Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

shinlove

Těšil jsem se na tento film, moc jsem byl zvědavý na příběh kluka, který je na širém moři s tygrem. A jsem tak šíleně zklamán, že se tu po dlouhé době hodně rozepíšu. Knihu jsem nečetl, takže nemůžu soudit. Přijde mi ale, že Ang Lee dostal od někoho BD ve 3D s filmy Titanic a Avatar a řekl si: "Hele, tohle dokážu taky! Vezmu si potopení lodi, které natočím rychleji, protože James Cameron to zbytečně natahoval, ale natočím to působivěji. Dám do celého filmu spoustu modré, ta očividně v Avataru fungovala. Nejlépe rovnou oceán a v něm bude spousta modrých a nejlépe i světélkujících tvorů. Co třeba, kdyby nějaký uměl i měnit barvu, hm?! Dám tam aspoň na chvíli nějaký ostrov, který bude něčím zvláštní, třeba masožravý a na něm samozřejmě musí být něco, co svítí, jinak by to ani nešlo. Jo a co mi ještě chybí? Jo nějaká myšlenka-zvířata jsou hodně in, takže nebudou jen v moři, ale v celým filmu. A protože v Avataru byla digitální, udělám je skutečná, jenže ouha, ono to nestačí, tak je udělám taky digitální! A ještě pořád tam něco chybí...co třeba náboženství? Toho byl plný Avatar, lidi na to slyší, ale nějak k tomu Indovi musím dostat židovství, v Hollywoodu jsou skoro všichni Židé, takže aby se jim to líbilo, musí tam být aspoň zmínka. Jenže to by bylo trapný, na světě je hodně křesťanů a ještě víc arabů, tak to tam nacpu všechno, ať se to líbí každýmu. A pro ateisty? Musí tam být nějaký pragmatik, Darwinovec, co všechna náboženství shodí a řekne, že všechno dobré přinesla věda a ne Bůh! Tohle prostě musí dostat každého!" A on měl bohužel pravdu - nejen, že film má 76% tady na ČSFD, on má hlavně 11 nominací na Oscara! Proboha za co?!?! Nechápu to, že se někdo nechal takhle podfouknout! Dle mého - kopie Avataru s potopením skoro jako v Titanicu, roztahaný začátek a vztah s tygrem nedotažený a odfláknutý. Když už to začne vypadat hezky a poprvé se ho Pí dotkne a dá tygrovu hlavu na klín, jsou na ostrově. Pak na písknutí přiběhne do lodi, tak si říkám, že to bude pokračovat a střih, zase jsou na dalším ostrově, kde už jsou rovnou zachránění a tygr zdrhne a už se nevidí. Prostě odfláknuté až běda! Některé záběry pěkné, hlavně závěr na Pího a v pozadí potápějící se osvětlená loď. Ale jako celek katastrofa a pro mě zklamání roku. Jak já se jen těšil! :( A Depardieu film snad šel točit jen aby to měl blíž do Ruska nebo co! 2* ()

sha.piro

Jeden z nejpůsobivějších filmů, který jsem za poslední dva roky viděl. Až téměř pohádkový příběh, lynoucí se z úst jednoho muže, který přežil nemožné, vás doslova vtáhne nejen vizuálně, ale také pocitově a vy z kina nebudete odcházet s tím, že to byla zase jedna z dalších klasických "odrhovaček", kterých jste už viděli za rok spoustu. Prostě fantazie! A rozhodně svých peněz za vstupenku nelituji. Fantastické herecké výkony, skvělý scénář, i hudba, efekty, zvířata... Vřele doporučuji. ()

johnyoss

Tento film v sobě skrýval víc než se na první pojem zdálo ... A to sice, že trailer je v tomto případě víc než film. Příběh nebyl zas tak zlý, ale jaksi tam něco chybělo, něco co by člověka vtáhlo dovnitř. Hodnocení 5/10 ()

Epco

Vizuálne a filmársky premakaný náboženský traktát, ktorý okrem svojej morskej časti ubíja snáď skoro všetkým. Posolstvo vyjadriteľné jednou vetou by bolo zaznamenané aj v oveľa menej opulentnom prevedení. A naopak samotná forma by sa kľudne zaobišla aj bez náboženského podtónu, ba dokonca by vyznela lepšie. ()

fratros

Skoro všechno tam na tom moři tak krásně neonově svítí a tygr na té lodi jenom zuří, potom smutně kouká a pak zase zuří a nakonec se ani neohlédne. Jednoduše síla. ()

