Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

katasta

Dobré na tomto filmu je, že název ani začátek filmu vám nenapoví nic o jeho budoucím průběhu, nebo o tom, o čem Disturbia vůbec je. Začátek se vyvíjí spíš tak, že by se dalo očekávat nějaké rodinné drama, což se z toho v podstatě i vyklube, ale naprosto jiným směrem, než by to člověk čekal. V určitých usecích je to docela napínavé, má to zdravé tempo, a i když tušíte nekalosti stále je vše podáváno trochu tak, že si nejste dalším průběhem jisti. Shia LaBeouf svou roli zvládl skvěle a tak mi dojem z celého filmu kazil akorát konec, který je podle mě nereálný vzhledem k událostem ve filmu. ()

Tayen

Ve všech ohledech neoriginální thriller. Co by dnešní tvůrci bez Hitchcocka dělali? Aspoň, že ten Shia je vtipný a David Morse dostatečně děsivý. ()

Asgy

Jednoduchý a jen lehce nadprůměrný snímek s jasným koncem. Ale na druhou stranu se mi na Disturbii koukalo dobře, a největší zásluhu na tom asi měl Shia LaBeouf, protože ten svou roli zvládnul s přehledem. Je to tak na tři a půl hvězdy. ()

Praxis

Ačkoliv se to po většinu filmu tváří jako teen komedie, jen obohacená tou zvláštností v podobě omezeného pohybu osoby (asi bych se zbláznil), postupně to vygraduje v precizní thriller s prvky hororu. David Morse si evidentně svojí roli vraždícího úchyla užíval, Sarah Roemer je neskutečně sexy roštěna, kterou bych s chutí taky rád pozoroval, a MILFka Moss vypadá stále k světu. D.J.Caruso si svého dvorního herce Shiu pohlídal a stvořil tak velmi příjemného klučinu, který je tak trochu poznamený ztrátou svého otce. Milé překvápko, mohlo se sice trochu ubrat té teen nálady, a přidat víc té děsivé složky, ale budiž. 80% ()

Jillen

Překvapen a potěšen zároveň. Nejen svižnou režií a dobrou hudbou, ale i skvělým Shiou, který se bezesporu stává největší mladistvou hvězdou Hollywoodu a řekl bych, že se jím stává proto, že umí hrát a má charisma...ti co o něm pochybují by neměli, tenhle kluk si jednoho dne odnese Globa. 105 minut v jeho přítomnosti uběhlo rychlostí světla a i když jde v rámci thrilleru o lehký, opravdu lehoučký nádprůměr tak jsme si to užil. Shiovi přeju jen to nej a věřím, že Indy i Transformers dopadnou dobře! Dávám 75% ()

Ridick

hoci som nevidel original okno do dvora, ale tato teenagerska verzia ma potesila...pekna kocka...sympaticky zloduch a nervydrasajuci zaver...75% ()

O.Peta

Film bych rozdělil na tři části (cca po půlhodinách). V první se děj pěkně rozvíjí a film nás seznamuje s okolím. Ve druhé bych řekl, že už je to přetažené, zdlouhavé a začíná se člověk nudit. Závěrečná pasáž je však kvalitní a napínavá. Celkový dojem velmi slušný a proto 4* ()

Vyrida

Disturbia se mi veskrze velmi líbila, tedy až na ten pro mě přehnaný závěr, za který musím hodnocení stáhnout o jednu hvězdu níž, což je velká škoda. Scénař nejspíše není žádný zázrak a určitě byl už v mnoha filmech použit, ale teprve zde zařazením do tzv. teen kategorie s lehkými pubertalními vtípky ( ale zase nečekejte žadné přehánění ), dostává šťávu a baví ikdyž je film zaostřený mimo hlavní osu příběhu. Hlavní herecké obsazení je velmi sympatické Shia LaBeouf zahrál svou roli znamenitě a prakticky bez chyby. Jeho asijský kámoš je správně trhlej a rozhodně neruší. Sarah Roemer je kočka k sežrání a děsně se mi líbilo s jakou lehkostí to vše dokázala odehrát. David Morse sice do sympatické kategorie moc nepasuje a ani by logicky neměl. Jako zabiják mi však taktéž moc nesednul a jeho místo bych obsadil kdyby tedy bylo po mým Jonym Voightem, který pasuje jak vizuálně tak mu jdou i ty zaporacké pohledy daleko lépe. Jako celek bych film však rozhodně nebojkotoval a za zhlédnutí určitě stojí ikdyž se v něm objevují hlavně v závěru logické nesmysly a přespříliš zbytečné akce. ()

cervajzik

Napoprvý úplně úžasný, ale napodruhý už to tak dokonalý nebylo. Je pravda, že všichni teenageři ve filmu hrají výborně, ale podle mě Disturbia není film, který by se dal vidět víckrát a pokaždý byl stejně dobrej. Celkem z toho jsou nadprůměrný 4 hvězdičky. ()

Laxik

No, celkem nuda. Ještě, že ten blbeček Shia předvádí super výkon a na Sexbombu od vedle Sarah Roemerovou se taky dá dívat, ale to na dobrý film nestačí. Začalo to slibně, pěsťovka učiteli španělštiny (mívám podobný choutky), pěkná sousedka a Shia pálící jeden fór za druhým, ale pak je to rutina. Nudná rutina, kterou nevytáhne ani psychopat v podání Davida Morse, od kterého bych čekal víc, protože na tuhle roli má minimálně ksicht. No a pak už jen potěší Trinity v roli matky hlavního hrdiny, i když sama žádný matrixovský kousek nepředvede. ()

