Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

karlee

Zajímavý film, nesnaží se o drama za každou cenu, děj volně plyne, tím mi přijde uvěřitelnější, takže hodnotím kladně, i přes poněkud přehnanou délku. Taky se s hlavní hrdinkou neshodnu na výkladu knihy Paní Bovaryová, ale to samozřejmě do hodnocení nepromítám. ()

Tamdydam

Jsou to hodně dobré tři. Hlavní představitelé jsou výborní, téma i zpracování docela originální. Ale bohužel na můj vkus je to takové... americké. Krom zajímavého a přesvědčivého ústředního mileneckého páru se to ve filmu hemží jen samými klišovitými postavičkami, kterým nevěřím pomalu ani nos mezi očima. Konec taky nepotěšil, ale s tím jsem ani nepočítal. Čekal jsem antickou tragédii ve stylu Paní Bovaryové. Což by potěšilo ještě méně, ale zase by šlo o působivější a věrohodnější závěr, než nepravděpodobná moralitka a jakoby pozitivní vyústění na konci filmu. Jako malé děti rozhodně stojí za vidění, ale slušel by jim podle mě nějaký evropský remake ()

epoh

Teda jestli Todd Field bude takhle s každým filmem růst, tak za chvíli dosáhne absolutního stropu. Každý, kdo má nějakou zkušenost s dlouhodobým partnerským vztahem, tak musí z toho filmu být na větvi. Každá postava, ať už tu má jakýkoliv prostor, je naprosto uvěřitelná a její jednání pochopitelné (teda až na toho pedofila, toho pochopit nedokážu, ale nesouhlasím s Damielem, že v tom příběhu vlastně nemá co dělat, vždyť on je katalyzátor valné většiny dění!!!). Když nad tím filmem začnete s někým diskutovat, tak se pravděpodobně dostanete do stejného názorového střetu, jako ty ženské nad Paní Bovaryovou: pro někoho bude ten film zvrhlý a postavy zavrženíhodné, ale ostatní si ty postavy zamilují: právě pro jejich schopnost dokopat se k tomu, aby něco změnily na svých životech, které je nečiní šťastnými. A už je podružné, jestli jsou jejich rozhodnutí správná či nikoliv. Z toho, co jsem zatím měl možnost vidět, jsou pro mě Little Children filmem roku (a Patrick Wilson talentem, který má čich na vynikající projekty). ()

stephano

Masakr hlavně na konci, jako to už jsem ani neseděl na sedačce. jenom tak s otevřenejma očima pozoroval co to tam dělaj. Napětí posledni části bych směle přirovnal k tomu co Aronofsky namasakroval v Rquiemu za snem. Ale jednu scénu opravdu nechápu... a to kdy sexualni deviant jede se svím rande na slepo domu autem. Vřele doporučuji, ale pro každého to není. ()

AnnaMae

Filmu v podstatě kromě dost dlouhé stopáže nemám co vytknout, ale prostě na mě nějak nezapůsobil. Zřejmě asi hezky zobrazuje osamělost v manželství, babinec na malém městě, ale to mi bohužel nestačilo. Už jsem viděla filmy, které prostě jen věrohodně zobrazují nějaký obyčejný příběh, ale zaujmou tím, že kromě pouhého zobrazení nabízejí ještě jakýsi pohled navíc, či zobrazují tak věrohodně, že člověka úplně mrazí, ale to zkrátka nebyl tento případ. Chvílemi jsem se nudila a film ve mně po skončení nezanechal kromě nečekaného závěru žádný dojem. ()

RobbieM@N

Jako divák jsem pravděpodobně nepochytil vše co chtěl basník říci, ale to hlavní ano a konec to potvrzuje, vymyká se většině dosud viděného, ta krása, s kterou to režisér a scénarista dokázali vyjádřet byla skvělá, nenásilná, avšak to, že se stěžejní romantická linie dostala právě ke konci trochu do pozadí možná trochu uškodilo, a jak už tady někdo napsal, je tento film velmi nejednoznačným dílem, dilema hvězd...4* nebo 5*? 4* ()

