Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelný záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiálny text distribútora)

Aquarius

Čakal som viac teda. Možno to bude tým že som každú hlášku videl asi miliónkrát na okoune, takže už mi prídu dosť vyčpělé. Tiež sa vôbec neorientujem nielen v českom futbale. Obdobne vulgárne English is Easy sa mi páčilo viac. Ale tak akože zasmial som sa, no. ()

SG_ever

"Volal Pelta - Čurák, a co chtěl ? - Nic - A cos mu na to řek ? - No nic - Tos mu řek moc dobře!" Řada nezapomenutelných hlášek, které se jen tak neohrají a budou žít možná na věky. Představení (i když z 5% je to i film, proto porušuji své pravidlo divadlo nehodnotit) je až po okraj naplněné těmi nejlepšími gegy. Legendární ! (95%) ()

flawi.f

"Hele, mě volal ten, Pelta" - "Ti volal Pelta, jo? Č*rák...a co chtěl?" - "Nic" - "Nic, jo? A cos mu na to řek?" - "No, nic" - "Tos mu řek dobře" :-D ()

kurcatovium

Na záznamu mi (kupodivu) ani nevadí ty divadelní prvky, ale na pět hvězdiček to taky necítím... I když některé vpravdě humorné obraty by si to jistě zasloužily, co vy mediální mrdky?! Celkem kladně bych hodnotil i hudební pojetí, ale nej je prostě celkové vyznění a projev hlavně od Čtvrtníčka. Lábus v porovnání s ním působí bohužel jen jako sklerotický dědek. ()

Kerion

A zase tu máme projev české povahy, umíme si udělat ze sebevážnější situace srandu. A v tomto případě je to sranda velká. Páni Čtvrtníček s Lábusem přehrávají nejlepší úseky z odposlechů fotbalových funkcionářů s bravurou sobě vlastní. ()

Aven

Jen čtyři kvůli zbytečnému natahování, samotné dialogy jsou bez debat pětihvězdičkové. Od Dědictví aneb kurvahošigutentag první dílko, jehož hlášky v drtivé většině zlidověly. ()

Nyck

"Já to beru zleva, zprava, ty vole my jsme v pr*eli, vole. Jestli teď neukopeme ten bod se Zlínem, tak jsme všichni v pr*eli, vole!" U ničeho jsem se nenasmál jako u tohohle geniálního ztvárnění poměrů v českém fotbale. ()