Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Will Smith jako herec se mi vždycky líbil, i když někdy hrál v pěknejch sračkách. Tohle sračka není. S jeho postavou musí člověk opravdu soucítit, obdivovat ji a nakonec se i radovat. U většiny dojemnejch filmů ukápne slza ze smutku. Tady to bylo ze štěstí. Jeho synek to taky hrál dobře, akorát jsem nemohl uvěřit, že ve věku 5 let byl tak rozumnej. Pro znalce: v soundtracku se objevili Kruder & Dorfmeister - Young Man (a výborně se to hodilo k dané scéně). Byl to fakt dobrej film a trochu mě mrzí, že nemám chuť se na něho podívat někdy znovu. ()

misulka03

Nejdená se o film, kde bychom mohli obdivovat různé efekty, které v dnešní době hýbou filmem. Není to film, který vás nadchne hudbou, výpravou, kamerou. A přesto má v sobě víc než některé z filmů, které vydělávají miliony dolarů a jsou tak populární po celém světě. Nemůžeme se koukat jen na filmařské umění, zde musíme hledat i další hlubokou myšlenku, která z tohoto filmu vyzařuje. Příběh Chrise Gardnera je v dnešním světě i příběhem mnoha dalších lidí, kteří by se s ním mohli porovnat. Mnoho lidí je na dně a nevidí cestu ven. Will Smith v roli zoufalého Chrise nám však dokazuje, že když bojujete za svůj sen ačkoli se vám zdá, že je vše ztraceno nebo, že ten sen je pro vás nedosažitelný, musíte jít dopředu a věřit. Protože nic není nemožné a určitě na každého někde čeká ten kousíček štěstí, jen si pro něj musíte dojít a pevně ho uchopit v dlani. A pokud si divák tuto skutečnost uvědomí, najde si v tomto filmu jeho kvality. Musím se přiznat, že zpočátku jsem si říkala, že na mě působí trochu nevěrohodně, když matka celkem lehce opuští syna, ale slzy Chrise Gardnera všechno předčili, bylo to tak opravdové, že mě samou dojalo to, že získal po čem celý život toužil. ()

moviefilm

Nádherný film so silným príbehom a majstrovským hereckým výkonom Willa Smitha. Nerozumiem absencii mena Gabriele Muccino pri OSCARových nomináciach, v kategorii najlepšia réžia. No trochu ma mrzí, že Thandie Newton nedostala viac priestoru.Ale bezpochyby je Šťastie na dosah malý-veľký film, ktorý vo mne bude rezonovať ešte dlho po zhliadnutí... ()

3n3my

Will Smith spolu so synom v silnom dojemnom príbehu - tak to by ste mali vidieť! Film len dokazuje, že W. Smith zahrá snáď všetko, k tomu zaujímavý pútavý príbeh zo života - mne to k spokojnosti úplne stačilo. 90% ()

wendelin9

'Na posranýho aji hajzl spadne' by klidně mohl být citát tvořící podtitulek k tomuhle filmu jen pro silné nátury. Příběh o tom, jak se otec v podání (opět) vyníkajícího Willa Smithe snaží zachránit svůj život, který se ubírá né zrovna tím správným směrem a zároveň se snaží starat o malého syna, kterého vám bude jistě nejednou líto, je zkrátka kukátkém do nelítostného, ale o to realističtějšího světa. O tom, že se s náma ten prevít opravdu nemazlí a člověk si musí projít peklem, aby dosáhl štěstí, vás tenhle film přesvědčí jako málo co..... ()

smrt.ka

Patetické konce? Nevadí. Důležité je, aby si příběh udržel pravdivost, tajemství, lidskost a dokázal vyvolat emoce. Nemůžu jinak, než dát tomuto filmu celých 5 h. Když jsem viděla plakát, trailer a obsazení, řekla jsem si - hm, další film, který z vás odšťavní pár slziček a vtluče vám nakonec zase do hlavy, že v Americe je zkrátka možné VŠECHNO. Tento film něco takého ovšem popírá od začátku do konce - vidíte přece to úsilí, tu stupidní moc konkurence a absurditu americké politiky a vůbec společnosti. Jo, někdo možná řekne, že je to populistická oslava boje a vytrvalosti, a že si nehraje s žádným novým tématem; vždyť chudé Američany, který nemůžou zaplatit nájem, jsme tady už měli a i ti nakonec skončili "velmi dobře", tak, jak to mají divái rádi. Tomuhle filmu ovšem nechybí to, co těm ostatním. Je v něm tolik postřehů, tolik odkazů a náznaků, že ten příběh nemůžete neprožívat, nemůžete mu nevěřit, nemůžete ho chladně odsoudit a přiřadit k jiným americkým dramatickým pohádkám. Will Smith byl skvělý. Úloha vypravěče byla skvělou volbou, která celý příběh olepila lepenkou a svázala ho tak v jeden srozmitelný celek s jasným poselstvím, přidaný navíc o vnitřní hlas, díky kterému se může stát Štěstí na dosah blízkým filmem i pro člověka z trochu jiného světa, než z jakého byl Chris Gardner. ()