snupko13

Skvelá kamera spolu so skvelými trikmi robí tento príbeh o sile ducha film s veľkým F. Farebné, rozprávkové prerozprávanie príbehu o jednom stroskotaní a dvoch pohľadoch naň. Nie som veriaci a ani sa ním nestanem, ale rozumiem ľudom ako je filmový Pi, všetci v určitých chvíľach života, hlavne ak sa zdá, že nie je v našich silách zmeniť to čo sa deje, potrebujeme niekoho ako boh a či už je to alah, ježiš, či jeden z ôsmich miliónov indických bohov, od každého chceme len jediné, pomoc a spasenie, no predsa niekto sa potrebuje tigra a stane sa ním. ()

shalash

Knihu jsem nečetl, takže si tu nemusím jako mnozí vylévat srdce, co všechno je špatně. To, proč tento film stojí za to vidět, jsou rozhodně již zmiňované efekty. I když je tygřík prý jen skládačka z pixelů, bylo to natolik věrné, že ani nešlo poznat rozdíl, ach ten svět IT xD, ale asi k tomu postupně spějí všechny filmy. Líbil se mi i příběh filmu a jako ateistovi se mi zamlouval i pohled na víru v boha. Nevím jaký je správný výklad (viděl jsem dabovanou verzi), ale něco ve smyslu víra je jen fikce, jde ale o to, čemu chceme věřit sami, se mi přímo zamlouval. V podstatě je to film o hovínku, když se na to podíváme zpětně, mě ale celou dobu velice bavil a ani na chvíli jsem oka nezamhouřil :D ()

RoyBatty444

V čo veríme je jedno. Dôležité je hľadanie lepšieho príbehu. Film je z časti magický, realistický, surový a poetický. Čo si odniesť z filmu, že ako viera tak aj realistický pohľad na svet sú neodmysliteľné na prežitie. ()

michalkop

Nesdílím zdejší ani Oscarové nadšení z filmu Pí a jeho život. V knize sice má hluboký intelektuální přesah. Na plátně však vypadá plytce a jakékoliv hlubokomyslnost se vytrácí do pět minut trvajícího kýčovitého podobenství o ostrově. Nebýt začátku se zvířecí bitkou ve člunu, označil bych ho za obstojný rodinný film. Takto u tohoto 127 minut dlouhého dílka nevím co s ním. Na rodinný film příliš násilný, na dobrodružný příliš nudný, na drama příliš ploché, na film s poselstvím příliš okleštěný. ()

psycho.ta

Půl roku jsem se po shlédnutí traileru těšila, až tenhle film konečně uvidím. Když ta situace konečně přišla, nemohu ho označit jinak, než indický blábol plný řečí o náboženství. Veškeré scény, které by stály za vidění, jsou součástí traileru. Jinak je film nudou parodií plnou žabožroutské angličtiny, které budete mít už nejdéle po dvaceti minutách tak akorát dost. Zbytek filmu jsem vysloveně "přežila" a už nikde více nic takového...1* ()

blare

Možná, že ve 3D bych kino poslintal od první řady až nahoru. Pěkná podívaná plná barviček a zvířátek. Tak, jak má podle mne pohádka vypadat... a je jedno jestli je z Indie nebo z Čech, o volu nebo o bohu. ()

B.kaspik

Po dlouhé době film, který byl napínavý. Dokonalá hudba tomu dodává ten správný šmrnc. Zábavný příběh o životě. Palec nahoru. ()

prostoreka

Nemastné, neslané, stálo ma veľa námahy, aby som od toho filmu neodišla. Dve * za celkom pekné efekty. V každom prípade to nie je nič, čo by som si pozrela druhýkrát. ()

Pavlo

Sklamanie. Nič iné nedokáže definovať môj pocit z filmu. Režisér nám naservíroval nádherne zabalenú prázdnu krabicu. Vizuálna stránka filmu je dokonalá a taktiež počítačové efekty sú perfektné. Hemží sa to rôznymi farbami a fantastickým zobrazením oceánu a ostrova. Táto časť filmu predstavuje tú najvydarenejšiu a je za 100%. Je tu však druhá nemenej dôležitá časť snímky - dej (sľubne začína, ale po pár minútach divák zistí aký je príbeh jednoduchý až pitomý) a postavy (tie sú až moc prosto vykreslené a ich konania miestami ultra nelogické). A to je už za 25% z plného hodnotenia. Po skončení filmu zostane v hlave veľké prázdno a pred očami kopec farieb. Úplný stav alkoholovej opice. No a na záver musím podotknúť, že vás isto Life of Pi nepresvedčí vo vieru v Boha ako kecá hlavná postava. P.S. Oscar absolútne nechápem! ()

Agnostik

Zajímavé až by se dalo říci překrásné drama v boji o přežití uprostřed Tichého oceánu.Záběry z hlubin i ostrovní scenérie jsou působivé jak skvělými triky,tak i kamerou.Když si ktomu přičtete velice dojemný příběh nemůžete neodolat jak vás film vtahuje do děje.Pecka! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)