Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

chelseaman22

Tak to je kýč jak svině! Ang Lee obsadil všechny role (vyjma řeckého iracionálního čísla) absolutně dementně, tzn., že budete trpět při každém pohledu na ty extra nesympatické osoby. Perfektní úvod je zatracen přesunem rodiny do Kanady. Tento přesun je odůvodněn a obhájen vážně chabě, a právě tento moment indikuje budoucí chabý vývoj tohoto silně nadhodnoceného bijáku (u aspirantů na Oscary '13 se to stává tradicí). Následující bouře "levou zadní" rozseká zaoceánský tanker s délkou padesáti metrů a jediným přeživším je ten "iracionál" a pár kusů dobytka (samozřejmě, že malý člun zůstal bez újmy). Ergo v jednom člunu je Pí, tygr, orangutan, hyena a krysa. Tento netradiční mix je kamerou snímán po zbytek filmu - to snad nemohlo někoho bavit. To nejvtipnější přichází na závěr: Pí s tygrem přirazí k malému ostrůvku, jež je přes den rájem a teď pozor - v noci se mění v ostrov smrti! Pí argumentuje tím, že v noci se voda v tůňkách změní v kyselinu. Po tomto tvrzení snad musel každý začít zvracet. A nakonec to uzavře ten rádoby spisovatel, jež se na Pího dívá tím obdivným způsobem, jako by mu ho chtěl vyfajčitl. Trapárna! 15% Celosvětový výdělek k 11. 2. 2013: $563,725,000, což je 4,7 násobek budgetu..........85. nejvýdělečnější snímek historie ()

Triple H

Príjemný a ukľudňujúci film. Celé to plynie veľmi vláčne, elegantne - ale nie nudne. Vizuálne je film pastva pre oči a v kine to muselo stáť za to. Hlbší dojem vo mne nezostal, ale zase zamyslieť sa je nad čím. Ako film na príjemne strávený večer v pohodlí a klídku je Life of Pi ideálny. Ang Lee je výborný profík, lebo vybalansovať takúto látku tak, aby nevyznela až príliš gýčovo a nechcene smiešne nie je jednoduché. ()

Mr.Ripley

Ve chvíli, kdy je vám (z vypravěčského hlediska) naprosto fuk osud (iritujícího) chlapce a daleko více se bojíte o život tygra, bude něco špatně. ()

SniperG1

Vizuální hostina s překvapivým koncem. Začátek mohli zkrátit - zbytečně dlouhý rozjezd na nějakou akci. Do teď mě mrzí, že jsem na tom nebyl v kině ( 3D ) . 80% ()

andiek05

Hodnocení tohoto filmu je hodně složité, protože si nejsem jistá, jak na mě vlastně zapůsobil, je to taková směť různých pocitů a dojmů … Příběh je zajímavý, ale počátek na mě působil jako dětský naučný film (možná tím, že je to bráno jako z pohledu dítěte). Moc se mi tam líbila zvířata, hodně jsem si oblíbila Richarda Parkera a surikaty byly také moc roztomilé. Konec mi dokonce přišel docela dojemný a i myšlenkové pojetí filmu bylo zajímavé, ale čekala jsem od toho mnohem víc, že hlavní hrdina nabídne mnohem větší důkaz, nad kterým se budu moci zamyslet. ()

Estrellita

Tady je vizuální stránka zkrátka dokonalá. Prostě nemá chybu, ať si kdo chce co chce žvatlá o kýči... Avatar byl větší kýč. Life of Pi neobsahuje žádná klišé, nic, co standardního, nic klasického, všechno je jinak, než by divák očekával nebo než by hlavním hrdinům přál. Žádné do krajnosti dovedené náboženské žvásty, žádné citové vydírání, žádné extradojemné chvíle... A přesto se jedná o nádherné dílo plné čehosi, co běžnému člověku chybí, ta čarovná síla, ta chuť do života, ta pravda... pravda, kterou si můžeme vybrat. Jsem okouzlená! 100% ()

LeoH

Model Malý princ či Racek J. L. – moře cukrkandlu pro oči i pro dušičku, která chce být ujišťována o harmonii všehomíra, málo opravdového života s jeho skutečnými tajemstvími, méně doslovnými jinotaji a nedokonalými krásami. ()

