Hudba a text

• Slovensko Music & Lyrics (viac)

Alex Fletcher je vybledlá popová hvězda 80. let, o kterou je zájem už jen mezi skalními nostalgiky, kteří navštěvují vesnické zábavy. Jednoho dne jej kontaktuje médii oslavovaná hvězdička Cora Corman, která jej požádá, aby jí napsal písně na její nové album a ještě si s ní zazpíval duet. Každý má právo na svůj comeback, jenže Alex už celé roky nesložil ani notu a psaní textu mu nikdy dvakrát nešlo. Jenže teď má během několika málo dnů přijít s hitem. V tu chvíli do příběhu vstoupí kouzelně nepředvídatelná květinářka Sophie, jejíž schopnost hrát si se slovy se Alexovi docela hodí. Sophie má za sebou neúspěšný vztah se spisovatelem Sloanem Catesem a tak se jí do spolupráce s Alexem, který co do vztahů nemá právě dobrou pověst, dvakrát nechce. Jenže krev není voda, srdci neporučíš a hudba má nebývalou moc. Alex i Sophie si postupně uvědomují, že pokud chtějí najít lásku a uspět, budou se svým obavám muset postavit... (oficiálny text distribútora)

Darkslayer

Od tohto snímku som nečakal nič viac ,ako to čo som dostal. Príjemná (nevtieravá) atmosféra, klišoidná romantickosť (čo na plat , tá je všade :) ) a jeden veľmi podarený klip. Pohodoví snímok na zlepšenie nálady. 75% ()

MartinX.

Pár "předřečníků" tu zmínilo, že to mezi Hughem Grantem a Drew Barrymore moc nejiskří - a asi to tak bohužel bude. Sami o sobě jsou oba moc roztomilí, ale působí spíš jako kamarádi. Na vině možná není ani tak chemie, jako spíš špatně natimingovaný scénář, kdy to mezi nimi začne naostro nějak v nesprávné fázi příběhu. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, pokud dávám 4 (a míním tak zhruba 73%), tak je to pro sympatickou hravost, s níž je vytvořen úvodní klip, imitující první půli 80. let, a pár dalších místeček, pro které mám ten film docela rád. ()

*Colorado

Překvapivě se mi to líbilo, některé songy jsou celkem chytlavé a Hugh coby popová hvězda včetně videoklipu v úvodu filmu. To jsou argumenty pro to, abych dal čtvrtou hvězdičku. ()

luxuska

nemůžu si pomoct...nebylo to zdaleka to nejlepší, co žánr romantických komedií nabízí, ale na mě to fungovalo a grant jako zapadlá hvězda mě vysloveně baví. hvězdička navíc za úvodní klip:) ()

koniklecka

Příjemně strávené odpoledne s tímto milým lehce hudebně založeným filmem. Není to žádný obrovský filmový počin, občas tomu i něco chybí, ale pořád je to zábava na kvalitní úrovni 73% :) ()

Mary19

Romantické komedie a Hugha Granta příliš nevyhledávám, ale Music and Lyrics a vyhaslá PoPová hvězda Alex Fletcher mě moc příjemně překvapily a pobavily... Celý film na mě zapůsobil trošku jinak než jiné slaďárny, není zde žádné zbytečné tlachání a cukříkování, za to je více milé a vtipné... Navíc už jen klip PoP! Goes My Heart stojí za shlédnutí celého filmu :) ... 80% ()

Krchy

Pro tuhle romantickou komedii mám zvláštní slabost. Snad proto, že není tak přeslazená jako většina ostatních, snad pro tu nadsázku, snad kvůli Drew... Těžko říct, každopádně poctivé čtyři. ()

Gumby

typický problém - při hodnocení "v rámci žánru" bych se rozhodoval mezi 4* a 5* (možná proto, že už příliš rutiní závěr se mi nějak vykouřil z paměti a to co mu předcházelo bylo takové svěží, roztomilé, vtipné, uvěřitelné, prostě bezchybně pop). Jenže já ten žánr obecně nerad (live and let live, jen nejsem cílovka). A nebylo by asi udržitelné hodnotit Tenkrát na západě stejným počet hvězd, jak Music and Lyrics...(a ostatně od takyromanťáren typu Before sunrise to též je dvě hvězdy daleko). ()

chrispe

Už jen kvůli úvodnímu videoklipu stojí za to tento film zkouknout. Pamatuju si, jak jsem vyvalila oči a prostě se smála. Romantika, která nepředvede nic nového, ale pohled na ústřední dvojici je moc fajn (já mám navíc pro Hugha Granta opravdu slabost) a příběh příjemně plyne až do předvídatelného konce. // 11.11. přidávám jednu *. Dnes jsem si to opětovné podívání fakt užila. ;) ()

