Parfum: Príbeh vraha

• Česko Parfém: Příběh vraha (viac)

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše... (oficiálny text distribútora)

ClimbVibe

Knížku jsem nečetl - i přesto mě v průběhu filmu často napadalo, že tahle látka se moc natočit nedá.. Tykwer se ale upřímně snažil a některé scény jsou doslova nezapomenutelné. ()

Rendiss

Dobrej film. Když mi asi 20 přátel řeklo, že je to blbost, měl jsem sto chutí si to nepouštět. Ještě že jsem to udělal. Pěkný drama o mladíkovi, kterej zná všechny vůně světa, až na tu jednu, kvuli které zabíjí neviné ženy. Trošku spíš fanatickej příběh, ale i tak velice dobrý, za mě 4* ()

Piškotka

Není to můj šálek kávy, sice hezky scénicky a vizuálně ztvárněné, ale samotné srdce filmu mi unikalo. Začátek se celkem dal, ale po odchodu z Paříže to byla spletenina všeho možného. Scéna před popravou byla utopická a ve své podstatě vulgární. Samotný závěr nečekaný. Oceňuji skvělý výkon D. Hofmanna a A. Rickmana. ()

Prochy38

V celku zajímavý film! Prostředí Paříže 18. století se povedlo opravdu parádně! Herecké obsazení nadstandardní. Nevím, co víc psát.... Nadšení! Snad jen ještě klobouk dolů za úžasnou kameru a kvalitní hudbu. ()

Jorge-Z

Dalších zbytečných 141 minut v životě. Dost dobře nechápu tu oblíbenost tohoto snímku. Odporná postava fetišistického Grenouilleho. Děj totálně o ničem, vyvrcholení filmu bylo hrozné, nemluvě o "popravě" hlavního "hrdiny". Hromadná swingers párty v 18. století? Proti gustu... A přitom nebýt poslední půlhodiny, film by dopadl lépe. Tak odfláknutý závěr jsem už dlouho neviděl. ()

tterez

Vždyť je vlastně nevinnej! On prostě musel.. Když má někdo dar, měl by se mu věnovat a rozvíjet ho a s těma holkama to prostě po dobrým nešlo. A ta perfektní tečka na konci tomu u mě přidala hvězdu. ()

santiamén

Po druhém zhlédnutí nadšení opadlo, hlavní kvality nadále spatřuji jedině v úžasné výtvarné stránce a práci kamery. Těm taky náleží čtvrtá hvězdička. Jinak by příběhu z mého pohledu prospělo radikálně prostříhat, protože jsem měla problém udržet pozornost (tedy v situaci, kdy už jsem věděla, co očekávat). Škoda. ()

PetkaW.

Jeden z nejlepších snímků, který jsem viděla. Nečetla jsem knihu, takže nemám po této stránce s čím srovnat. Film jako takový, je ale skutečně uměleckým dílem. Natočit film o vůních tak, aby měl divák pocit, že ty pachy skutečně cítí, to je tvrdý oříšek. A Tykwer se s ním popral velmi dobře. Moc se mi líbilo jak prostředí, tak výprava, kostýmy byly skvělé, herecké obsazení dokonalé, ale nejdůležitější je pro tenhle film příběh, jako takový. Vážně jsem celou dobu věřila, že to skončí pro hlavní ženskou hrdinku dobře. Jen konec mi přišel trochu... nevím, do celkové stránky mi prostě ne a ne zapadnout. Ale tak to má asi i být... ()

Milodar

Jak efektivně vystihnout smradlavou Paříž? Co třeba takhle detailními záběry červů a vnitřností? Ne, to ještě pořád není ten správný, filmově navoněný hnus. Přidáme ještě trochu zvracení. Tááák. Teďka kupu čistého artu (rozuměj umění), jako např. kvílení vokální meluzíny, lapání panenek Marií (neb Díra = Žena = Matka = Život = Gaia = Vesmír = Černá díra), předlouhé, přenudné Neuvěřitelnosti, prošpikované Alegoriemi, POMObenstvími, to vše ustící k neuvěřitelně působivému mazlení davu, jenž může být snad jen přímou parafrází heliogabalovských apokalyptických orgií. Kruh se uzavírá (zrození z Díry = zmizení v Černé díře v zemi) a mozek nahlodává otázka – jaký je rozdíl mezi vůní a šmradem, můj milášku? Parfém: příběh smrada, to je film, který dokonale relativizuje. ()

J*A*M*A*L

Perfume má překrásně divný příběh. Takoví příběh by asi nenapadl nikoho jiného než právě Patricka Suskinda. Já mám filmy z této doby docela rád a Perfume byl docela pěkně natočený. Je to hlavně emocionálně solidně vypjaté, už dlouho jsem neviděl tak čistý snímek, ale za to ani ne tak nenávistivý. První půl hodina byla naprosto skvělá, dále však už bohužel to bylo výrazně slabší a to trvalo až do samého konce. Knihu jsem nečetl (a asi také nikdy nebudu), takže nevím jak to mohu srovnávat s knihou, ale film se docela povedl, ale do písmene mi to hold nesedlo, což se stává. Hlavní negativum byl především hlavní "hrdina", který během dvou hodin řekl jen pár slovíček a navíc jeho chování a on sám, vše kolem něj mi přišlo hrozně nesympatické a hlavně on sám nejvíc. Z postav nic moc, až na Dustina Hoffmana, který však byl v tomto snímku asi jen na dvacet minutek. ()

