Výstavní párkař a lepič plakátů

• Rakúsko-Uhorsko Pražský párkař a lepič plakátů (viac)

Lepič plakátů lepí na stěnu hospody U Nesmysla plakát na Český kinematograf. Když chce od párkaře koupit párek, vyleje lepidlo párkařovi do nádoby. Strhne se mela, do rvačky se zapojují náhodní kolemjdoucí. (oficiálny text distribútora)

Pierre

Hodnotím především historický význam pro českou kinematografii. Z obsahového ani uměleckého hlediska se to moc hodnotit nedá, není tam ani moc poznat o co jde. Druhá verze je, ale o něco lepší než první. ()

contrastic

Začátky jsou vždycky těžké, takže nemá smysl tento počin hodnotit podle dnešního pohledu. Průkopník českého filmu Jan Kříženecký si zaslouží maximální hodnocení! ()

L_O_U_S

Jak tohle hodnotit... Pro český film určitě krok kupředu. Někteří filmaři ale i po těch více než sto letech točí pořád jako tenhle Kříženecký, že, pane Troško... :-) (896.) ()

hans500

Na rozdíl od filmů Louis Aimé Augustin Le Prince má o 10 let novější (první český) film "Výstavní párkař a lepič plakátů" i děj. ()

lennyd

Historický přínos snímku je nepopiratelný (přece jen první je první), nicméně vlastní námět a děj jen předurčuje schopnost českého národa porvat se kdykoliv a za cokoliv (jak např. dokazuje i o desítky let pozdější jedna z "nejúspěšnějších" českých komedií - Slunce, seno a pár facek). Nicméně na všem se dá najít něco pozitivního, a zde je to například báječná délka, která jej bez újmy na zdraví (divákově, nikoliv herců) umožňuje shlédnout několikrát po sobě. Kdyby si tak z toho vzali příklad i někteří tvůrci současného (a nejen českého) filmu ... ()

gjjm

Lepič plakátů vylepší plakát, před něj si stoupne párkař a nakonec se všichni porvou. Úroveň české kinematografie holt byla od počátku velmi vysoká. ()

Spock

Je důležité podpořit začátek kinematografie. Možná i skrytou propagaci filmu. Facka sem facka tam, hlavně když se bude "film" líbit. ()

Autogram

Začiatky kinematografie museli byť nejaké a tu je veľmi ťažko hodnotiť. Slunce, seno a pár facek trochu inak a v zrýchlenej verzii. ()

wovsi

Já nevím,je to sranda, ale je to tři roky po Pokropeném kropičovi batrů Lumiérů, a vůbec mi nepřipadá, že by je to nějak přesáhlo... ()

cachina

Kříženecký je průkopníkem kinematografie u nás a prvním českým filmařem. Pořídil si kinematograf bratří Lumierů a začal točit a posléze promítat své vlastní filmy. Točil výjevy ze života, ale také první české hrané snímky, mezi které patří i Výstavní párkař a lepič plakátů. Jeho zásluha se tedy nedá upřít. Ale co se týče filmařské stránky této komedie, to už je horší. Postavy se dívají přímo do kamery, děj (dá-li se to tak nazývat) nemá příliš smysl (proč se do rvačky zapojili i ostatní lidé). U postavy lepiče je jasně vidět, jak se snaží vylít lepidlo na párky, ostatní postavy se viditelně krčí za dveřmi. Režisér použil stejný model i ve filmu Dostaveníčko ve mlýnici. Kříženecký nebyl spokojen s natáčením, takže existuje několik verzí filmu. ()

wosho

Jan Kříženecký se zapsal do našich dějin jako pionýr kinematografie a zakladatel 6 nejstarší kinematografie na světě. To je záslužný čin, bohužel čím, už moc ne.Tento kraťas je absolutně nepodařený. Nápad sice jednoduchý, ale má údernost a dokáže pobavit i dnes. Bohužel zpracování je ubohé se srovnáním s jinou světovou tvorbou té doby. Doporučuji anglické dílko Tommy Atkins in the Park od R. W. Paula. ()