Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

papilon395

Film o hledání sebe sama v prostředí, které je totálně odlišné. O významu lásky a podpory ze strany dospělého okolí. První velká role Jamieho Bella. Scénář se stal poté předlohou i stejně zdařilého muzikálu s hudbou Eltona Johna. ()

Tamdydam

Film o talentovaném klukovi, kterého podezírali z toho, že je buzna. Film, u kterého jsem bulel od začátku do konce jako buzna. To se mi, pokud si vzpomínám, ještě nestalo. Billy Elliot mě hodně chytl za srdce už po prvním shlédnutí, když mi bylo kolem dvaceti. Ale teď, když mám děcka, manželku, která v dětství přišla o mámu, hákuju ve fabrice a sním o tom, že alespoň děcka jednou budou dělat něco, co je baví (když už ne já),... tenhle film ještě násobně získal na síle. ()

valkil

Tenhle film můžu pořád dokola. Skvělý příběh, smích i slzy, výborná hudba, tanec. Výtečný Jamie Bell. Minus bych dala snad jen za přespříliš doslovný konec. ()

brectule

Mych slznych kanalku se zmocnila vlhkost :) Az dodnes jsem o Billy Elliotovi jen slysela a videla ukazky. Tenhle snimek me vzal uz od uvodnich titulku. Jamie Bell nenasilne a presvedcive hraje kluka, ktery se nestydi byt sam sebou. Stephanu Daldrymu se povedlo natocit bezvadny "dojak", u ktereho nemam pocit, ze lidske emoce jsou nastrojem kyce. Billy Elliot urcite pripisu na seznam nejoblibenejsich filmu. ()

Dzun

Nemohl jsem Billy Elliota poprvé vidět na lepším místě, než kde se momentálně nacházím - v Newcastlu upon Tyne - tedy pár kilometrů od míst, kde snímek vznikal. Billy Elliot je velmi emocionální snímek, který nás nenásilným způsobem zatahuje do svého děje a do ztotožnění se s hlavní postavou, která je brilantně zahraná Jamiem Bellem. Nádherný soundtrack dotváří slovy těžko popsatelny pocit, ktery ve vas Billy Elliot po zhlídnutí vyvolá....Buďme každý sám sebou! ()

Pepeto

Len maloktorý film ma dokáže dojať...tento ma dostane zakaždým, keď si pozriem. Skvelá hudba, krásny a silný príbeh, excelentný mladý Jamie Bell, ktorého snaživý a presvedčivý výkon snaď nepotrebuje žiadny komentár a ktorého filmový príbeh je vlastne o hercovi samom...takisto výkon skvelej Julie Walters, v úlohe svojskej, životom sklamanej učiteľky baletu, s neodmysliteľnou cigaretou v ústach, dáva tomuto nádhernému, dojímavému a po všetkých stranách vyváženému filmu veľké plus. Proste dokonalosť po všetkých stránkach...Top 10...dúfam, že mladý Jamie Bell takto zažiari ešte v mnohých filmoch, bude sa aspoň načo pozerať. ()

HarveyDent

Milardkrát omíláné téma, které je tu však podáno neskutečně originálně zajímavým způsobem, který mě bavil až do úplného konce. 85% ()

Baki

Nevím jak to tento film dokázal, ale dostaly se mi slzy do očí. A ať už by byl sebehorší (což rozhodně není), tak si zaslouží plných 5 hvězdiček. ()

ona.takova

Celý film jsem tak moc Billymu držela palečky, že i slzička ukápla. Laskavá tvář filmu, krásný vztak k nemocné babiččce atd...Zřejmě se vracím do dětských let či co :D Cítila jsem se stejně, jako když jsem v předškolním věku skoro nedýchala a popoháněla trpaslíky , aby stihli Sněhurku ochránit. :) ()

hackstolle

Tezko neco komentovat. To se musi videt, protoze je to naprosto dokonala zalezitost. Je to smutne a vesele zaroven. Drsne jemne tema podbarvene nadhernou boogie muzikou. Proste parada. ()

Narg

Dost emočně nabitý film, bohužel oproti ostatním Daldryho snímkům poněkud moc okatě, chvílemi až po americku. Naštěstí většinu času přesto nemusíte brečet, ale necháváte se spíše strhnout atmosférou a fantastickým hereckým výkonem Jamieho Bella. Scénárista by si mohl určitě odpustit spoustu klišé, ale myslím, že pokud si nějaký film zaslouží tento nedostatek odpustit, je to tenhle. Když už nic jiného, pracuje s nimi skvěle. Kdybych Billyho Elliota viděl dřív než Předčítače a Hodiny, možná dám plný počet.. ()

Linfe

Když se blížil konec filmu říkala sem si ještě ne, ještě ne. Odpočinkový film plný emocí, žádné přehnané neumělé přeslazené scény jen touha jednoho kluka tancovat a přesvědčit okolí, že to není jen pro holky nebo teplouše. ()

Creony

Miluju tenhle film. Stephen Daldry nám nenásilným způsobem vykreslil drsný svět průmyslové oblasti plný drsných chlapů, předsudků, touhy, lásky, soudržnosti rodiny a vítězství. Billy Elliot je o víře v samu sebe i v lidi mi blízké, o pochopení, o překonání nemožného, o naději v lepší zítřky. Nic jiného totiž není podstatné. ()

petite fille

taký miestami trpkosladký príbeh o jednej veľkej túžbe. funguje to najmä vďaka senzačnému Jamie Bellovi v hlavnej úlohe. osobne ma ešte potešila Julie Walters (mnou zamilovaná vďaka filmu Educating Rita). a ten zvyšok na váhach smerom k pozitívnemu hodnoteniu preklopilo to šarmantné spojenie elegantného baletu s "chlapským" svetom boxu, bitiek a baní. podarená vec toto. ()

jafuska

krásný film o snu, který si chce chlapec splnit- tanec a aby mohl tančit, musí si jít tvrdě za tím, i když v době, kde žije není lehká a už vůbec ne pro balet, ale když člověk něco hodně chce a jde si za tím vše dokáže, Opravdu moc pěkný film i ne pro fanoušky tance, ()

nmarca

Filmu jsem dlouho odolávala - bála jsem se drsného, pesimistického sociálního dramatu. A byla jsem příjemně překvapena. Čím to, že Angláni (na rozdíl od Čechů) dokážou natočit i s nevelkými prostředky tak poutavý snímek, plný lásky a pochopení k jednotlivým postavám, s výbornými hereckými výkony, a přitomy bez nadbytku kýčovitosti? ()

whenry

Nemůžu si pomoct, tenhle film mě dostal a vzpamatovával jsem se dlouho. Přátelství, láska, život, který se s nikým nemazlí, překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek, hledání sebe sama, hledání cesty k druhým. Krásný snímek pro citlivé duše. ()