Susinnon

Takéto filmy sa mi páčia :) Povzbudzujúce... že človek dokáže všetko, len sa musí snažiť :) A že možno aj ja niečo dokážem... a že nič nie je také horúce, aby sa nedalo zjesť :) ()

Triple H

Hollywoodsky sentimentálny príbeh (založený na skutočnom), ktorý sa ozaj podaril. Drvivo väčšinový podiel na tom má Will Smith, ktorý je vynikajúci. Výraz v jeho očiach v závere filmu krásne vyjadroval čím všetkým si jeho postava prešla a šťastie z dosiahnutého a to tak, že som proste musel pustiť slzu. A to prosím zakaždým keď ten film vidím. Malý Jaden Smith (vo svojom filmovom debute) bol tiež dobrý a s otcom sa výborne dopĺňali. Príjemny film. Oplatí sa pozrieť už len kvôli Smithovi. P.S.: Oscara by som dal jemu a nie Whitakerovi, ale to je detail. ;-) ()

Jaňo

Výborní Smithovci vo filme o krutosti a kráse života, pri ktorých sa vám hrnú slzy do očí ale aj do srdca.. U mňa to tak určite bolo.. Hlavne z toho dôvodu, že film je natočený podľa skutočného ľudského osudu.. ()

Kjůkíí

Život je tvrdej, tak si zvykej. A opravdu, tento snímek zachycuje, jak moc kyselý může život být a i když děláte co můžete, společnost a byrokracie s vámi vláčí sem a tam a nedá se nic dělat, smůla prostě. Will jde nahoru, to už jsem říkal a ne jednou. Další film, bez jehož ztvárnění by to nebylo to pravé, je potřeba zkušeností, žádný nováček by to nedokázal podat přesvědčivě ... A to dítě je boží, takový malý negřík. NEjlepší je, jak se furt žene za těma krabičkama. Nechtěl bych zažít to, co on. Velmi silné a působivé drama, na konci se cítíte vážně šťastně. Takový trochu návod, jak se dá vyhrabat z úplného dna, pak i ti nejtvrdší hoši změknou. ()

tatanapope

Film podle skutečných událostí má ukázat především na fakt, že snaha a píle mají své výsledky, když jim člověk věnuje maximum, ať to stojí, co to stojí a i přes malé či velké neúspěchy trnitou cestou nepřestává věřit a doufat v lepší zítřky. Je to hezky zpracováný film, který má být především dramatický, ale sem tam i mile pobaví. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od ELIAS ()

Lachtaan

Will Smith hledá štěstí skrze nedostatek pracovních příležitostí ve městě, kde se velmi snadno člověk může dostat na naprosté existenciální dno, stačí nerozvážně podepsat pár papírů. A asi nikdo by nedokázal takhle procíteně zahrát otce se synem jako opravdový otec se synem. Jaden Smith byl už v takhle úzkém věku přesným hereckým odrazem svého táty. Možná jsem od celého filmu čekal větší citovou nálož, ale silné momenty si tu najde skutečně každý. [viděno na Netflixu 26.8.2023] ()

Magneto

Jednoduchý. nekonfliktný a oddychový rodinný film o chlapíkovi, ktorý sa z bezdomovca vypracoval na burzového makléra...Príbeh začína tým, ako sa hlavnému hrdinovi začína rozpadať život a končí, ako sa mu zase začína skladať dokopy...Nieje to nič bombastické, žiadne veľké emocionálne scény nečakajte...Oddychovka. ()

Goldenhair

Snímek inspirovaný životem skutečného Chrise Gardnera, který se z chudáka vypracoval až na vrchol a překonal všechny peripetie, které se mu postavily do cesty nevypadá nijak objevně. Sympatické ale je, že divákům nic nevnucuje a zároveň film plynne tak, aby nesklouzával k lacinnému kýči. Režisér Gabriele Muccino, pro kterého je Štěstí na dosah hollywoodským debutem odvedl slušnou práci a ostudu si rozhodně neudělal. Jeho režie je vyvážená a sem tam slabší místa oživují zajímavé nápady a pěkně natočené momenty. Není také žádným překvapením, že chvalozpěvy se snáší především na ústřední duo Willa Smithe a jeho syna Jaydena Christophera, který mu neméně zdatně sekunduje. Štěstí na dosah si mě i přes své malé žánrové nedostatky získalo a od počátku jsem hlavnímu hrdinovi držela palce i když šťastný konec byl nevyhnutelný... ()

markuc

Fakt spatna komedie a jeste horsi drama, u ktereho jsem se totalne nudil. Bez jakehokol napadu a invence, jen nektere herecke scenky staly za to. ()

Sfinkter

Smith perlí, dramatická poloha mu jde stejně skvěle jako ta komická. Trošku zidealizovaný obsah filmu, byť stojí na skutečném příběhu, ukazuje boj o štěstí a v podstatě o přežití obyčejného člověka. Většina lidí tento boj nedotáhne tak vysoko, ale jde o to bojovat. Protože problém není v tom, že boj prohrajete, ale že bojovat ani nezkusíte. ()

Liznic

Civilní lidské drama s příjemnou kamerou a výborným Smithem v hlavní roli. Dokonce ani mladý Smith není otravný, jak má ve zvyku. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (viac)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)