Dcera Jindřicha VIII. Alžběta I. byla nejen nezávislá, inteligentní a tvrdohlavá žena, ale především velká panovnice. Znovu sjednotila národ rozdělený náboženskými sváry, vyhrála velkou námořní válku se Španělskem, ale nikdy se neprovdala. Odtud také pochází její přívlastek panenská královna. Vládla své zemi téměř půl století a už za svého panování se stala živoucí legendou. (oficiálny text distribútora)

Junkienka

Sice úžasný herecký výkon Helen Mirren, která si v anglických panovnicích našla nejspíš velkou zálibu, mě ovšem zcela nepřetáhl na svou stranu. Chvílemi jsem se ztrácela v ději . Ale hudba, která celý film provázela byla úžasná.... A taky Jeremy Irons....:-*. jeho role sjou vždycky tak autentické....Ostatně 4* jsou toho výsledkem ;). ()

Nyanka

Pro mě až jednotvárně zaměřený na jednu lásku Elizabethina života. Za její vlády dosáhla spoustu úžasných věcí, nejen v zahraničí, ale i doma (rozmach kultury, náboženství), což ve filmu bohužel nějako vůbec není zmíněno. Takže za to mínusové body, plusové za herecké výkony, zvláště Helen Mirren, a kostýmy. ()

black8

Pre mňa 2 hviezdičky z 3 už len kvôli vynikajúcej Helen Mirren. Škoda, že príbeh sa sústredil viac na zobrazenie ješitnosti kráľovnej a jej vzťah k mužom ako na jej iné stránky a prípadne aj iné vzťahy. Chápem, že ako to už v histórii býva, zohrávajú muži dôležité úlohy v mocenských štruktúrach, ale predsa by potešil aspoň náznak niečoho iného. Čo oceňujem, je sila, ktorá z Helen Mirren v úlohe kráľovnej sála. Aj napriek tomu, že je často bábkou v rukách druhých (jej radcov) alebo sa riadi vôľou "národa", jej myseľ nie je pasívna, jej charakter je komplikovaný a nevypočítateľný. Ďalšie plus sú kostýmy a make-up. A páčila sa mi aj úloha radcu (trpaslíka Cecila) stvárnená Toby Jonesom. Určite nadpriemerný televízny film. ()

marien1039

Jeden z nejlepších Hooperových počinů. Úžasná Helen Mirren, rovněž Jeremy Irons. Oproti slabé, barevně přeplácané, historicky špatné a extrémně přeceňované verzi s Blanchetovou je tahle Elizabeth stejně důstojná a silná jako citlivá a inteligentní. Nemohu se rozhodnout, zda více oceňuji tuto verzi nebo Panenskou královnu z téhož roku se skvělou Anne-Marie Duff. Obě jsou skvělé, každá jinak a každá mimořádně. ()

Mischak

Helen Mirren hraje výborně snad ve všem. Pohled na život královny Alžběty trochu jinak. Tato verze se mi líbila více, než ta s Kačenou od Blanchettů. Ale zpět k Helen Miren: její Alžběta ukazuje různé ženské tváře od naivity až po tvrdost. Prostě výborně zahraný part a to i v případě Dancyho a Ironse. Irons, jak už to tady někdo psal dokáže v divákovi vzbudit různé emoce a je jasný proč: je stejně výborný herec jako Mirren. Výborné zpracování! ()