Martijn (Ryan Phillippe) chtěl v Maroku pomáhat podvýživeným dětem. Místo toho se ocitl v rukou teroristů, kteří ho vystavují brutálnímu týrání. S vědomím téměř nevyhnutelné smrti se mladý muž pouští do pomyslné šachové partie s únoscem Ahmatem (Laurence Fishburne), protože informace o pozadí únosu mu mohou zachránit život. Aspoň si to myslí. V provizorním vězení si postupně začíná uvědomovat, že v jeho zajetí nehrála žádnou roli náhoda, ale že se stal obětí pečlivě připravené akce. Kdo a proč ho unesl? Za odpovědi na tyto otázky platí tento talentovaný klavírista velmi vysokou cenu – vlastní prsty. Zaplatí nakonec i cenu nejvyšší? (oficiálny text distribútora)

iXtr3m3

Slušný triler, ktorý prekvapil vo svojej dobe fakt že minimalistickým spracovaním a zasadením. Laurence Fishburne potešil, ostatní skôr do počtu. Zaujímavý koniec tomu svedčil, ale bolo to príliš krátke, aby to malo na viac ako slabší nadpriemer. ()

cab

Zajeti mladika v jehoz prubehu je vyslychan, mucen a terorizovan ma necekane vyvrcholeni. I kdyz komorni, tak nepresvedcive zahrane a nezajimave se vlacejici ke konecnemu rozuzleni. Necela hodina a pul se zda byt bohuzel daleko delsi. 50% ()

kwoky

Cekal jsem skutecne ledacos. Premyslel jsem, kdo za to muze...proc to delaji...proc to dela on... Ale tohle teda ne! To, co se zda zcela jasne, se otoci o 180 stupnu, zmacka se a je sezvykano velbloudem. Pak je to vyplivnuto a konec. Myslim, ze jsem poslednich 5 minut nedychal. Takovy zvrat bych prirovnal mozna i k famoznimu Saw. Fishburne ve sve roli exceluje, Phillippe je taktez skvely. Vrele doporucuji (ale v originale - Fishburnovu "arabstinu" si nemuzete nechat ujit). Na druhe shlednuti uz to nebude tak sokujici, ale jinak skutecne nemam co vytknout. Snad jen "nacancanou malinovku" v krabicce s prsty. :) ()

Haymar

Černý maročan (Fishburne) a bílý holanďan (Phillippe) rozehrávají šachovou partii - ve fyzické a především psychické rovině. Od začátku však není úplně zřejmé, kdo je vlastně "černý" a kdo "bílý"... Minimalistický komorní thriller, stojící na dialozích a ústřední herecké dvojici (to první mohlo být lepší, to druhé je velice dobré). Veskrze průměrnou podívanou posiluje slušné (leč trochu předvídatelné) finále... Mezi záplavou dnešních "popcorňáků" jsou kousky jako Five fingers příjemným osvěžením. ()

Blazin

Film o 5 hercích, ale famózně natočený, že člověk se prostě celou dobu (film je dlouhý jen necelých 80 minut) nenudí a ten konec je jak má být :-). ()

mira007

Komorní drama? Skoro i jo, nejvíc na tomto ne nijak světoborném filmu na téma uneseného Američana islámskými terorristy oceňuji jen ten konec, kdy se ukáže, že každý z účastníků je úplně někým jiným než jak se to celý film pozdává. ()

tom.cube

Celkem chytrý a zajímavý thriller. Obsazení Laurence "Morfeus" Fishburna se velmi povedlo. Doporučuji nečíst komentáře, jinak přijdete o celý zážitek z finálního rozuzlení, které opravdu stojí za to. ()

Mafyn

Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem viděl konec filmu. Pro mně je to jedna otázka. Mohu nebo nemohu toto provést pro svou vlast? Mnozí by na to asi neměli žaludek, ale v dnešní době bych asi dokázal pochopit nezbytnost situace. ()

Ulrich

Zajímavý příběh a vyústění... ale chtělo to nějakého zručnějšího režiséra. Protože vzhledem k tomu, jaké vyhrocené věci se tam dějí, tak to nepůsobí vůbec napínavě. Ale nápad to byl opravdu dobrý. Osobně bych se úplně vyvaroval flashbackům, které pouze dávají pocit, že se z nich člověk dozví něco důležitého... což se nestane. But... it´s just me... Docela rád bych to viděl zfilmované znova, ale lépe... ()

