Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

IllIlIlIIl

Příběh o klukovi, který se chtěl stát baleťákem....už to hovoří za hodně.....pro mě tento film jen ztrátou času.....jedna hvězdička za celkem ucházející britskou atmosféru..... ()

Maq

V mnoha ohledech pečlivě provedený, vydařený film. Příběh jako takový je ale naprosto tuctový, přímočarý, k ničemu neprovokuje, jen uspokojuje. Což je asi také důvod, proč tenhle film získal větší popularitu než mnohem lepší a náročnější podobná britská díla (třeba Cheeky nebo Cemetery Junction). ()

rt12

Dojemný příběh kluka,který chce tančit a ne boxovat. Celkový dojem z filmu, zvyšuje moje velmi oblíbená Julie Walters a přesvědčivý výkon Jamie Bella. ()

slunicko2

All right for your Nana, for girls. No, not for lads, Billy. Lads do football... or boxing... or wrestling. Not friggin' ballet. 1) Běžné téma o sebeprosazení lehce ozvláštněné poměrem horníci versus balet zpracovali tvůrci neobyčejně citlivě a nápaditě. Výborná režie, střih, taneční čísla a zejména herci filmu hodně přidávají na kvalitě._____ 2) Hlavní hrdina má být nevinnost sama. Ovšem mluví jako téměř dospělý, o sexuální orientaci se vyjadřuje s nadhledem, který by mu mohli závidět i o deset let starší kluci a výraz obličeje s vráskami kolem očí dokládá, že Jamieho duše je starší, než kolik říká hercův věk, natož pak věk filmové postavy. Debutujícího 14letého Jamieho Bella, který sám vyrůstal bez otce, vybral pro roli 11letého Billa Elliota z více než dvou tisíc chlapců rovněž debutující 40letý bisexuální režisér Stephen Daldry. Jamie k němu přilnul a do tance, k němuž měl i sám vztah (tancovala jeho babička, matka, teta i sestra), i do role vložil doslova celou duši. A je to znát._____ 3) 18letý (!!!) herecký debutant Stuart Wells (homosexuální kamarád Michael) rok po uvedení filmu vstoupil do britské pěchoty, kde sloužil 7 let, skončil jako desátník a přešel do zvláštních jednotek, které ochraňují námořní lodě proti pirátům. Trénuje brazilské jujitzu, thajský muay thai a soutěží v amatérských závodech bojových umění. Je ženatý, má dceru a chce se vrátit k herectví._____ 4) Herecky výrazná je i 50letá Julie Waltersová (učitelka tance). Zajímavý je i 21letý Jamie Draven (Billyho starší bratr Tony)._____ 5) Zvláštní zmínku si zaslouží i skvělý střih a nápadité aranžmá tanečních vystoupení, kde se pěkně snoubí moderní choreografie s Billyho klukovsky neohrabaným tanečním projevem. Dance you little twat!_____ 6) Spoiler. Takže je Billy gay nebo není? Pro jedenáctiletého kluka je nezájem o dívku docela pochopitelný, zvláště když jde o takovou přiblblou holčičku. Přátelství s vykrouceným Michaelem nic neznamená, stejně jako láska k baletu. Angažmá v homosexuálně pojatém Labutím jezeru v choreografii Matthewa Bourna se určitě taky neomezuje jen na gaye. Na druhé straně profilace Billyho jako heterosexuála nesporně umocňuje emocionální působivost díla. Just because I like ballet doesn't mean I'm a poof, you know. ()

stration

Naprosto schematický děj. Kolikrát jsme už tohle viděli? Ale často jsem přemýšlel, proč mě to zrovna u tohoto filmu dojímá k slzám. Snad tím, že to není nějak odporně americký, snad opravdu výjimečným Jamie Bellem. Nevím. Prostě tady všechno funguje na 100%. ()

MATADOR

V některých ohledech natahovaný snímek, přesto se mu nedá upřít jeho příjemná atmosféra i občasné vtípky na dobu potěší. Jamie je ve své roli jako ryba ve vodě a k tomu s parádním soundtrackem. ()

FilmFan24

Jdi za svým snem...a vyhraješ! Stokrát provařené téma, po sto prvé ale opět chytí a nepustí. Malý, obyčejný a hodně krásný film o jednom velkém snu malého chlapce tančit....Krásně zahraný a krásně natočený film! ()

Skip

Ono to nebylo v podstatě nic nového. Outsider (v tomto případě kvůli prostředí, kde vyrůstal) jde za svým snem přes různá protivenství, až nakonec dosáhne úspěchu. Kolikrát už jsme to mohli vidět. Ovšem tentokrát se z toho vyloupl film, který každého chytne, i když je to vlastně stejná blbost, jak ty ostatní na toto téma. Holt se to musí umět podat, a pak vznikne film, který je svým způsobem výjimečný jako Billy Elliot. ()

Aleee89

Snímek jsem si vybrala cíleně, hledala jsem nějaké kvalitní, novější drama, které by ale nebylo úplně čistokrevné. Billy Elliot mě zaujal, rozhodně je zajímavé sledovat film o baletu z pohledu kluka. Ty předsudky všude kolem, boj s osudem, to bylo vykresleno hezky. Moc se mi ale nezamlouvala rovina s horníky, do filmu tak úplně nezapadla. A taky mě to nestrhlo tolik, jak jsem si představovala, avšak své nesporné kvality snímek má. ()

Lennnnna

Ačkoliv mi Billyho taneční kreace připomínaly tak trochu záchvat astmatika:o), přesto nemůžu zůstat chladná k poetice a melancholii celého filmu a emocím, které ve mě zanechával. Je opravdu snadné si citlivého klučinu Billlyho s pěkně proříznutou pusou zamilovat, a nejen jeho - každá z postav je krásně charakterově vykreslená, mě osobně se velmi líbila postava Billyho homosexuálního kamaráda, který ve mně se svýma štěněčíma očima stejně jako Billy vzbuzoval mateřský pocit a chuť ho ochraňovat . S úsměvem na rtech jsem opouštěla obrazovku a ještě dlouho mi pak na nich pohrával. Až mi bude nejhůř, bude Billy jistě jeden z těch ke kterým se vrátím, aby mě pohladil po duši. ()

Laurent

Jamie Bell na mě v tomto snímku nepůsobil jako nadějný a talentovaný dětský herec, ale jako zkušený protřelý herecký mazák. Nevzpomínám si, že bych někdy viděl něco podobného, a to znám snímky jako Piano, Tenkrát v Americe, či Božské děti, kde dětští herci excelují. ()

Eldrick

Další líbivej nesmysl, jehož námět mluví za vše. Jeden z těch filmů, u kterýho mi je tak trapně, že mám problém ho dokoukat. Děsnej kýč. ()