Ja a moja príšera

• Česko Já a moje příšera (viac)

Dobrodružná fantasy vypráví o přátelství osamělého skotského chlapce a příšerky Crusoe, která se vyklubala z nalezeného vejce. Jenže trochu moc rychle roste a Angus ji musí ochránit před nevítanou pozorností okolí. Tak se zrodí legenda…  Dobrodružná fantasy natočená podle oblíbené dětské knížky Dicka King-Smithe vypráví o chlapci ze Skotska, který při osamělých toulkách podél pobřeží najde podivné, tajemné vejce. Vyklube se z něj příšerka, která vypadá jako cosi mezi dinosaurem a hadem, Angus jí dá jméno Crusoe a stanou se z nich blízcí přátelé. Jenže příšera trochu moc rychle roste a chlapec musí najít způsob, jak svého kamaráda ochránit před objevením a zajistit mu bezpečí. A tak se zrodí legenda… Hrají Axel Etel, Emily Watsonová, Ben Chaplin ad. Speciální efekty zajistily týmy, jež se podílely na natáčení trilogie Pán prstenů. (oficiálny text distribútora)

Phillo

Neskutočne okukaná zápletka naťahovaná na neúnosnú dĺžku, v ktorej aj dobrí herci hrajú pod svoju úroveň, lebo scenár im nič viac nedovolí. Film, ktorý viete odhadnúť po 2 minútach a v ktorom sú tí dobrí dobrí a zlí zlí. A všetko iné by už do tej šablóny nezapadalo. 35% ()

Velemír

Tak tahle kamarádská příšera dětské sny neplní. Tone v moři klišé, dezorientovaná ztrátou základní logiky a bičovaná prachsprostě ledabylým žonglováním s charaktery postav i jejich motivacemi (které mění potěšení z klukovsky fantaskního dobrodružství v utrpení, vepsané pak doslova fyzicky do tváří skvělých herců, plácajících se na bezradné scénáristické mělčině, a to fotogenické výpravě, dobovým kostýmům i tklivým notám navzdory). ()

Ben Nevis

Příjemný, pohodový film, který by však pro lepší hodnocení potřeboval špetku originality. Také mi chybělo dotažení vedlejších příběhových linií. Za zmínku stojí hudba a titulková písnička Sinéad O'Connor. ()

PaSup

Dojemná pohádka o ještě dojemnější "Lochnesce"... krásné záběry skotské přírody a jezera, slušne zanimovaná příšerka a vcelku dobrý herecký výkon malého chlapce... druhá světová dodává ději ještě více melancholičnosti... kéž by byl takový příběh opravdu skutečný... Určitě silnější nadprůměr - necelé 4*! ()

BathoryMan

Taký milý rodinný fantasy film u ktorého ma potešilo hlavne to, že sa nevezie po tej istej vlne ako Narnia,Zlatý Kompas a podobné fantasy filmy!Všetko mi to pripadalo realistické ako by sa to skutočne stalo a príšerká bola celkom slušne digitalne spracovaná.Detský herci sympatický a z dospelákov ma potešil hlavne Ben Chaplin,ktorý si tu zahral dobráka s velkým srdcom.Taktiež nádherné lokácie Nového Zélandu,kde sa film natáčal alebo Škotskej prírody mi chvílami vyrážali dych a to všetko uveritelne zobrazené na pozadí 2.svetovej vojny,ktorej nezmyselnost je tak trochu prenesená aj do tohto filmu. ()

Mary19

Velmi příjemná rodinná podívaná, s krásnou atmosférou, slušnými herci a parádní hudbou Jamese Newtona Howarda. Skotská příroda tomu navíc dodává potřebný šmrnc... 75% ()

Endlessly

Au. Tá forma s rozprávačom a dvomi americkými študentmi ako zanietenými poslucháčmi pravdivého príbehu zabolela. Rovnako ako výzor príšery.Ale to by bolo najmenej, nevýrazné herecké výkony (prekvapila najma Emily Watson, od nej to človek predsa len nečaká, čo ale narobí s takým scenárom) a absencia humoru či aspoň dojatia ,jednoducho aspoň náznaku po niečom inteligentnom a zaujímavom je už horšia vec. Ale uznávam, že deťom sa to páčiť može.Šla by som aj nižšie, lebo som sklamaná, ale mnou zbožňovaný prízvuk a nádherné zábery na tamojšiu dychberúcu krásu prírody nepustia. ()

Axident

Kupodivu velice příjemný a velmi dobře koukatelný film pro celou rodinu o jednom vejci a potvůrce, co se z něj vylíhne a vyroste v pořádně urostlou lochnesskou potvoru, resp. vodního koně. Navzdory nijak zvlášť originálnímu námětu a očekávatelnému ději, je příběh zpracován působivě a značně posmutněle... ()

Olík

Vezměte „Zachraňte Willyho!“, vsaďte ho do Skostka, vyměňte lochnesku za kosatku, posuňte děj o několik desetiletí dozadu a máte výsledek: „Já a moje příšera“. Příběh o přátelství malého chlapce a „mořského koně“ Crusoa zasazený do období druhé světové války, jenž nemůže nikoho, kdo někdy vyděl alespoň trochu podobné schéma překvapit ani jednou svou minutou. ()

Akana

Skotská krajina, Emily Watson a nepředimenzovaný sentiment dělají z tohoto filmu docela příjemnou rodinnou podívanou. Možná se dalo víc zapracovat na charakterech a pnutí mezi nimi (Emily mezi chvástavým kancelářským válečníkem a podezřelým chlápkem, který je ale skutečným hrdinou). Taky to dost připomíná Zachraňte Willyho, ale díky civilnosti s jakou jsou pojaty ty slzopudné scény bych téhle pohádce dal i přednost. 70% ()

Anduril

Táto rozprávka - legenda bola pre mňa veľkým prekvapením, dosť som sa na nej pobavil. Páčili sa mi herecké výkony (zasiahnutých ľudí 2. svetovou vojnou), páčili sa mi efekty (Crusoe bol skrátka perfektný), páčili sa mi rozobraté vzťahy (veterán x chlapec, brat x sestra, vojak x chlapec), páčili sa mi aj vtipné scény (morský drak vo WC...) a aj hudba mala dačo do seba. Dej bol dosť predvídateľný, ale aj takéto filmy vedia pekne povzbudiť. Tento svet, podľa mňa, potrebuje vidieť aj pekný jasný happy end a jasného nepriateľa (vojnu). Ako rodinný film je to super príbeh. Všetkým ho odporúčam. ()

chaotic

Pěkná pohádka o příšerce, jež skvěle vyplní nedělní odpoledne :) Animace kvalitně řemeslně provedeny, scénáři by se hodila revize, ale ani takhle to není špatné, i když ono pouštění Crusoa na moře mi notně připomnělo Williho. ()

Miki68

Jak napsala Galadriel - velmi příjemný film k žehlení. I já jsem tuto činnost prováděl při sledování filmu a musím přiznat, že nejednou jsem se tak zakoukal, až se mi vypařila voda ze žehličky. Zručně natočený rodinný film, který má samozřejmě své mouchy (nedotažený scénář, některé postavy jsou příliš "barvotiskové" a ploché...), ale celkově slušný snímek, který neurazí a desetileté děti z něj mohou být i nadšeny. ()

parabellum

Já a moje příšera je příjemný oddechový filmek pro menší publikum a u kterého spřehledem vydrží i odrostlejší diváci. Jistě film má pár hluchých míst a herecké obsazení také není 100% ale děj mi krásně ubíhal a digitální příšerka byla taky povedená. Za mě 68%!!! ()