné pojetí všech scén, jež se někdy nevyhne kýčovitosti, ale jindy až překvapí odvážností ve vyjádření. Celkový dojem je tedy nakonec svým způsobem působivý, protože se mix všech prvků vydařil. Na úvod disku je možnost zvolit si české, nebo maďarského menu, načež se spustí protipirát, a po něm trailery na filmy Highlander V, Nomád, Zákony Brooklynu. Ve skutečné bonusové části pak najdeme trailer na tento film - všechny s titulky, a fotogalerii. (Mimochodem, vzkaz pro tvrůce titulků upoutávek - brzy se píše s ypsilon) ()

eraserhead666

Kurňa, to byl ale paranormálně romantický doják ve fantastickém vizuálně přebujelém hávu. Ona miluje jeho, on ji však nechce, protože už dlouho miluje jinou ženu, která je mrtvá a vůbec nic si nepamatuje. Jako po vizuální a estetické stránce velmi poutavé, romantiky na mě bylo trochu moc, i když v těchto filmech mi to nějak nevadí, souboje tak nějak ušly (i když více než souboje to byla přehlídka digitálních triků). Ale jo, taková pohádka pro dospělé. Docela mě zaujala hudba, je to první případ, kdy jsem odhalil nějaký styl skladatele, protože jsem si celou dobu říkal, že to musí být ten samý, co složil geniální hudbu pro Casshern. A teď koukám, a je to on. ()

ScarPoul

Dong -o Jo ako tvorca filmov - musa válečník, klan lietajúcich dýk a hrdina sa v tomto filme chopil aj réžie a vďaka skúsenostiam s filmami na ktorých sa podieľal vzniklo jedno z najúchvatnejších fantasy aké som mal možnosť vidieť. Zasadenie príbehu, do medzisveta, kde duše mŕtvych zostávajú 49 dní v takzvanom očistci aby sa potom mohli zreinkarnovať na niečo iné vytvára prostredie, ktoré už samo o sebe je predzvesťou strhujúcich bitiek a dychberúcich záberov. a to všetko tento film má. Hlavný hrdina sa nevysvetliteľným spôsobom dostane do sveta mŕtvych, kde uvidí svoju dávnu lásku, ktorá si však na neho nepamätá, a momentálne ma problémy s klanom lovcov démonov, ktorý sa snažia ovládnuť medzisvet práve pomocou temných síl. Hlavný hrdina k nim patril a tak sa dostáva na rázcestie či sa má vrátiť k svojmu majstrovi a kamarátom alebo zachrániť svoju lásku. Samozrejme ako náhle uvidíme hlavnú hrdinku a aj jeho starého majstra je nám jasné koho si vyberie. táto zmes róme a júlie s wuxia filmami funguje dokonale, plus je tu povestný čínsky folklór, náboženstvo, mysticizmus, poetizmus a heroizmus, ktorý s tohoto filmu robia priam neskutočný zážitok. neviem ako ostatný ale verte mi že keď pri bitke so stovkou démonov zaznie hudba v sprievode čínského chorálu mal som namále aby som seba udržal pokojného, pretože tá scéna ma jednak uchvátila, dojala a totálne emotívne odzbrojila, po všetkých stránkach dokonalé dielko, ktoré je bohužiaľ veľmi nedocenené. a omnoho lepšie než príliš okatý klan lietajúcich dýk. ()

corpsy

Širokoúhla juhokórejská rozprávočka. Lepšie povedané nudná širokoúhla juhokórejská rozprávočka. V očakávaní veľkolepého ázijského spektáklu sa mi dostalo iba diétnej telenovely s nemotornými akčnými scénami a nezáživným dejom. Smutné. ()

depony

působivý příběh lásky v Mezinebí ... sice hlavní představitel se svým tupým výrazem neustále vypadal, že celkem dost přebral nějakých halucinogenních látek, přesto to mělo "nějakou" pointu a zajímavé záporáky:) ()

Pirkaf

Krásná a stylová fantasy pohádka pro dospělé, v níž jsem poznával celkem překvapivé tváře z jiných korejských filmů. ()

