Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Betmän

Díky tomu, co je v současnosti v kinech za bídu, tomu leccos odpustim. Příběh byl opravdu hodně jednoduchej, ale nenudil, nutnej překvapivej konec byl jeden z těch lepších. Nejhůř z filmu asi vychází ty postavy, nemáte důvod žádný fandit nebo jí posílat do pekel, v tom je film slabej. Všechno tohle ale nakonec stejně pohltí vizuální stránka, kde nejde ani tak o ten ostrej kontrast černý a bílý, ale o dokonalou detailnost všech záběrů. A se Sin City bych to vůbec nesrovnával, až na pár temnějších obrázků s ním nemá nic společnýho (Sin City v takhle "světlé" zítřky rozhodně nevěří), právě v postavách vyhrává Sin City na plný čáře a kdo četl komiks, ten prostě ví. ()

DiegoC.

Najradšej by som dal 5 hviezdičiek, pretože milujem takéto filmy a lá SIN CITY. Ale dramaturgovia zrejme neboli práve najlepšie platení, čo sa odrazilo na filme v jeho zbytočnej komplikovanosti a nečitateľnosti. ()

Miloš

Agresivní vizuál Renesance je především samoúčelný. Tím nemyslím jen ostře kontrastní černobílý obraz, kde zvlášť bílá barva byla nepříjemná na oči, ale i architektonické uspořádání Paříže budoucnosti. Paříž je zde možná bizarním architektonickým snem, avšak předpokládám, že zároveň noční můrou většiny obyvatelstva nuceného pohybovat se po závratných skleněných chodnících v desetimetrové výšce nad ulicí... Renesance si na (futuristický) noir film jen hraje. Na to, aby jím skutečně byl mu chybí nepřehlédnutelná outsiderská postava. Policista Karas s chováním namyšleného fakana jí prostě není. ()

Saur.us

Vizuálně úžasná noirová podívaná, která v některých momentech jakoby cyberpunkovým anime z oka vypadla. Bohužel padá na nudě a celkově nedořešeném scénáři. Škoda. A přitom některé nápady a scény byly opravdu výborné. Ale to nestačilo. Lepší 3* ()

HouseMK

Tak jako ostatní jsem se toho srovnání se Sin City docela obával. Ale o čem to sakra mluvíte? V Sin City se opravdoví herci snažili hrát "animáky", tady se animáci snažili hrát živé herce. Navíc v Sin City šlo v první řadě o hřích, násilí až brutalitu (neřikejte že šlo o příběh) v naprosto imaginárním světě plným divnejch nelidskejch "zrůdiček", kdežto Renesance staví na "reálném" temném kriminálním trileru z Paříže roku 2054. Kapitán Karas (není to náhodou český přistěhovalec?) je ve svém Citroenu budoucnosti opravdový tvrďák ze staré školy. Ostatní postavy byly "zahrány" trochu rozpačitěji. Opravdu se děsím chvíle, kdy bude počítačová animace natolik dokonalá, že opravdu nahradí živé herce. Tady tomu pořád ještě něco chybělo, ale dojem byl velice zajímavý. Naštěstí forma tak úplně nezvítězila nad obsahem a i příběh mi přišel zajímavý a finále tvrdé a překvapivé. Celou dobu jsem si představoval, jak by to vypadalo v hraném filmu a myslím, že by to fungovalo. Tak to mám rád, bravo! ()

Bozvav

Vizuálně zajímavá záležitost, ovšem scénář nic moc, dialogy nablblé a celé to působí velmi nepřehledně, postavy jsou zaměnitelné a je to dosti nevyrovnané. za mne dvě hvězdule za animaci. ()

clump

nuda, moc jsem se neorientoval v postavach a ani mi nebyly sympaticky. porad melou nejaky zbytecny radoby kazdodenni veci, ale kdyz vapadaj jak panaci, tak to proste zivotne nepusobi. vizualne je to hezky, par akcnich scen me probralo, ale proste spatnej scenar a nevyrazny postavy to zabiji.. a to mam tenhle zanr rad. ()

IvcaG

Film je velmi zajímavě udělaný po vizuální stránce která je řekla bych propracovaná velice neptadičním způsobem, ale škoda že se to nedá říct i o samotném příběhu, přece jen se tam člověk občas ztrací v dějové linii a příběh samotný není nic extra... ale jinak dobrý líbilo se mi to ()

