Dlouhá cesta

• Česko Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (viac)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

lucccaso

Všechno je to tu krásné, všichni jsou tady krásný, jsme mile překvapený, jak krásná země to je.....blablablablablabla ...v každém dílu ty samé růžovo-nasládlé kecy od Obi-Wan Kenobiho a nějakou neznámou anglickou praso-rybou.... ()

martij06

Muselo to být neuvěřitelný dobrodružství. To všechno co překonali a hlavně přes cestu kostí. Tahat motorky napříč řekou, která má pár stupňů. Těším se na další jejich dílo Long Way Down... ()

keyzar

Vždy jsem se těšil na nový díl. Jen škoda, že pobyli v Česku tak krátce (no ono jak se to vezme že? :D U hranic pobyli kluci asi trochu déle). ()

rashaverak

Jako fandu Top gearu a Trabantu me tohle velmi zklamalo. MacGregor ma maniodepresivni poruchu osobnosti, kdy je vse bud skvele a nadherne nebo uz to nejde dal a je konec.O to ale nejde, jestli jsou prvni trabanti dily nez zacne cesta nudne tak toto je opravdu des. Temer 2 hodiny priprav a naprosto prisernych, nudnych a trapnych kecu. Asie je docela zajimava i kdyz spatne natocena, posledni dva dily se pak venuji USA a to uz jsem nedokoukal, velmi nudne. ()

henrykz

Ewan je sympaťák a na nic si tu nehraje. Vše komentují tak, jak to cítí a nesnaží se, aby věci vypadaly jinak. Velmi sympatický dokumentární seriál. ()

cirkulace

Není nad to se sbalit, a jen tak vyrazit na (mimochodem opravdu vynikajícím) motocyklu značky BMW. Kolem světa. No, může se to zdát jako šílený nápad, ale Ewan a Charley se toho zhostili opravdu s plnou vervou. Navíc Ewan McGeregor se tímto dokumentem zapsal do mých oblíbených herců, protože v seriálu ukazuje, že je to opravdu chlap jak se patří, a jen tak něco ho nepoloží. Výprava projíždí zeměmi, do kterých bych se jednou chtěl taky určitě podívat. Ze sedla motorky to musí být opravdu hodně silný zážitek. Za tím vším muselo být spousty dní organizace a plánování a papírování, ale výsledek rozhodně stál za to. Opravdu parádní. Doporučuji všem zaprděncům, co si jenom válí "sitzfleisch" doma. ()

the.trooper

Ewan McGregor je můj oblíbený herec , BMW GS1200 je moje oblíbená motorka . Perfektní dokument o cestě kolem světa přes ruské tajgy a nádhernou panenskou přírodou . 95% ()

Fuksinka

Uvodí 2 díly jsou docela nudné, protože se jedná o přípravu na cestu. Já chápu, že je to 12 let staré, ale stejně ve světle toho, co dnes provádějí Češi (a možná vždy prováděli, akorát se to neví), ty přípravy vyzní strašně komicky. Kromě kurzu první pomoci se fakt musím smát. To zoufalství, kdy herci nedostanou motorky zadarmo a na přípravu cesty mají tým o x lidech, doprovodná vozidla, doktora, chrápou po hotelech... Jenže pak se vyjede na cestu a má to grády. Samozřejmě Přibáň nemá prachy na výlety letadlem a lodí za ledovci a nepozvou ho na pravý US ranč, ale taky není mediální hvězda, která se musí bohužel smířit s nežádoucí pozorností (Kazachstán). Musela jsem pány obdivovat, jak bojovali v pustině o každý kilometr na svých přetěžkých motorkách, ale nemohla jsem si nepomyslet, jak by to asi dal Marek Slobodník na Javě, nebo 150 cm vysoká Dominika Gawliczková - sama! Ale pozor Ewan a Charley rozhodně nejsou žádné primadony a pokud vám třeba v Trabantech chyběl bližší pohled na účastníky výpravy, tady ho dostanete, aniž by to připomínalo deníček patnáctileté emařky. Je to o dobrodružství, pevné vůli, pochybách, skvělých lidech a soudržnosti. Poslední díl - po roce -klidně vynechte. ()

tahir

Fantasticke. Super dvojka ktora sa dala na nieco, co je snad snom kazdeho muza - motorky, dialava, dobrodruzstvo, poznanie nepoznaneho. Aj ked to podla mna mali v urcitej miere lahsie, lebo o nich pomaly vedeli v kazdej dedinke a je otazne ako by dopadli keby to boli dvaja neznami ludia na motorkach bez kamier, sprievodu a medializacie. Pozrel som si to jednym dychom, odporucam. ()

e-pilot

Ewan je sice dobrý herec, ale coby člověk je neuvěřitelně nevzdělaný a primitivní. Samozřejmě, že pohled Západu na Východ je očividně předpojatý a mimořádně neinformovaný, ale to, co předvádí aktéři této šou, je fakt tristní. P.S. Chystat se na cestu kolem světa a zapomenout doma nezbytné doklady, nebo nezjistit si předem ty nejzákladnější místní mravy a zvyklosti, no, to je spíš k politování než k smíchu. ()

Carfait

Pozitiva jsou evidentní, přesto ale obsahuje poměrně nudné pasáže. Mr. McGregor se velmi rád vyžívá v dojemných proslovech. Chybí tomu vtip. ()

jxr

Pro mě 99%! Motorky miluju a cestování na nich taktéž. V roce 2000 jsme 3 kamarádi podnikli cestu na mašinách na sever (Nordkapp) a přes Finsko pobaltím zpět. V roce 2014 jsme 2 projeli Rusko a Mongolsko. Kdo nezažil, nepochopí... ()

Ma_tes1

Tohle jsou pro mě bezpochyby největší borci co jsem kdy viděl. No řekněte : Kdo z vás by si sedl na motorku a jel se ''jen tak'' projet kolem světa? Myslím že by se vás moc nenašlo. Taky bych si na to asi netroufl, ale tajně doufám, že se mi to nakonec někdy podaří ;) ()

milford

Když už člověk nemůže vyjet na motorce kolem světa sám, pustí si alespoň tenhle seriál o tom, jak se dva chlapi sbalí a vyrazí na cestu kolem světa, kde potkají různé lidi i zcela odlišné civilizace, než na které je zvyklý člověk ze západu. Obzvlášť sekce z Kazachstánu, Mongolska a na cestě kostí stály fakt za to. ()