filmmovier

Fantastický film, opravdu velká nádhera, která má úžasný příběh a hlavně naprosto parádní režii. Příběh, který úžasně ždíme emoce a ačkoliv je v něm spousta podivností, občas nějaká ta nelogičnost, ale funguje to a z filmařského hlediska je to po všech stránkách opravdu luxusní. Jediné, co tam fakt strašně bilo do očí, byly ty příšerné digitální efekty (zejména zvířat ve vodě) ale.... nádherné záběry - zejména Pí s plejtvákem a jak pod vodou kouká na potápějící se loď. Co se povedlo, byly zvířata na lodi - hyena, opice, zebra a zejména fantastický Richard Parker a surikaty. Některé záběry se zvířaty jsou na mě sice trochu brutální, ale jinak je ten film opravdu krásný, zejména, co se týče ztvárnění vztahu mezi člověkem a zvířetem, ten závěr, kdy se oba dostali z ostrova surikat vyždímal mé emoce na vrchol a všemu tomu nasadil korunu. Je to prostě opravdová krása a jeden z nejpůsobivějších filmů, které jsem viděl (nejen) za rok 2015 a výběr mezi verzemi příběhů na konce mě mile překvapil, stejně jako Gérard Depardieu v miniroli. Vizuální žrádlo, žrádlo po všech stránkách. Nejlepší herec je samozřejmě digitální Richard Parker. 100%. ()

Samuel7

Vizuálně velmi vydařené, až tady jsem se dozvěděl, že tygr byl digitální! Pro mě naprosto neuvěřitelné. Všechny scény na moři perfektní a mnohé jsou opravdu velmi působivé a máme štěstí, že žijeme v době moderních technologií bez kterých by tento film nebyl zdaleka tak dobrý. O filozofii tohoto filmu se nebudu příliš vyjadřovat, vidím, že to tu už rozebrali jiní a rozumí tomu více než já. Vlastně je to všechno prý hrozně naivní a jednoduché. Asi jsem viděl jiný film, ale ten co jsem viděl já, určitě patří mezi ty k zamyšlení. Samozřejmě, že existují i jiné, co zobrazují více témat či podrobněji, ale zase tu vidím hloupé stádovité kopírování názorů "vysoce postavených" uživatelů, kteří přehnaně shazují tento film. ()

karlik4801

Po shlédnutí traileru jsem takovýto děj čekal. Nesmíte se nechat odradit od začátku filmu, kde slyšíme jen vyprávění života malého chlapce z Indie. Prvních 50 minut bylo spíše vysvětlení jednání hlavního hrdiny, než potřebné scény k hlavnímu ději. Druhá polovina nabízí všechnu krásu, která byla vidět v traileru. Malé dobrodružství zakomponované ve ztracené cestě. Pí a jeho život si hraje i emocemi diváků. Když přišlo na konec vyprávění, pochopil jsem proč Pí vlastně celý příběh odříkal. Řekl jsem si že je to vlastně skvělý a "ten lepší" příběh. Suraj Sharma se mi v roli líbil a čeká ho slibná kariéra. Pí a jeho život jsou přímo vizuální nebe, které se nadmíru povedlo. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet: $120,000,000 // Tržby USA: $111,376,518 // Tržby celosvetovo: $576,488,518 // Otváraci týždeň: $22,451,514 Richard Parker!!!!!!!!! Pozri, búrka. Na čo sa dívaš Richard Parker? Povedz mi ! Waw. Tak toto bolo niečo neskutočné. Takýto zážitok som z filmu dávno ale dávno nemal, nie to ešte v kine na 3D. Tá krása mi vyrazila dych. To, ako Pí alebo Pissing prežíval všetko zlé aj dobré, prvú lásku, sklamanie, smrť celej rodiny, záchranu na loďke s hyenou, zebrou, opicou a tigrom, kde to nažive ostal len on a tiger, Richard Parket, prežil dobrodružstvo, strach, radosť, smrť na jazyku, ktorá ho neodradila zažiť ešte väčšie dobrodružstvo a aby to nebolo málo, stroskotal na prekrásnom ostrove, plnom malých, zlatých surikat, privedie človeka do rozpakov. To, ako je vykreslený vzťah a spolužitie človeka a tigra na jednej lodičke, na šírom modrom oceáne, dokáže zamraziť, no i pobaviť. Najmä vtedy, keď si mladý Pí značkoval svoju polovicu člna a tiger sa na neho zasmial a potešil ho ,, spŕškou " tigrieho moču, či to, ako ich lietajúce ryby ,,preplieskali". Skvelé efekty, nádherná výprava a jedinečné herecké výkony (aj tie zvieracie :D). Čo k tomuto dodať: Musíte to vidieť, aby ste pochopili. ()

A.L.E.S.