hackstolle

On to v podstatě je bezchybný film, nejprve jsem chtěl dát jen za 4, ale pak jsem si to nějak po úvaze rozmyslel. Je to velmi hezky natočené, zahrané, odvyprávěné a navíc ze života. Takže vlastně nic nebrání tomu, dát *****. Ke všemu mám Jennifer v topten docela vysoko. Ale ještě k tomu filmu. Myslím, že být mezi lidmi více vzájemné komunikace nebo více takovýchto filmů, třeba bychom se měli všichni o chlup lépe. .) ()

jprmusic

Ano, rozumím a chápu, že tenhle film je pro ženy. Mužům totiž připadá jednání postav v podobných záležitostech naprosto nepochopitelné, takže nám chybí možnost se jaksi do příběhu reálně vcítit. Pokud také vím od známých maminek ve věku postavy, kterou hraje J.Connelly, i její sexuální chladnost nevychází z reality. Takže nakonec opravdu nezáleží na tom, jak to dopadne, nevěra totiž nemůže dobře dopadnout nikdy a pro nikoho. ()

Verunka84

Kate Winslet, ktera se rada svleka, ale o to lepe hraje. Jeji Sarah je velmi tajmna, inteligentni, ale nejak nechapu, co na tom Bradovi vidi. Docela mi vadila linie s pedofilem, ale uplne nejvic me dostal zaver, kde jsem tak trochu naivne doufala v happy end. Cim to, ze Kate od Rozumu a citu nehrala v nicem, co by koncilo hepacem.... ()

Astinas

Já veliký fanda Watchmenů jsem se s nostalgií podíval na tenhle snímek, protože hned moje dvě oblíbené postavy byly ztvárněny Patrickem a Jackiem. K tomu ještě přičtená Kate a máte film, který má hloubku, emoce a donutí přemýšlet nad dnešním světem a společností a troufám si říct, že některým se může přehodnotit žebříček onoho přijatelného a co je dobré špatné. Patrick je sympaťák s velkým S a Kate je kočka s velkýma K a jejich paralela je... je prostě pochopitelná, do toho ještě menší odbočky v podobě bývalého policajta a člověkem s psych. problémem a interakcí na předměstí. Myslím, že každý člověk se v něčem najde a v někom shlídne. Popravdě bych čekal, ještě vyšší hodnocení, určitě si to film zaslouží, ať už díky kameře nebo hercům... a nakonec bych dodal, že byl skvělý pohled na fandící Kate a hned jsem pochopil podezřele křenícího Patricka. ()

nula87

Výborné vztahové drama, které nám otvírá nitra svých hrdinů dokořán, a přitom vůbec netlačí na pilu. Postupně se noříme hloub a hloub až ke skvěle pasujícímu závěru. Během poměrně dlouhého filmu jsem měl několikrát pocit, že některé vedlejší linie a postavy by nemusely dostat tolik prostoru, ale nakonec to právě v tom závěru do sebe zapadne. 80% ()

gicous

Zpočátku se mi to zdálo až příliš moc na jeden film. Vztahové drama o nevěře, do kterého se kombinují vedlejší dějové linie obsahující psychické strádání postavy Noaha Emmericha a také životní boj sexualního devianta v podání strhujícího J.E.Haleyho. Nakonec ale všechny dějové linky dospěly do celkem uspokojivého závěru. Od plného hodnocení mě odradila celková emocionální prázdnota, která ve filmu panovala. Vzhledem ke kvalitám herců a samotného režiséra Todda Fielda se muselo jednat o záměr. ()

pekas

Kate byla obrovsky žhavá. Celý film byl pro mě velice zajímavý a zůstal mi v hlavě docela dlouho. Tak už jen za to si zaslouží nejvyšší hodnocení. 82% ()

subic

Tenhle film se tak zvláštně táhne, že jsem dal frčku dolů. Problém je, že jsem to viděl asi před 10i lety a snad jediná paměťová stopa byla, že tu Kate ukazuje ty svoje čudlíky. Kromě toho ústředního milostného trojúhelník je tu ještě jeden úchylný strejda. ()

PlysovyMacko

Scena s uchylom v bazene bola skvela ale bolo mi ho aj dost luto. Vlastne linka s nim ma viac bavila. V zapletke o dvoch nevernikoch mi prislo ze ich spaja len sex. A pacilo sa mi ako to skoncilo. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz