Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Heraldika

Tak DiCaprio znovu dokazuje, že se z něj stal pan herec a nominaci na Oscara si právem zaslouží. Čekala jsem od filmu klasickou akční podívanou s nějakým tím politickým "podtextem", ale dočkala jsem se něčeho lepšího. Kvalitní námět a vydařené zpracování, dělá z nenápadného snímku divácký zážitek. A dost možná donutí i k vážnějšímu zamyšlení. ()

Yeosol

Edward Zwick to opět dokázal. Dechberoucí film ukazuje opravdovou, krutou a nelítostnou stránku těžby diamantů v Sierra Leone a vůbec téma občasnkých válek v Africe. Film je chvílema dost smutný. Herecký výkon Leonarda Dicapria nemá chybu a Djimon Hounsou ukázal, že není jen nějaký obyčejný herec, ale že za svůj nepřehlédnutelný herecký výkon ve vedlejší roli může sklidit ocenění, jako je Nominace na Oskara. Párádní film a všem, co ho ještě neviděli, jednoznačně doporučuju. ()

3 AM Code

Dobrej akcni film s trochou moralizovani, ktere je zpracovanej spise "popularni" formou. Coz ale zase zaruci, ze se dostane pod nos vic lidem, a az budete priste vybirat naky ten smuk pro svoji drahou polovicku, mozna vam prijde jablonecka bizuterie jako lepsi volba nez drahy kameny. ps: Uprime me pobavilo sdeleni na konci filmu ze pri nakupu diamantu mate vyzadovat aby se nejednalo o zbozi z konfliktnich zon - s ohledem na to jak Danny popisuje metodu "prani" diamantu skutecne drsna ironie ()

sedm.1

VELKÝ FILM!!!Obrovská dávka emocí,silný příběh jako už dlouho ne,nenásilně podané důležité poselství a skvělé herecké výkony(Leo,opět jsi dokázal svou velikost!),to vše předurčuje tento snímek řadit velmi vysoko mezi filmové klenoty.Dějově jde sice o mírně předvídatelnou podívanou,nikdy ale autoři nesklouzli k laciné akci,či nějakému drastickému ždímaní divákových citů,ikdyž se jedná o dost citlivé téma.Prakticky od prvních minut se pořád něco děje a nuda tak absolutně nepřichází v úvahu.Velká škoda neproměněných Oscarových nominací,ale alespoň pro mě se Krvavý diamant stal překvapivým megaobjevem!DOPORUČUJI!!! ()

Arius

Tak, ja som s tých hlúpejších ktorý sa nechali chytiť do pasce. Krvavý Diamant považujem po technickej,hereckej a obsahovej stránke za jeden z najlepších filmov aké som kedy videl . Nie že by ma to dojalo a prinútilo chytiť za srdce, to nie na tieto umelé sračočky neletím...no velmi ma zaujal samotný príbeh...osudy postáv, stalo to na pevnom základe a tvorcovia vedeli po ktorej strunke brnknúť aby to zapôsobilo. Silný obsah vygumoval aj netradične dlhú minutáž, veľmi tomu pomohli Leo DiCaprio a Djimon Honsou, podobné veci nevidím príliš často. ()

lskala

Výborný film. Zajímavé téma, kvalitní scénář a nádherná příroda. Nemůžu si pomoc, ale výkon Djimona je neskutečný a s přehledem zastínil hvězdného DiCapria. Za tohle bych dával Oskary. 90% - 5***** ()

Lukoboss

Krutý film o kruté realitě. Tak by se dal v jedné krátké větě shrnout snímek s názvem Krvavý diamant. Sice je k tomu naroubovaných několik scén, které bychom mohli označit za amerikanismy, ale pořád je hodnota filmu hodně vysoko. DiCaprio jen potvrzuje, že z mladého herce se stává pořádný herec a že si vybírá čím dál lepší role. Happyend byl naštěstí jen poloviční, což je vlastně taky plus, protože se to nestává zrovna moc často. Hodně povedené dílo. ()

ranp

Hodně drsný film. Nic proti Africe, krásná krajina, pokud v zemi zrovna není (občanská) válka, tak se tam dá žít asi i téměř bez stresu. No ale Evropa je Evropa :-) ()

FIBO

Famózní. Djimon Hounsou opět dokazuje, že je to Pan herec. Brutální, nemilosrdná ale přesto velmi poutavá podívaná. Závěr filmu je neskutečný. Krví nasáklé písky, malebná panenská krajina, to je jenom zlomek toho všeho. Za tento počin si Djimon Oscara rozhodně zasloužil. A to celé podbarvené hudbou Jamese Newtona Howarda, jehož hudební motivy Vás prostě podmaní. ()

mohamedsfinger

Celkem zajímavý film o konfliktech v Africe, jenž je určen široké veřejnosti. Slušná řemeslná práce se projeví hlavně tím, že vyváží trochu slabší dialogy a myšlenku (u zmiňovaného Hotelu Rwanda je tomu právě naopak). Avšak herecky si oba snímky v ničem nezadají, protože i zde jsou oba hlavní hrdinové uvěřitelní a každý jiným způsobem výborně zahraní. Konec filmu se ze začátku jevil jako silná stránka, ale pak sklouzl až příliš ke zbytečnému vykecávání o nepodstatných věcech a o své kouzlo přišel. ()

Maynard.