FilmWave

Vzhledem k tomu, že je film téměř černo-bílý (odstíny černé se používají jen velmi málo), je zprvu poměrně těžké zorientovat se v postavách a hlavně rozeznat postavy od pozadí a naopak. Jakmile si člověk ale na netradiční animaci zvykne, ocení její originalitu. Příběh je plus mínus klasická detektivka, která paradoxně vygraduje v polovině filmu a pak už jen čekáme na konec. Škoda, bylo zaděláno na kultovní film, zůstalo u solidního pokusu. ()

vojo

Hlavne stvárnenie atmosféry Paríža budúcnosti skvelé, no škoda trochu slabo prepracovanej zápletky, ktorá skôr pôsobí ako paródia na žáner noir. ()

strikeman

Nemůžu než souhlasit s většinou zdejších komentářů - stylová a výtvarně velmi povedená originální podívaná, která však krachuje na plytkém příběhu opatřeném slabším scénářem a na chladných a nedostatečně charismatických postavách prožívajících poměrně nenapínavý děj... ()

Wolvie

Zajímavý neonoir,který více než příběhem vyniká vizuálem.Když je ale ten vizuál tak nádherný,dá se to vůbec považovat za zápor? ()

Kolssteyn

Stylový design by slušel batmanovským comicsům mnohem víc než současné necomicsové tendence. Černobílá animace je velice sugestivní a je schopna dokonale podtrhnout noir žánr, ovšem v tomto případě, jako černobílá kresba, působí stejně kontrastně vedle sebe postavena působivost vzhledu a nevýraznost děje. ()

drankeryth

Vyzeralo to fakt originalne, kresleny film v ciernobielom spracovani a postupom casu aj pridali moju farbu, ktoru fakt neznasam a to ruzovu. Film sa absolutne vyvijal v krimi zanre posadenom do Pariza, v buducnosti. Krimi zaner moc nemusim, ale ked je podany v kvalitnom sate, tak len prikyvnem v znameni suhlasu. Tento koprodukcny animak moje srdce zas tak nerozohnilo, ale skor sa to nieslo v takom priemernom standarde, kde sa to aj troska vlieklo pomalym tempom dopredu. Obcas sa aj zablyskalo na akcny prvok, ale nie zas prilis moc, ved je to skor krimoska. Najviac zo vsetkeho som obdivoval tu grafiku, ako ju urobili do finalnej podoby. ()

MickeyStuma

Černobílé anime na základě reálného filmu. Francouzští tvůrci vsadili na noir, což atmosféru vzdálené budoucnosti posílilo. Příběh má také nějaké to filozofování. Animace je na tento styl povedená a to i po vizuální stránce. Černobílý komiks tu zkrátka ožil v celé své černobílé kráse. Děj pomalejší, což je na žánr přínosné. Nevyhýbá se ani akčních scén. Pravda, moc jich tu není, ale to už u thrillerů tak bývá. Snímek jako takový byl zajímavým experimentem, který se dál vyvíjel a jak víme, chytli se ho i čeští tvůrci. Komiksové fandy nadchne, fanoušky sci-fi snad, ostatním bude spíše na obtíž. Je tu jen černá a bílá. Z počátku na sledování obtížnější, ale dá se na to zvyknout. Jedná se o stylový a kreativní film, kde černobílá kresba zvýrazňuje futuristickou architekturu, technologii a život v Paříži. A když se do toho ještě zapojí fantazie diváka, veškeré představy dosáhnou svého. S pozdějším ´Sin City´ naprosto nesrovnatelné. ()

Xatrix

Od Renaissance jsem cekal opravdu hodne. Pribeh sice svadi k sablonovosti a leccos se da previdat, avsak stale si udrzuje prijemnout detektivni a noirovou atmosferu. To vse je obaleno do dechberouci animace, ktera k snimku padne jako ulita. Rovnez zabery jsou opravdu povedene a reziser mel vse pod kontrolou. Snimku by se dalo jeste par veci vytknout, ale dost remcani. Tohle je opravdu animak, ktery za to stoji a s prehledem strci do kapsy vsechny svoje francouzske (napr. Immortel) bratricky.. 7/10. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014