Teabag

Vynikající kousek s podmanivou atmosférou, skvělými herci a dobře vystavěným scénářem, který v jistém smyslu posunul film na novou úroveň: dokázal to, co umí knihy - podnítit představivost pouhým popisem. Nebo jste si nesnažili představit, jak ten parfém voněl? :) ()

lucijelucije

co to kurva má bejt...tak on zabije přes tisíce žen, sbírá jejich parfémy, a až pak najde tu nejlepší dokonalou ženu, smíchá všechny vůně dohromady a když ho chytí místo toho, aby visel tak ho začnou všichni oslavovat a pod gilotinou si to začnou všichni rozdávat..tento smysl mi byl odepřen..nakonec se anděl vypařil..a já tak usilovala bobříka dobrého skutku..hovadina Možná mi byl odepřen celý smysl tohoto díla a já to nějak neustála, ale ten konec se mi zdál teda dost uhozený..Neodsuzuju tyto šílenosti, zvrácenosti, a psychozní věci, ale čeho je moc, toho je příliš. Každopádně, průběh filmu byl zajímavý, chytlavý, a i když místy perverzní..dvě hvězdy si nezaslouží. Tudíž má pořád navíc..takže..děj se co děj.. ()

Kuzzie

.....-Prý nezfilmovatelný film. Ale to by nejspíš i předloha musela být nenapsatelná-... aby mě film doutil si přečíst knihu, musel by na mě nejspíš udělat velký dojem. Jasně že udělal. Ještě po několika letech si vybavuju své pocity, když jsem odcházela z kina. A když všichni kolem byli znechuceni koncem, já jásala. Bylo to moc. Ale mělo to být moc, mělo! V každém případě podle knihy to dávalo smysl a podle mých tehdejších pocitů taktéž. Vždyť Jean Baptiste byl vrah. Vrah! A vy jste mu fandili. Já taky. To bylo to nejhorší, ne? Ne jedna mohutná orgie. Co by taky mělo vzniknout z vrahova díla, malincí zlataví ptáčci, kteří budou pomáhat nevinným pannám na cestě do kláštera? ()

Marius_ss

Film očarujúci, ako finálny parfum. Tak umne zrežírovaný, zostrihaný.... a s prekrásnou kamerou a HUDBOU, ktorú zložil sám režisér (!) Tom Tykwer - ktorý je géniom vo svojom obore (resp. oboroch), podobne ako hlavný filmový protagonista. ()

Damielka

Kdybych měla ohodnotit tenhle film adekvátně k tomu, jak moc na mě zapůsobil, asi bych nenašla ta správná slova. Už dlouho mě žádný snímek tak neudolal, jak Parfém: Příběh vraha. Nádherná, uhrančivá a omamná hudba, stejně tak omamné byly vůně, které jsem viděla a přitom i cítila a neuvěřitelně přesvědčivý byl Ben Whishav coby Jean-Babtiste Grenouille. Mohu doporučit všem, kdo chtějí prožít opravdu nečekaně silných 147 minut, kdo chtějí z kina odcházet s pocitem, že něco takového je možné jen ve snech... ()

dehlie

kto čítal knihu, musí potvrdiť, že na filmové spracovanie sa pozeral, tak ako ja, s určitým dešpektom. knižná suskindova predloha je fenomenálna. takým farbistým jazykom, akým on pomenoval grenouillovov fenomenálny register vôní a obraz sveta vo francúzsku v predrevolučnom období, nedokáže podať nikto. podotýkam nikto- ani filmový režisér. že sa to podarilo tykwerovi vo filmovom diele nie je nič iné ako ZÁZRAK. pán tykwer, tlieskam. ()

Macik

Nádherná kamera, nádherná výprava, ale místy zase docela nuda a závěrečnou půl hodinu jsem teda vážně neztrávil.. ()

fastum

Na mě moc roztahaný začátek, ale asi tak od půlky to chytne spád a já se nemohl dočkat, co se stane dál.. No a závěrečná scéna na náměstí prostě nemá chybu :) ()

Pauling

Inspirace: čich - nová dimenze pohledu na vůni a smrad, velmi plasticky a realisticky ztvárněná. Jinak ovšem to mesiášství mne neoslovilo, i když jsem zastáncem názoru - co voní jde od Boha, co smrdí jde od Ďábla. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Vražedný Parfém v moderním pojetí

Vražedný Parfém v moderním pojetí

25.06.2018

Knižní bestseller Parfém: Příběh vraha, který v roce 2006 zadaptoval do filmu Tom Tykwer (Atlas mraků), se dočká moderního převyprávění od televizního režiséra Philippa Kadelbacha (Válečná generace,… (viac)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Bond 23: Název, holka, písnička

Bond 23: Název, holka, písnička

11.10.2011

Prozatím jsou všechno pouze dohady. Natáčení ale začne zanedlouho (v Jižní Africe, která nahradila původně plánovanou Indii), takže jde o fámy blížící se pravdě. Název třiadvacáté regulérní bondovky… (viac)