ViktorEl

Neviem prečo má tak málo percent, keď film je dobrý a na pár malých chýb je viac než dobrý. 632 hodnotení to je dosť málo. Na takéto filmy nie sú reklamy, trailery ani nič čo by ich kus priblížilo divákom a to je teda škoda.Nemusí byť každý film kinohit, aby bol film dobrý. Práve zháňam filmy s Ryanom Phillippem a natrafilm som aj na tento ináč by som sa k nemu nedostal a nikdy ho nevidel a to by som prišiel o dobrý film. Thriller ako má byť, s dobrou zápletkou a rozuzlením, až na konci som všetko pochopil a také filmy sa mi páčia. Diváka v tiahne do deja, a prežíva celý film to mučenie čo Ryan. Takéto filmy by som rád pozeral každý večer. Pár drobných chýb tam síce je, ale to podľa mňa v každom filme. Film aj tak stojí za pozretie, aj keď len na jedno. Ja by som tento film hodnotil na 70 - 75%. Záleží to aj od vkusu, ale dať filmu odpad tak to je na zamyslenie. Chcel som kus opísať ten koniec, ale pre tých, ktorý tento komentár čítajú a chcú si film pozrieť tak som im to nechcel pokaziť. ()

mala_kea

Už jsem čekal, že nebudu věřit vlastním uším a očím, že by Amerika konečně natočila nepatriotský film. Tohle však skončí dřív, než to pořádně začne. Malkin si to prostě nedokáže odpustit a Ameriku do toho musí zatáhnout, ikdyby godzila řádila. Také nechápu, jak se looser, jako Colm Meaney mohl dostat do zdařilého thrilleru, který snad postrádá jen na prostředí. "Vyčůranost", chuť hrát a propracovanost je na vysoké úrovni, ovšem již zmíněný patriotismus to celé schazuje. ()

Merggie

Tomuto filmu som zhruba v polovici prestal veriť. Nápad dopliesť diváka ako sa len dá, autorom vyšiel. Dej vyplýva z toho, že každý je vlastne niekym iným a niekto, hoci sa tvári, že je tým, za koho sa vydáva, je tým, za koho sa nevydáva, pretože sa musí tváriť, že je vlastne niekym úplne iným, za koho ho pokladajú. Najlepšie na tom je, že nikto vlastne nevie, kto je kto, ale všetci okrem niekoho na stoličke tušia, že vedia kto je niekto. A týrajú ho len preto, aby sa dozvedeli iné mená, o ktorých zase každý bude všetko vedieť, ale všetci sa budú tváriť, že o nich nikdy nepočuli. Ak by ste niečomu nerozumeli, pokojne mi napíšte mail. A dve rady do života: necestujte do Maroka a šachy si zahrajte doma v teplúčku. ()

Barak

Docela slušný thriller. Nepřekypuje sice nijak atmosférou, ale nějaké to napětí se určitě najde. Docela komorní záležitost, takže vše stojí na hereckých výkonech a dobře napsaných dialozích - což se taky docela povedlo, až na ty dialogy :) Prakticky všechno se odehrává v nějaké veliké místnosti, kde je nějaký týpek, který přijel do země konat dobro, držen proti své vůli a několika lidmi vyslýchán ohledně nějakých peněz. Jak to všechno probíhá - asi deset minut se mluví, nikdo nic nezjistí (resp. hodně málo) a další prst jde dolů. A tak to jde - jak originální název filmu napovídá - pětkrát za sebou, načež to nějak dopadne. Herci hrají docela dobře, akorát to tempo filmu a ty dialogy.. mohlo by to být kratší, načež by se aspoň trochu zrychlilo neskutečně pomalé tempo, dialogy by chtěli nějak ozvláštnit, protože jsou docela fádní a mohli tam být nějaké záběry na to řezání toho prstu, až je taky nějaký nechutný pohled - ale to ani tak neva ;) Závěr se hodně povedl a byl jsem fakt překvapený, ale klidně by se tam mohla přidat ještě hodina k tomu filmu, která by ukázala následné události, protože takle je to docela nelogické.. a vlastně celé to má díry a jsou tam věci, které jsem vůbec nepochopil a občas jsem se doopravdy ztrácel. Tak si říkám, proč vlastně hodnotím tak vysoko, když jsem tomu moc neporozuměl? Sám nevím.... ()

waska

Nevíte kdo je kdo, přemýšlíte, děláte závěry, které jak zjistíte jsou úplně špatné. Laurence Fisburne a Ryan Phillippe rozjiždějí hru ve které každý předstírá, že je někdo jiný. Parádní drama s velice překvapivým závěrem. Škoda jen, že se režie neujal někdo maličko lepší, mohlo to být za pět. ()

Likan7

solidní psychologický thriller. Rozplétání pravdy je pěkně dávkovaný a Fishburne dokonalý. Stále to je ale béčko, na který se velmi rychle zapomene. Malkin nedokáže diváka strhnout změnou tempa, vybudováním atmosféry nebo zvratem, který by divák tak trochu nečekal, nebo minimálně by ho během sledování nenapadl. Těch 90 minut je ale tak akorát a utečou příjemně rychle. ()

wOOzIe

Toto béčko má něco do sebe, příběh by se dal označit za originální a pointa je moc dobře vymyšlená, opravdu by vás ve snu nenapadlo, jak to celé skončí. Slušné herecké výkony, sem tam nějaká chybka, ale ta se ztratí. 70% ()