Po druhém skouknutí dávám maximální hodnocení. Film mě prostě dokázal absolutně strhnout a vtáhnout do tak krásné a při tom tak strašně kruté Afriky. Ani zdaleka si nedokážu představit jaké každodenní peklo musejí prožívat občané toho černého kontinentu. Člověk si pak jen říká, že máme štěstí, že žijeme pěkně v klidu tady v Europě. Tímto filmem se do mé herecké topky dostal Leonardo, který si vybírá pouze kvalitní filmy, ve kterých vždy dokáže divákovi zabrnkat na tu správnou strunu. Jennifer též potvrdila, že je to jedinečná a skutečně okouzlující herečka - dračice. Tento film se u mě zařadil mezi takové kousky jako Black Hawk Down a Lord of War a to tím, že naprosto uvěřitelně a krutě ukazuje ty ostřesný zvěrstva, který se tam dějou...Hudba k filmu přesně sedí. A Zwick opět dokázal, že umí... Já bych tam ale nejel ani za zlatý prase! :o) ()

Sdoom

Ze začátku jsem byl mile překvapen, jakým směrem se film ubírá, protože to byl zajímavý mix někde mezi Hotelem Rwanda a Obchodníkem se smrtí. Ale postupem času mi to začínalo připomínat spíš něco mezi Titanicem a Rambem, což už se mi líbit přestávalo. Cpát do filmu ze Sierry Leone "srdceryvné" romantické scény, kde se pašeráckej hajzlík vyplakává na ramínko novinářce, z toho se mi chce opravdu brečet (ovšem ne proto, že bych s Leem soucítil). O závěru, který je jedno velké hollywoodské klišé, nemluvě. Je to velká škoda, protože je toho spousta, co se na filmu dá pochválit, ale přes výše zmíněné věci se bohužel nemohu přenést. ()

kenkaku

Klobouk dolů před výkonem Leonarda DiCapria. Do role mi sedl naprosto skvěle a čím mě dostal je tou imitací přízvuku "africké angličtiny". Prostě bomba... prakticky díky silným momentům o které není ve filmu nouze a prakticky (sakra já zase chválím DiCapria!?) mě dostal jeho herecký projev kdy jsme z počátku opravdu nevěděl co si o postavě myslet... dobrý... dobrý... ()

Zemi11

Předně se sluší poděkovat uživateli simp23 za jeho doporučení vychutnat si filmy v té nejvyšší možné kvalitě a zároveň odsunout pojem dabing do archivu. Díky tomu si užívám famózní okamžiky. Krvavý Diamant byl čtyřhvězdičkový příběh, který duo DiCaprio-Hounsou dovedlo až ke zlatu... ()

Lenka_J

Zajímavý příběh s rozhodně stále aktuální tematikou krvavých diamantů. Film sice nejde až tak do hloubky, je spíše akčnějšího charakteru, přesto myšlenku má, pro člověka, který se o podobné problémy zabývá to určitě bude i filmový zážitek k zamyšlení. ()

chef

Politický thriller odohravajuci sa priamo v prvej linii posobi cely cas trochu zdlhavo, avsak zdlhavost nie je samoucelna a dava vyniknut nadhernemu prostrediu krajiny a vnasa do filmu spravnu atmosferu. Jedna hviezdicka navyse za telefonat na konci :*( . ()

hudryhudry

Ještě teď mě mrazí v zádech, když si představím, že to, co jsem před chvílí dokoukal, byla a stále ještě je realita. Z hodin občanské výchovy si pamatuji několik strohých informací o občanské válce v Sierra Leone, o krvavých diamantech a o pragramu Světové banky a o WFP. Když to ale člověk vidí na vlastní oči (sice zprostředkováno filmem a zahráno herci, ve skutečnosti by to bylo ještě mnohem horší) tak je mi z toho skutečně nevolno. Řešení tohoto problému je však nad běžné síly obyčejných lidí, o tomhle rozhodují nejmocnější představitelé států, ale hlavně nejmocnější představitelé nadnárodních firem. E. Zwick se alespoň pokusil na problém upozornit a jemně tak stípnout do zadku tyhle vládnoucí "nadlidi". A povedlo se mu to skutečně náramně dobře. Leonardo se podle mě od Titaniku stále více a více herecky zlepšuje a "dospívá" a tento film o tom jenom svědčí. Ostatní herci ho skvěle doplňují a vytvářejí tak film, který bych pouštěl povinně ve školách, aby děti viděli, co je to vymývaní mozků, vláda zkorumpovaných ignorantů a utrpení války. Jediné, co mi na snímku nesedlo, je možná trošku moc velké dojímání na konci a zvláštní a pro mě trošku nepochopitelný osud DiCapria. A v budoucnu svý holce budu raději kupovat perly než diamanty :-) ()

honzii

Efektní americký patetický snímek, který se dotýká vážného tématu velmi.. jak to říct.. americky. Příjemné, ale ne příliš dobré ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)