Katcat

Pořád se snažím na tohle hodnocení najít nějakej algoritmus. Jelikož 1-5 je prostě na hovno. Je to málo. Dala bych 3, ale to obvykle dávám velmi nedoceněnejm béčkům, co jsou označeni za TV film a přitom by zasloužily premiéru v kině, neboť jsou daleko lepší než hromada těch sraček, co se dneska lidem za dvě kila bez popcornu pouštěj. A to tohle neni, je to víc. Ale ne dost na 4. To dávám fakt super filmům, kde je něco nedotažené, vyšperkovanej konec, nebo prostě jeden herec neumí hrát a vám tam prostě tohle vadí. Ale to tohle taky neni. Tohle je relativně dobrej film, plnej známých herců, a taky plnej trapnejch "love" klišé. Prostě 3-4. To, co nakonec zvolim bude random poslepu. ()

Leoric

Nemohu hodnotit jinak.. Skvělá satira světové pop music ukazující vymezené hranice, které nemůže žádný popový performer překročit, chce-li být úspěšný Skladatel neodporuje pravidlům trhu, jsou tu stále mladší a silnější, není tu prostor pro originalitu, účelu postačí dočasná líbivá hitovka, protože trh se mění rychle. Kvalita tvorby je vytlačena do pozadí, skladatel je jen obyčejný dělník, který zoufale shání co nejlepšího textaře, který zvládne během chvíle napsat text plný klišé. Důvodem je rychlost. Skvělým zrcadlem je filmová Cora Corman, která jakoby vypadla z oka téměř veškerým současným r'n'b idolům, kteří řeší své hluboké týdenní vztahy na stránkách hladových bulvárních plátků. Její skutečně ryzí oddanost východnímu náboženství mne velmi bavila, stejně tak její osobní rapper, který nezapomene do každé písně vpravit své nezbytné "madafaka". Hugh Grant zde hraje emocionálně vlažnou osobu hrající dle pravidel showbussinessu, která ostře kontrastuje s emotivní Drew Barrymore, jeho ošetřovatelkou květin. Najde v ní citlivou textařku, která se z počátku snaží vyhnout spolupráce s Alexem Fletcherem, zašlou popovou hvězdou. Příběh sunou dále nezbytná klíše, která vygradují v očekávaný konec, který je možná až zbytečně přeslazený.. Příjemným překvapením je však klip Fletcherovy kapely Pop!, který skvěle nasál ducha dnes již naivně působících osmdesátek. Bravo! ()

Ivo

Roztomiloučký film s neodolatelným Hughem Grantem i dalšími skvělými herci. Jen představitelka Cory působila poněkud retardovaně ... ()

pepa3rd

Do jisté doby byl pro mě Hugh Grant herec, jehož účast ve filmu pro mě znamenala spíše nudu. Pak přišlo ovšem "Jak na věc" a věci se změnily o sto osmdesát stupňů a co teprve, když tuhle proměnu umocnila o rok později naprosto nepřekonatelná "Láska nebeská". V "Hudbu složil, slova napsal" se sice vrací do žánru romantické komedie hlouběji, ale přitom si zachovává to všechno dobré, co jsme měli možnost vidět v jeho posledních filmech, nemluvě o tom, že ta role vyšumělé popové hvězdy, která dostane druhou šanci vrátit se na výsluní, mu sedla přesně na tělo. Nemáte tak nejmenší problém mu to věřit. Drew Barrymore je přiměřeně roztomile střelená a tvoří tak protiklad, který tuhle vtipnou romantickou komedii dobře vyvažuje. Vzhledem k tomu, že jsem si tenhle film pustil již dvakrát, má docela slušně našlápnuto i k čtvrté hvězdě. Po třetí baví stejně, tak má ji mít :) 80 % ()

iNKa 1104

Pět hvězd pro rozzářené oči Drew Barymore, neodolatelný zpěv a šarm Hugha Granta a úvodní titulkový videoklip, který sliboval nadsázku a sebeironii v duchu anglických komedií jako Bridget či Láska nebeská. Nic takového se ovšem nekonalo - nedostatek nápadů, na kterých by se mohla vystavět byť jediná komická situace, je zřejmý od prvních minut... "vatou" vyplněná hluchá místa pak postupně převažují, až se stopáž filmu začne zdát neúnosně dlouhá.... Snad jen příjemné zjištění, že Hug-ho vážně umí pěkně zpívat...:) ()