Nejprve jsem o něčem takovém nechtěl ani slyšet, ale když jsem se kouknul na pár obrázků a přečetl si něco o zákulisí filmu, přišel jsem tomu na chuť. A v kině jsem zklamaný nebyl. Trojrozměrná projekce byla spíš jen doplňkem než posílením dojmu. Kolibříka, varana i velrybu byste si užili tak jako tak. Mě jakožto milovníka šelem kočkovitých zaujal tygr, neskutečně realistický a věrohodný, který 3D pro svůj výkon ani nepotřebuje. V ději se sice objevilo pár prázdných míst, ale vysvětloval bych si to jako odpočinek mezi tím napětím, které se odehrávalo převážně na moři. Během toho vás napadají různé otázky a myšlenky, co kdyby etc. Přecejen je tygr dravé zvíře a bylo otázkou času, kdy se pustí i do posledního masa. Ovšem chyběly mi tam detaily, jako že Pímu nenarostly žádné vousy - vzpomeňme na Hanksova Trosečníka. Takový životní příběh se prostě jen tak nevidí a dojmy se ve vás střídají jako na houpačce - jednou smutek, pak vtip, strach... ()

DaUr

Vizuální ráj, který se mile pokouší působit, jako by měl i nějakou tu složitou a líbivou myšlenku. A daří se mu to tak napůl - vizi oné myšlenky vidíme, ale její podání není právě šťastné, nemluvě o jejím zbytečném doslovném shrnutí v samém závěru. Což je ale jen drobná vada na kráse, a pokud se předem smíříte s tím, že po velkou část filmu budete pozorovat chlapce a tygra, jak spolu dovádějí na člunu uprostřed oceánu, nebudete zklamáni a po dlouhé době oceníte i to proklínané 3D - některé záběry jsou tu skutečně dechberoucí. Oscar by mi nevadil. Edit: Když se to v hlavě rozleží, tak i ta myšlenka začne být čím dál tím zajímavější. S odstupem tedy velká spokojenost. ()

Sokkk_y

Impresivní a emocionální. Life of Pi je přesně ten typ filmu, který u diváka vyvolá buď určité pocity a zanechá v něm nějaký hlubší dojem, nebo ho nechá absolutně apatickým. Já se řadím do kategorie první, neboť tomuhle snímku se jako jedinému po dlouhé době (konečně) doopravdy podařilo ve mne něco zanechat. Možná to bylo tou magickou Indií, možná tajuplným náboženstvím, ale možná také i dvouhodinovým soužitím s tygrem bengálským (a jeho očima). Nevím, každopádně tohle efektivní nádherné a (bohužel) zdlouhavé dílo se mi hodně zalíbilo a rozhodně ho nevidím naposledy. ()

Qitek

Ten druh filmu, který uvidíte a za pár dní si na něj ani nevzpomenete. Jeden velký kýč. Ale snesitelný. Místy milé. Místy vtipné. Jinak celkově zbytečně dlouhé a prostě tak nějak vykalkulované až hanba. Ani se mi nechce nijak nic vytýkat. Ani chválit. Abych pokračoval tam, kde jsem začal... Na film si vzpomete pouze pokud o něj někde zakopnete. Tak silný (jak se tu píše) ten film je :) ()

Johnny.ARN

Vizuálne to tak trochu prekonalo Avatara ( scéna pozerania do vody, špica ) ale dynamicky sa to nechytalo. Po prvej hodine máte pocit, že je to hádam nekonečné. Nie žeby nebolo zaujímavé pozerať sa na Inda s tigrom na mori, ale po čase to prestane baviť. Námet je zaujímavý, netradičný. Spracovanie dobré, kamera a réžia Oskar zaslúžený. Zvuk ma nejak veľmi neoslovil, ale zohral svoju úlohu. Efekty neni o čom. Treba sa vžiť s hlavnou postavou, aby vás film zasiahol celou svojou silou. Nie je veľmi čo vytknúť, možno trochu viac dynamiky. 4 z 5 ()

Dado

Nebyť úvodnej štvrtiny filmu, ktorá svojou nezáživnosťou miestami priam nudila a možno trochu uponáhľaného konca (čo však ide asi skôr na vrub knižnej predlohe, ktorú nepoznám), išiel by som s hodnotením ešte vyššie. Vizuálna stránka je však bez debaty úchvatná a dokáže sa vyrovnať aj takým kúskom, ako je napríklad Avatar, rovnako skvelá je aj hudba a herecký debut Suraja Sharmu hravo prekonáva aj výkony mnohých hercov, ktorých verejnosť nazýva hviezdami. (80%) ()

Mrkvič

Čekal jsem teda trochu víc. Není to vůbec špatné a každý obraz je nádherný, ale náplň nějaká chudší. Vlastně šlo o jednu pointu, které se věnovaly 2/3 filmu. Začátek se strýcem, bazénem, zoo atd vypadal slibněji. I tak ale kouzelný zážitek díky putování s Richardem Parkrem. ()

LiborGondek

Pěkný, ale mohlo to být i lepší. Zbytečně dlouhý a na muj vkus i dost smutný příběh. Na druhou stranu velmi emotivní zážitek, krásné záběry přírody, oceánu, zvířat i rozmarů počasí. 70% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)