Martijn (Ryan Phillippe) chtěl v Maroku pomáhat podvýživeným dětem. Místo toho se ocitl v rukou teroristů, kteří ho vystavují brutálnímu týrání. S vědomím téměř nevyhnutelné smrti se mladý muž pouští do pomyslné šachové partie s únoscem Ahmatem (Laurence Fishburne), protože informace o pozadí únosu mu mohou zachránit život. Aspoň si to myslí. V provizorním vězení si postupně začíná uvědomovat, že v jeho zajetí nehrála žádnou roli náhoda, ale že se stal obětí pečlivě připravené akce. Kdo a proč ho unesl? Za odpovědi na tyto otázky platí tento talentovaný klavírista velmi vysokou cenu – vlastní prsty. Zaplatí nakonec i cenu nejvyšší? (oficiálny text distribútora)

oasismanik

Celkom ma prekvapilo, že sa dali Laurence Fishburne a Ryan Phillippe nahovoriť na film, ktorý je odsúdený na označenie B - kategorie. Ide ale o celkom slušný thriller so slušným scenárom, ktorý určite nemal veľké ambície. 6/10 ()

Pitryx

Tomu naivnímu unesenému pitomci jsem po příchodu "ošetřovatelky" přál všechno nejhorší, protože většího idiota jsem snad neviděl. Ostatně o co go?? Měl se blbec starat sám o sebe. No, ale k filmu. Nudná kravina se spoustou dialogů. Občas tam tvůrci vrazili retrospektivu, ale naštěstí to jde lehce přeskočit. Vizuálně nic moc, děj v podstatě na jednom místě. Navíc ke konci je to stále dokolečka dokola, takže jsem se nudil a ztrácel se v "ději". Takže něco málo za tu kapku gore a překvapení na konci. 201209097909/8323 ()

Belerofon

Jak se říká...toho filmu je škoda. SLušný rozjezd, tedy zajetí a následná partie šachu, hra na otázky a odpovědi (za špatné odpovědi prstíky pryč)..čím se blížíte k finále, cítíte, že každá postava má jinou roli, než se zprvu zdálo a pak přijde konec a bum. Konec bohužel vyšumí naprosto do prázdna a to co se dařilo po prakticky celý film tak dostane pořádně na zadek. Škoda...možná lepší režisér, jenž by dokázal tu pointu naservírovat s větší gradací...možná ten konec udělat naprosto jiný...každopádně nečekaně sympatický film.. ()

FantoMaSk

Zajímavé, ale těžko popsatelné bez spojlerování... Nicméně musím uznat, že na druhý pokus, když dáváte pozor, skutečně lze finální twist odhadnout. A to i přesto, že závěrečná pointa není five finger, ale spíš middle finger všemu, co jste si mysleli, že se do té doby ve filmu dělo. Na jedno zkouknutí dobré, na to druhé už chybí prvek překvapení, a navíc tu máme o malinko lepší Unthinkable, který hraje na velice podobnou notu. Ryan Phillipe patří na hák Bena Willise z Tajemství loňského léta a do vážně se tvářících produkcí nezapadá, no a Morfeus jako arabáč je taky dobrej úlet. Za mě tři, kdo rád u filmů přemýšlí a má rád překvapivé konce, nemůže mu film nijak ublížit. A pozor na potitulkovou scénu :) ()

Pythonator

Tohle umučení mě nějak nebavilo. Teprve až nečekaný konec byl trochu zajímavý. Ovšem film neodpověděl ani na polovinu otázek, které během mučení (především divákova) vyvolal a já se ptám: WTF??? ()

Peddro

Dobře promyšlený film, přestože jsem tušil jaký bude mít konec, tak mě film bavil. Na začátku je vidět, jak se v místě kde Martijna drží mihnou grafity, což mi do muslimské země nesedí...Nevím, zda to byl omyl či záměr, ale napadlo mě, že vše bude jinak...... ()

Nick321

Nepochybuji o tom, že takových triků mají tito "teroristé" v rukávu stovky. Nejvíce mne udivuje, že Martijn prakticky nepochyboval o tom, kdo jsou jeho únosci . Ahmat si jej za pomoci Aischy doslova maže na chleba svými otázkami a neustálým udržováním atmosféry strachu. Docela by mne zajímalo , jestli kdyby kajícně přiznal vinu nebo zalitoval toho co chtěl udělat a nesnažil se je naopak přesvědčit, aby islámští teroristé spojili s aktivity síly , zdali by ho omilostnili a jenom někde vyhodili u cesty. Skvělý film, dávám 5*. ()