MikO_NR_1909

Šikovná filmárčina pre mladé publikum. Avšak pôsobí až príliš teenegersky t.j. strašne nelogicky. Je to ambiciózne natočená variácia na film Okno do dvora, ale keď poznám onú fenomenálnu verziu, častokrát sa pristihnem v domnení, že režisérové zručnosti sú obmedzené (čo oproti Alfiemu je samozrejmosť)... ()

GodComplex

Zabavna a pohodova jednohubka, moderni variace na Okno do dvora pro mladez, takze zaklad tu je a prvni pulka je uplne v pohode koukatelna. I Shia, kteryho nesnasim se do podobne role hodi. Ze se to zacne hrotit je vam jasne celou dobu, bohuzel stejne jako v drtive vetsine pripadu, jakmile k tomu dojde, cele se to rozsype. Chtelo by to aby podobne filmy prestaly jet podle sablony, je to predvidatelna nuda a cim dal vetsi otrava. Misto vyhroceneho honeni se s vrahem v temnym baraku by treba mohli zajit do galerie. 5/10 ()

JJ.Gibson

Tento film byl přesně takový jaký jsem čekal, že bude a stalo se tak. Dostal jsem přesně to, jsem očekával, bylo to dobré hutné, vše co jsem požadoval. Jediné, co mě mrzí, že mě to v ničem nezaskočilo a tím pádem dávám jednu hvězdu dolů. ()

numi

Disturbia stojí, i nestojí za pozornost. Proč ano? Protože je slušně zahraným, výborně natočeným a skvěle ozvučeným thrillerem, který dokáže udržet vaši pozornost na max po celou dobu. Navíc si zavzpomínáte na svá teenagerovská léta, kdy jste se zamilovali do sousedovic holky odnaproti a pozorovali ji každé ráno při cestě do školy... A proč ne? Protože už jste to dávno viděli. Ačkoli v jiném obsazení a odehrávalo se to v jiné, velkoměstem zapomenuté, příměstské oblasti. A na to, jak to dopadne, jste přišli jen o dvacet sekund později, než tentokráte. A stejně jako tenkrát si tvůrci posouvali děj dokonce i bez těch alternativních oslích můstků - prostě to jen cucali z prstu. Pokud vás nezajímá hloubka činů, minulost postav a jejich vývoj, ale chcete být napnutí od začátku až do konce a na konci filmu NIKDY nekladete otázky "proč?", pak vás Disturbia dostane. [srpen 2007] ()

zipper111

Upřímně moc často se mi to nestává, ale Disturbie jsem byl chvílema i pěkně napjatej. Jak u flirtování s roštěnkou Ashley, tak u odhalení vraha.(obojí sice bylo nad slunce jasné, ale přesto :) ). Možná to bylo i hudbou, kterou přesně seděla do všech scén. Pravda je, že film je brán docela s nadsázkou, člověk, který si prožije to co Kale, plave s mrtvolama v podzemních vodách, prostě musí být doopravdy tvrdá nátura, jinak by to tak rychle jako on nehodil za hlavu. Dal bych nejspíš 3.5*, ale musím dát 4 už z několika důvodů: soused měl krásnej Ford Mustang, Ashley byla doopravdy kočka a to hlavní....Kale měl velkej plakát s Led Zeppelin v pokoji a to se jen tak nevidí :) ()

Sawyer815

Distrubii jsem si pustil je na zkrácení dlouhých sobotních večerů,ale musím říct,že jsem byl mile překvapen.Film má svoji atmosféru a napětí po celou dobu.Shia LeBeouf táhne celý film jako o život a David Morse je psychopat k nezaplacení.Film se sám o sobě rozjíždí velice zajímavě,už počáteční automobilová nehoda je natočena s velkou bravurou a v těchto stopách film pokračuje nadále.Následné okoukování sousedů se postupem času změní na hru s divákem.Závěrečná půlhodina mě přikovala ke křeslu až jsem byl sám překvapený. ()

buldock

Tak tohle byl až na těch posledních 20 minut slabší kousek a D.J. Caruso to zachraňuje až akčním finále , které se tedy povedlo , ale snímek jako celek to bohužel nezachrání. Nejvíce mi ovšem vadil fakt , že se film skládá ze dvou naprosto odlišných částí , které do sebe prostě nezapadají , kdy ta první delší se chová jako rádoby vtipná teenage komedie a ta druhá kratší nám servíruje mrazivý thriller s prvky horroru. Určitě jsem čekal víc a upřímně řečeno nechápu zdejší nadhodnocení a neubráním se srovnání s Carusovým novějším počinem "Eagle Eye" , který je určitě lepší , ovšem paradoxně dostává horší hodnocení , než Disturbia. Film: 62% ()

sonnak

Shia zase boduje, ten klučina se mi začíná líbit (heterosexuálně:). Ostatní herci taky fajn, svižně natočené, jinak je to pitomoučké a předvídatelné, ale to lze tady těžko vyčítat. Poctivě odvedená práce tak na tři a půl * ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)