Naslund

Tak malou odezvu na spousty podnětů k emocím jsem snad ještě nezažil. Kolikrát se rozehraje krásná hudba v kouzelném prostředí při vypjatých situacích a nic. Asi jsem se nedokázal vžít do postav, nebo bylo jsem byl příliš násilně tlačen k emocím, než abych tomu propadl. Moc se mi nelíbil ani scénář. Především jsem po většinu času nechápal motivaci hlavně záporných postav, které zacházely až do pouhých škodičů. Do kina bych na to možná přesto zašel, protože po vizuální stránce je to úchvatné a hudba je také vyskoko nad průměrem. Především prvních a posledních 20 minut to byla téměř lotrovská pastva pro oči. ()

Tony.cs

Nádherná vizuální podívaná, výborné akční sekvence, emocemi nabitý příběh doprovázený nádhernou hudbou. Vynikající romantický snímek proložený akcí a fantasy, zde silně nedoceněný, patrně právě pro tu bohatou stránku romance a citů. Woo-sung Jung je vynikající. ()

blackrain

Na lásku je i smrt krátká a vůbec ji nemůže ohrozit. To je hlavní myšlenka fantasy příběhu. Yi Gwakova snoubenka Yon-hwa byla zavražděna rozzuřenými vesničany, kteří si mysleli, že na vesnici přivolala zkázu. On se s ní znovu setkává v Mezinebi, kde mrtvé duše čekají na své znovuzrození. Z Yon-hwy se ale stala nebeská bytost bez vzpomínek na svůj předchozí život. Život, no spíše bytí jim zpříjemňují mrtví lovci démonů. I když jde o romantiku, tak bojové scény nechybí. Závěrečná bitva byla více než slušná. Extriéry jsou krásné. ()

LangiJ

Viděno s odstupem několika let a musím říct, že se mi to líbilo víc než kdysi. Asi jsem si už na asijské rysy v jejich filmech zvykla. Jung Woo-sung se sice po většinu filmu tváří jako přitroublý ňouma, ale jinak fajn příběh, hudba, moc pěkná výprava, povedený triky a souboje. ()

Petfruf

Vizuální orgie. Z filmu mám ale pocit, že ve střižně asi zůstalo víc metriálu, než mělo. Zvláštní film, než se pořádně rozběhne, je téměř polovina za námi a ta zbylá polovina všechno zpětně vynahrazuje... ()

fmash

Hodně létání na lanech, hodně šermování, opravdu hodně buddhismu. Tedy co se mytologie týče; o žádném zenovém rozjímání tu nemůže být řeč. Spousta hezkých obrazů (bohužel jsem to všechno už někde viděl), ale u triků by méně kvalitnějších bylo více než hodně sporných, příběh je pro děti a postavy nejsou extra sympatické. A propos pro děti - je to vlastně prostinká pohádka, ale mám v laboratorních podmínkách odzkoušeno, že pro jinochy i starce je dějová linka příliš roztřepená a nepřehledná, až leckdo ztrácí nit (a tím i zájem). Když o tom tak uvažuji, začínám váhat, jestli se těmi třemi hvězdičkami nepasuji mezi nekritické obdivovatele žánru... ()

maverick10

Klisoidni emocionalne prazdna pohadka na hrbete chlupateho Falca za cestou k nesmrtelne lasce. Potencionalem oplivajici fantasy se utapi v marne snaze donutit divaka naplnit Grand Canyon slzavou rekou. Bohuzel tyto radoby emocionalne nadupane sceny zpusobuji, ze se divak zajima vice o deni na facebooku, nez sledovanim filmu. A je to skoda, protoze film s krasnou barevnou kompozici a radou originalnich obrazovych motivu je velmi prijemny koukatelny. Ovsem ocekavani se mi nenaplnila, no povezte sami 1) Jizni Korea 2) Fantasy o vecne lasce 3) Tae-hee Kim..... Potencial byl vetsi nez uroky zidovskeho lichvare. ()